Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Broskyne odolne proti kuceravitosti je omnoho viac marketing ako realita. Uveril som tomu, vyskusal som to a zistil, ze to bez postreku nejde. Realita je, ze aspon 1 postrek je potrebny inak napadnutie je silne a strom silne trpi. V dalsich rokoch budem striekat.
Vyskusal som odrody (sadene v 2015):
Avalon Pride
Roter Weinbergpfirsich (vinohradnicka)
Jayhaven
Royal Glory
a dalsie
V r.2016 Avalon bol najlepsi - stratil asi 30% listov, Jayhaven a Royal stratili 75-90% listov. Vinohradnicka bola horsia ako Avalon. Vinohradnicka slabo rastie, je na podpniku Rubira (v mojej pode asi malo vhodny) v kamenistej navezenej pode. Prvy napor choroby po vyraseni zvladli sice velmi dobre, tesil som sa, ze su naozaj odolne, ale v neskorsej faze ich choroba zlozila. Bol to velmi smutny pohlad. Jayhaven nasadil vela kvetov, kvoli strate listov som ich zredukoval asi na 8. Nakoniec prezili len 2ks. Avalon i Royal mali malo kvetov a neprezil ziaden. Aj dlho po odkvete nove listy stale vyrastali chore.

Chore listy som poctivo mechanicky otrhaval.
Jayhaven som aj prihnojil. Po case sa predsa spamatali a listy boli zdrave, to vsak je normalne aj pri neodolnych odrodach, choroba posobi len na jar neskor uz nie. Prihnojenie pomohlo a Jayhaven neskor velmi dobre zregeneroval omnoho lepsie rastol ako tie co som neprihnojil.
Moje podmienky su priaznive pre broskyne, som v suchej teplej lokalite blizko Bratislavy. U nas pre NEODOLNE odrody (Cresthaven) staci 1 postrek. Ako som cital vo vlakne "Kadeřavost už nyní" v inych lokalitach su treba 3 postreky a efekt je asi taky ako u mna s jednym.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika