Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na jesen 2015 som zasadil aj dalsie udajne odolne odrody:
Vistarich
Benedicte
Poysdorfer Weingartenpfirsich

Ich odolnost si netrufam hodnotit, hoci v 2016 boli cca zdrave.
Pretoze mam skusenost, ze v prvom roku po vysadbe su stromy zdrave aj bez postreku. Teda ze postrek zo skolky ich ochrani dostatocne. Kupodivu to platilo aj pre neodolny Cresthaven.

V minulom prispevku som pisal o Jayhaven, Royal Glory ze boli v 2016 silne postihnute kuceravitostou, avsak v prvom roku 2015 boli zdrave - lebo ten postrek zo skolky stacil. Toto boli stromy sadene na jar - teda asi mali aj postrek v skolke na jar. Preto odolnost v prvom roku neberiem vazne.
Velmi prekvapive je ze to plati aj pri stromoch sadenych na jesen. Teda to, ze postrek v skolke urobeny na jesen ochrani dostatocne stromy na jar v dalsom roku.
V kazdom pripade vsak odolnost tychto stromov bez postreku nebudem dalsi rok testovat lebo ich postriekam (nebudem opakovat tohtorocne chyby).

Takze pre mna udajne "odolne" odrody nie su prinosom, lebo jeden postrek si ziadaju aj tie "odolne" aj klasicke neodolne. Preto budem kupovat aj lacnejsie neodolne odrody.
V rakuskej skolke Schreiber-baum v Poysdorfe mi priamo povedali, ze napr. Avalon Pride je len "udajne" odolna kuceravitosti, ale oni pausalne striekaju vsetky odrody... takze je to neoverena informacia.
Paci sa mi ked predajca povie priamo na rovinu ako sa veci maju a nerobi falosnu propagandu v zaujme lepsej predajnosti.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika