bakopa



Martina Klásková - (17) - 109.71 (?) 
23.5.2008 20:44, zobrazeno: 27160x

koupila jsem si bakopu myslíte, že na západě se ji bude líbit mám samozavlažovací truhlíkky. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 121.120 (?), 26.5.2008 20:45

Bakopa je velmi nenářočná balkonovka. Vyzkoušel jsem ji snad všude a s dostatkem zálivky půjde i na jižní stranu. Jen bílé odrůdy vytvoří trochu větší převis než fialové ale pokud je nakombinujete vypadají úchvatně

S pozdravem MV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.86 (?), 28.10.2008 17:27

Poprosila bych o radu. Rovněž jsem si zakoupila bakopu, která dělá radost až teď - do konce října. Má někdo zkušenost s jejím rozmnožením? Prosím, poraďte. Děkuji Božena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 28.10.2008 19:23

Bakopa (někde jí říkají i Sutera) se dobře množí řízkováním, stejně jako muškáty.  Oproti muškátům má ale tu výhodu, že vydří i slabý mráz, takže je možno ji nechat na oknech ještě i v době, kdy už muškáty omrzly.  Řízkuje se od září tak do konce října.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.193 (?), 21.2.2009 21:57

Zdravím vás Danielo, myslím že jste blázen do kytek stejně jako já, myslím že si krátíte čekání na jaro alespoň čtením o kytičkách na diskusním foru a dáváte často dobré rady. Také se snažím získat vlastní balkonovky, zkoušela jsem to s balkon goldem, bakopou i surfinkami. Řízky mi vydrží tak do ledna- února, ale potom zajdou. Vloni jsem nařízkovala bakopu, měla jsem přes 20 řízků, ujal se mi jeden, už jsem ho zastřihla, aby byl košatý. Zkoušela jsem krátké řízky i delší, přežil jen ten delší - asi 15cm, měla jsem ho na okně na verandě. Napište mi, jestli bakopu řízkujete, jakou máte úspěšnost a jestli vaše rostlinky jsou v létě tak bohaté, jako když je koupíte v zahradnictví - prostě jestli se to vyplatí. Taky bych chtěla získat vlastní surfinky, ale řízkování se nedaří a semena surfin v obchodě nevidím, jsou tam jen petunky s výškou asi 30 cm, vysela jsem žluté petunky, vzešly mi, ale přitom zamračeném studeném počasí vůbec nerostou. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.182 (?), 22.2.2009 21:08

Také jsem si zakoupila poprvé vloni bílou bakopu a na podzim jsem pár řízků zapíchla, jenže se mi ujal jen jeden. Pak jsem to zkoušela znovu začátkem února ze staré sazenice, ale výsledek byl k   a nakonec mi uhynula i původní rostlina, nepřežila přesazení. Zkusím to letos hned koncem července, snad bude výsledek lepší. Surfinku jsem taky zkoušela řízkovat na začátku sezóny podle rad, že dožene původní rostlinu, ale opak byl pravdou, moc mi to nekvetlo do konce léta. Surfinie jsou hodně náročné na vodu, jakmile se o ně nestaráme správně, dají to hned svým vzhledem najevo a těžce se vzpamatovávají a také trpí hodně na škůdce (mšice a molice). Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 150.58 (?), 22.2.2010 14:50

Zdravím všechny, jak ráda zjišťuji, že nejsem sama, kdo takhle blázní!!! Bakopa je opravdu nejlepší bílá, množila jsem ji hřížením. Sadím ji do betonových koryt vedle převislých muškátů a ikdyž denně zalévám, tak výsledek byl skvělý! Roztáhla se po zemině v korytě a když už měla kořínky, ustřihla jsem odnož asi 15-20 cm i s kořeny a nasadila do květináčku. Pak mi ale vždy zmrzly, protože jsem je zapomněla venku a ikdyž jsou odolné, tak jsem to přehnala. Letos sháním semínka a nejsou k sehnání, pomalu začínám panikařit.

Petunií mám X druhů včetně převislých. Ty jsem nasadila až dnes, tak snad vzejdou. Ostatních mám stovky, stejně tak několik druhů tagetek. Asi s tím půjdu na trh . Taky jsem vysela jiřinky, šuchu, hledík, lichořeřišnici, gazánie, Cherry rajčátka, měsíček (všechno krásně vzešlo) a ještě udělám místo pro ostrožku a izotomu. Z trvalek mám vyseté orlíčky, osteospermum, echinaceu. Kokardu, stračku až budu mít místo a lupinu musím vysít znovu, nepřežila zimu, ale ta taky ještě počká.

Nepřežilo mi několik zonalků, a plné červené převislé muškáty. Ty do jednoho pomrzly, ikdyž byly zevnitř na okenním parapetu. Normální převislé muškáty přežily naprosto všechny. Fuchsie taky přežily, staré i řízky.

Máte někdo zkušenosti s těmi malými foliáčky, co se prodávají tak do 1.000,- v marketech? Dá se do nich něco dát už teď? V tomto počasí? Na sluníčku je dobře. Nikdo v mém okolí ho nemá, tak nemůžu zjistit.  Kristýn

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 203.133 (?), 12.3.2010 11:39

Taky už se nemůžu dočkat jara a tak aspoň sázím a o kytkách čtu. S foliáčkem zkušenost mám, koupila jsem si ho minulý rok na jaře. Ale není to jako skleník, co jsem vypozorovala, tak je v něm skoro stejná zima jako venku, má význam jen před tím mrazíkem, který "padá" (nevím jak to napsat líp). Měla jsem v něm minulý rok na jaře afrikány, petunie i muškáty asi od poloviny dubna (pro ty kytky to bylo hodně přínosné, protože se otužily a přece jen měly o dost více světla než doma) a muškáty potom do listopadu (vypadaly jako zmrzlé, trochu jsem je ostříhala a teď jsou už hezké). Přes léto jsem ho šoupla do stínu a množila v něm kytky. Přes zimu jsem ho nechala venku a dala do něj ty malé růžičky, abych je nemusela uklízet domů. Jo a taky cibule tulipánů a narcisů, na které jsem tedy úplně zapomněla a zkusím je nasázet teď - ovšem nevím, jestli vůbec vykvetou. Ale přežily tam i ty velké mrazy co byly. Před týdnem jsem tam schovala primule, které jsem měla připravené do jarních truhlíků a do jedné tam zmrzly, takže razím na nákup znova a asi koupím macešky. Zdravím Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika