Pergoly



saruska26 - (18) - 43.107 (?)
13.7.2011 9:49

Dobrý den, ráda bych se pochlubila naší pergolou, zatím to ještě není hotové, ale snad do konce prázdnin bude. Všechno jsme si dělali sami za pomoci kamarádů. Včera jsme dodělali podklad pod zámkovou dlažbu.

pergola
pergola
pohled z výšky
pohled z výšky
střecha zespoda
střecha zespoda
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
saruska26 - (18) - 43.107 (?), 13.7.2011 9:49

Dobrý den, ráda bych se pochlubila naší pergolou, zatím to ještě není hotové, ale snad do konce prázdnin bude. Všechno jsme si dělali sami za pomoci kamarádů. Včera jsme dodělali podklad pod zámkovou dlažbu.

pergola
pergola
pohled z výšky
pohled z výšky
střecha zespoda
střecha zespoda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 13.8.2011 21:37

jaké máte rozměry krovů a kolik cm je od podzednice po konec střechy?? Zdá se mi, že kdyby na to napadlo hodně sněhu, tak aby se ten konec neprohl. Já chci dělat něco podobného, ale krovy chci dát 10x12 cm pro jistotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
saruska26 - (18) - 43.107 (?), 2.9.2011 7:42

Trámy jsou ze starého baráku, rozměry jsou 13x13cm. Vzdálenost na konec střechy je 130 cm. Když se dělala střecha stáli na těch prknech chlapi co měli 90 kg. Tak snad nenapadne nikdy tolik sněhu aby se nám to neprohnulo . Jinak už máme i podlahu a teď o víkendu doděláme chránící dřevěné stěny.Foto poskytnu po víkendu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.178 (?), 30.7.2011 14:53

Dobrý den,

tak už pár hodin tu pročítám veškeré názory na stavbu pergoly, ale nikde jsem nenašel to co mě zajímá. Jak opracované dřevo si mám koupit? Hoblované hranoly jsou dost drahé ale stavební jsou zase chlupaté... Je lepší si připlatit nebo to brousit nebo hoblovat sám? nebo je ještě nějaké řešení?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.145 (?), 30.7.2011 17:08

Pokud jste manuelně zručný a máte na to nářadí a čas, tak asi levněji vyjde vlastní práce. Každopádně by měly být kranoly hoblované a měly by mít sražené hrany. Nehoblobané jsou skutečně moc "chlupaté" a nevypadá to hezky. Ovšem je to věcí názoru a kvalitativních požadavků.

Právě stavíme krytou pergolu, včera jsme položili zámkovou dlažbu a vzhledem k tomu že prší, tak se nám nechce betonovat patky v tomto počasí. Proto jsme dnes (právě jsme to dodělali) natíraly hranoly, které jsme si minulý týden přivezli z pily. Nechali jsme si je i ohoblovat a srazit hrany. Krokve z horní strany, kde budou natlučené palubky, ohoblované nejsou (není to potřeba) a skutečně je v tom velký rozdíl- vzhledově. Nedokážu si představit, že by z tak bylo neohoblované veškeré dřevo. Alespoň mě by se to nelíbilo...

Měli jsme to štěstí, že jsme sehnali dřevo na pile od majitele, který nám ho prodal tak nějak "bez papírů" a vyšlo nás přesně na 10000. Chtěli jsme festovní stavbu, aby pergola vypadala masivně, protože se nám pergoly na tenkých nohách moc nelíbí (pergola 7x4 m, hranoly 15x15 cm shoblované na rouměr 14x14). Jak stavbu doděláme, určitě vložíme foto.

Tak ať se Vám daří!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MiroslavV - (4) - 210.50 (?), 30.7.2011 19:19

Já osobně kupoval nehoblované dřevo, nechal ho cca měsíc proložené / sněžilo tak jsem nemoh dělat/ a potom to sjel jen snirkovým papírem a zkosil hrany hoblíkem a je to super, jen je s tím hodně práce a prachu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 11.8.2011 21:01

Posílám fotky altánu, který manžel s mou pomocí začal stavět v neděli a dnes máme hotovo.No, ještě ne zcela hotovo, ale to už budou jen malé dodělávky, mřížky a jiné drobnosti.Před tím jsme měli na tom místě pergolu, stala tam asi 20let, tu jsme zbourali a postavili se střechou, trochu zvětšili.Stojky jsou od sebe 3m na 2,5m.

pohled z okna na altan
pohled z okna na altan






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 11.8.2011 21:08

šikulky, ale dejte příspěvek do altánků a né pergol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.8.2011 12:17

Pěkná práce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.145 (?), 31.8.2011 22:49

Tak jsme konečně dodělali stavbu kryté pergoly (4x7m)a dnes jsme si pod ni poprvé na chvilku sedli. Ještě uklidit binec a dodělat "drobnosti", přidat kytičky a osázet okolo. Škoda, že už je konec léta... Dalo to spoustu práce, ale máme z toho radost..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika