Kvetení brambor



host - 110.98 (?) 
9.6.2022 15:15, zobrazeno: 1918x

Zdravím - mám zasazené 2 odrudy brambor - Anuschky a Agrie. Nicméně Agrie už mi jdou do květu a Anuschky ne - je to velkej průšvih? Přijde mi divný, že velmi raná odruda nekvete a poloraná až polopozdní už kvete. Sázený byly v první polovině dubna (bydlím v 330 m. n m). Díky za odpověď

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.144 (?), 9.6.2022 17:01
Akorát jdu se sběru mandelinky a taky nám ještě nic moc nekvetou a to máme víc odrůd. Ale přiznám se, že kvetení brambor zase nějak pečlivě nesleduju...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.246 (?), 9.6.2022 18:56

My máme 125 kg sadby. Polorané Antonie, rané Princes, Dali, Balerina a velmi rané Impaly. Nejvíc kvetou rane Princess. Impaly jako velmi rané jsou pozadu. Taky mi to nedělá starosti.Na pohled jsou nejhorší Antonie, Nestejnomerne lezou, ale to nic ještě neznamená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 9.6.2022 19:53
Sadbu Dali jsme si kdysi dovezli přímo od pěstitele z Vysočiny a pak si ji doma udržovali ještě několik let. Bylo to úplně jiné kafe než si koupit sadbu v obchodě... Používali jsme je na uskladnění. Já doufám, že se v sobotu vyčasí a budu moct stříkat mandelinku. Jinak bych potřebovat spoustu brigádníků aby mně to pomohli obrat... My už máme jen polovinu co vy a i tak to sklízet ve třech lidech je fuška. Vyoráváme konským pluhem za traktorem, ručně sbíráme a pak překopáváme je u nás těžká půda. Ale oproti těm různým kombajnům je ta sklizen vůči hlízám velmi šetrná. Víte že vám ani neřeknu jaké máme odrůdy, já jsem sadbu nezajištoval a nějak to už od určité doby neřeším co se jak jmenuje. Kvetení jsem kromě ovocných stromů sledoval jinak jen na česneku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 214.246 (?), 10.6.2022 14:43

Jo máte pravdu, píše se rané brambory. Budu si pamatovat. Jinak jsou brambory které taky nekvetou, takže ta paní muže čekat marně. Další co mě zarazilo, že když brambory kvetou tak se tvoří hlízy. U nás už se těsně po odkvětu (pokud jsou kvetoucí) kopou. Další problém, když se brambory na sadbu daji vedle chemicky ošetřených určených na konzum. No já tam nebyl, možné je všechno. Těch, které jsem označil ze špatně vcházeji je asi tři metry.Tedy 12 brambor, jeden kg, 4% z 25 kg. Není to ani na reklamaci a ani mě to neomezuje v jiné práci. Já musím vědět jestli je je to problém který se má řešit. Já určují co budu dělat, protože já sbírám mandelinku, já trhám bodlák, já ovorávám, taky určují kdy mi pomůže postřik a na co. Asi tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.16 (?), 10.6.2022 7:54

To, že nestejnoměrně lezou, je vinou uskladnění v bramborárně. Ve skladě ve kterém byly usladněny konzumní brabory ošetřené proti klíčení, se nemají skladovat brambory sadbové, nejméně 5, spíše 10 let - to je to nestejnoměrné vzcházení. Nemůžete v žádném případě tvrdit, že to nic neznamená. To, že nestejnoměrně lezou, znamená, že prakticky nemůžete používat ty nejjednodušší pěstební technologie bez chemie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.98 (?), 10.6.2022 9:12

Mě jde spíš o to, že jsem všude četla, že kvetení a tvorba hlíz má nějakou souvislost - tak mám strach, abych vůbec z těch svých 10 opečovávaných rostlinek něco měla :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 10.6.2022 9:42

Má to souvislost, že když kvetou, začíná tvorba hlíz a už se do nich nesmí s rádlem. Že by květy sežraly výnos se nemusíte bát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 10.6.2022 15:07

tak třeba velmi ranou Impalu nechávám, když nehrozí infekce PB, až do postupného samovolného uvadání natě a v tu dobu mívají tzv. bobule, tedy plody brambor narostlé z květů, okolo 2-3cm. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika