Broskvoň Modřinka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 211.130 (?) 
11.4.2014 16:11

Dobrý den. Pokud je stromek zjevně zdravý, živý, mírně narašený a s dostatečným kořenovým balem, není důvod ještě nyní nesázet. Před výsadbou je nutné stromek třeba na 1-2 dny namočit do sudu s vodou a určitou kratší dobu nechat ponořený třeba celý, aby se celý natáhl vodou. Ale pozor na dlouhé vymáčení oček! Sázet do předem vykopaných jam, do kterých dáme na dno kbelík kompostu a do oblasti kořenů dobrou horní hlínu. Nehnojit průmys. hnojivy ke kořenům, když tak až pod ten kompost trochu. Pokud je sucho, můžeme ještě preventivně nalít dostatek vody do vykopaných prázdných jam a pak samozřejmě prolít při a po výsadbě. Potom pravidelně rozumně zalévat, případně stínit proti ostrému slunci. Alespoň takto to musím dělat v suchám Znojmě. Jinak mám 2 Modřinky - výborné, plodné, nutná probírka jako u RH. Zdravím Jirka52.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 11.4.2014 16:40

Ideální termín pro výsadbu broskvoní je právě nyní. Procento ujmutí je v tuto dobu nejvyšší. A to jak pro konejnerované, tak prostokořené stromky. Jsou-li pupeny narašené, vůbec to nevadí, naopak je to důkaz, že stromek je živý. Velmi propspěšné je ponoření stromku přerd výsadbou do vody na 1/2-1 den, důkladné zakrácení terminálu i postranních výhonů (na 2-3 pupeny) a zasazení do kvalitní zeminy. V žádném případě výsadbu neodkládejte na podzim. Já to dělám přesně naopak. Broskvoně zakoupené na podzim vysazuji kolem 10. dubna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Stanleynka - (28) - 110.25 (?), 11.4.2014 18:06

Mockrát všem děkuji za rady, zítra vyrazím do zahradnictví a doufám, že ještě nějakou broskvoň seženu smiley Budu vás informovat, jak jsem dopadla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Stanleynka - (28) - 110.25 (?), 12.4.2014 17:11

Tak pořízení broskvoně musím odložit na příští jaro, v zahradnictví měli pár zbylých stromků a i jako lajk jsem viděla, že moc vitální nejsou. Když mi k tomu obsluha odmítla případné ostříhání stromku s tím, že se má takhle rovnou zasadit a stromek začít stříhat až tak za 5-6 let, tak jsem radši odešla :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.8.2014 15:41

Letos byla první úroda - 6 plodů -  Modřinky. Velikost (i když se to z obrázku nezdá) 11 cm (!) v průměru. Určitě letos největší plody ze všech odrůd. I chuť je svělá. V tuto dobu považuji za chuťovou jedničku Krasavu, ale Modřinka není vůbec pozadu. Podstatně lepší než Firehaven.

Modřinka
Modřinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.8.2014 16:32

11 cm. v průměru, to jsou obrovské broskve. Já jsem měl tři mnohem menší, ale než jsem přijel, tak byly pohlceny moniliovou hnilobou. Na Krasavě je pozitivní její vitalita a prozatimní schopnost úspěšně odolávat asfyxii a chloróze na obyčejném broskvoňovém semenáči. Letos bylo málo velkých plodů, ale že by se v chuti "prášilo za kočárem", tak to se stále nepráší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.8.2014 18:59

Krasava je pravá chuť broskve, ale díky enormní šťavnatosti patří mezi odrůdy letos nejvíc kosené monilií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.100 (?), 12.8.2014 22:05

Pane Miloši, mohl by jste porovnat Krasavu, Modřinku a Michaelu? Co do chuti, růstu apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 218.108 (?), 12.8.2014 23:16

Měl jsem tu čest letos v Lednici ochutnat pro mě známé i neznámé broskvoňové odrůdy. Na "bílém masu" ulítávám, takže na ty jsem se i v časovém presu snažil zaměřit. Nejvíc mě dostala odrůda Fidelia (F. Zaiger, USA). Velmi dobrá byla i Krasava a Maria Bianca (Itálie). Na kvalitě všech plodů se však podepsala velká sucha s následnými týdeními dešti. Snad se ujmou i očka. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 9.8.2015 13:36

První 3 plody v konzumní zralosti z brosvoně dnes sklizeny. Velikostí, vzhledem, kvalitou i chutí odměna za péči o stromek a potěšení pěstitele.smiley Foťák zůstal bohužel doma. frown    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika