Muškáty vzpřímené, co teď?



host - 109.108 (?) 
8.2.2010 12:37, zobrazeno: 7893x

Mám loňské muškáty, které zimují při tep.10oC.Mají dlouhé výhonky.Kdy a jak a co s nimi???Dají se oddělit od mateční a zasadit-ujmou se teď?A co se starými v truhlíku???Prosím poraďte, nerada bych je vyhodila.Markéta.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 179.58 (?), 8.2.2010 12:58

Teplota zimování je v pohodě, ovšem asi mají málo světla. Já mám s nimi ten samý problém. Teď s nimi nedělejte nic. Já je vždy na jaře, než jdou ven, ostříhám s tím, že jim nechám pár spodních listů. Muškáty se zotaví, obrazí a na světle pak rostou v pohodě další rok. Ustříhané konce občas zapíchám do nového truhlíku, nechám zakořenit a rozdám známým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 8.2.2010 16:05

Já je na jaře seříznu a nechám pár starých listů, vyndám z truhlíku, vyklepu zeminu z kořenů, pokrátím trochu kořeny a zasadím do nové zeminy. Nové výhony dám zakořenit do vody, ale moc se mi to nevede. Tak polovina shnije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 8.2.2010 23:15

Pokud dole nemáte listy jako já, jen nahoře chocholku, klidně můžete řezat také. Ořežu je v druhé půlce února tak, že je nechám jen tak 4-8cm od země, aby končily asi 1cm nad očkem (jizvou po listu). Začnu opatrně mírně zalévat a když je pak dávám ven a nechce se mi je přesazovat, jen odeberu vrchní vrstvu země a doplním novou.

Z odřezaných kousků vyberte silnější, ze spodní poloviny odstraňte listy a po mírném zaschnutí řezné plochy píchněte do misky se zemí, většinou zakoření.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika