Špatná sklizen



host - 99.57 (?)
26.9.2016 20:12

Děkuji všem za odpovědi (i ty ironické), našla jsem tady i téma "sázení brambor ještě v červnu" kde se píše že se může ale lonské. Což jsem dodržela, možná tedy bude problém v "sadbě". Na samotných bramborách které byli sice určené k vyhození ale nic špatného, nic zhnilého (sice už nebyli úplně pevné a zač. klíčit) nebylo. Nat také byla pěkná.  S vodou není problém, máme studnu, zalévám.

Takže jestli to budu chtít zkusit příští rok také, páč nikdy nevím co tam po tulipánech v červnu dát, tak jedině si nechat nějakou sadbu z jara.

Jak ta ale vydrží do června nevím laugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 182.227 (?), 25.9.2016 12:41

Jo, jestli myslíte kdy je sázel, to už jsem psal, že nevím. Předpokládám, že snad někdy v únoru. A sázel je do zeminy, která měla hodně rašeliny. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.57 (?), 26.9.2016 20:12

Děkuji všem za odpovědi (i ty ironické), našla jsem tady i téma "sázení brambor ještě v červnu" kde se píše že se může ale lonské. Což jsem dodržela, možná tedy bude problém v "sadbě". Na samotných bramborách které byli sice určené k vyhození ale nic špatného, nic zhnilého (sice už nebyli úplně pevné a zač. klíčit) nebylo. Nat také byla pěkná.  S vodou není problém, máme studnu, zalévám.

Takže jestli to budu chtít zkusit příští rok také, páč nikdy nevím co tam po tulipánech v červnu dát, tak jedině si nechat nějakou sadbu z jara.

Jak ta ale vydrží do června nevím laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.15 (?), 26.9.2016 21:22

Moje sousedka řádek-dva velmi raných v červnu dává, má pak před zámrzem nové brambory. Nechává si pár kousků brambor z jarní sadby a ty vypěstované má spíš jen tak "na chuť", ne na množství (na to má ty klasicky sázené).  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 27.9.2016 7:31

No jo, dobře píšete, že jsou velmi rané. V prodeji na konzum na jaře jsou kdoví jaké, ale rané to nejsou určitě žádné. Takže odrůdy s delší vegetační dobou do sklizně.  Navíc chemicky ošetřené proti klíčivosti, což dále opožďuje pořádný růst. Tady je ještě problém udržet slušnou sadbu právě až do června. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 27.9.2016 11:14

Už jsem to tu nejspíše psal, ale mám s pozdní výsadbou docela dobré zkušenosti. Ale buď jsem sázel své brambory (Rozára), ze kterých jsem obral ty nejdelší klíče a vysadil je zatím nejpozději 25. června, a to itak jako Vy - na drn do trávy, ale zaléval jsem je. Nebo jsem sázel brambory koupené, rané, které jsem nechal v sáčku z PVC a ony začaly klíčit. Rané brambory mívají krátkou dobu dormance, to vidíte, když je uložíte do sklepa. Narostly docela v pohodě. Když vidím výsadby v Polabí, sázejí se tam brambory i jako druhá kultura po rané zelenině. Nejspíše rané, které mají kratší vegetační dobu, narůstají je sklizni za 80-90-100 dnů. Sklizeň někdy v srpnu, září. Musí se to vyplatit, jinak by to nedělali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.91 (?), 27.10.2016 15:47

3.7. jsem zlikvidovala záhon s jahodama a po zrotavátorování nasázela brambory s klíčkama (asi 3 cm). Dnes jsem je dovybírala. Posílám foto. Jediná smůla byla, že teď hodně pršelo, tak jsou zablácené, jinak nemají jediný stroupek a jsou i veliký... Nestříkala jsem - neokopávala jsem. Jsou vypěstované na buničině a takto je pěstuji už několik let. Zdravím Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.91 (?), 27.10.2016 15:49

Ještě jedno foto z 28.7.2016      Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.152 (?), 27.10.2016 20:04
Klobúkom dolu, Mílo :-) "Kdo umí, umí. Kdo neumí (jako já) - čumí." IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika