Zpevnění břehu



host - 142.48 (?)
12.12.2008 18:09
Mam u baraku horsky potok a potreboval jsem take zpevnit breh. 7m mam v plastove trubce o prumeru 30cm, par metru vyzdene vetsimi zulovymi kostkami ktere pouzivaji silnicari treba na propuste. Potok vys ma travnate udrzovane brehy, ktere se pri tani neroztrhaji. Mozna by vam pomohlo dat podel prumerne hladiny potoka vetsi kameny, ktere zabrani podemilani travniho koberce. Neuvazovali jste o vodni elektrarne? Ja jsem zatim na 10 watech pri 12 voltech. R.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Zůza2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 183.217 (?), 12.12.2008 16:22, zobrazeno: 21517x

Potřebovala bych poradit, jaké rostliny bych měla vsadit na calkem prudký břeh potoka. Tímto břehem nám končí zahrada a při každé větší vodě (například tání sněhu na horách) nám to kus břehu odplaví.  Čím mám břeh zpevnit? Díky za radu. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 142.48 (?), 12.12.2008 18:09
Mam u baraku horsky potok a potreboval jsem take zpevnit breh. 7m mam v plastove trubce o prumeru 30cm, par metru vyzdene vetsimi zulovymi kostkami ktere pouzivaji silnicari treba na propuste. Potok vys ma travnate udrzovane brehy, ktere se pri tani neroztrhaji. Mozna by vam pomohlo dat podel prumerne hladiny potoka vetsi kameny, ktere zabrani podemilani travniho koberce. Neuvazovali jste o vodni elektrarne? Ja jsem zatim na 10 watech pri 12 voltech. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 12.12.2008 22:56

Teď nic, ale na jaře vrbové proutí. Ještě se proplétalo příčně, aby se proutky navzájem podržely. Koření ve vlhku velmi dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.59 (?), 12.12.2008 23:17
Jednu nebo dve vrby mozna, ale cely breh? Pani Zuzana by pak musela kazdy rok strihat spoustu prouti. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 13.12.2008 0:15

Ještě by se také dal použít ptačí zob, svída, kalina, šípek, brslen, trnka - používají se na "vegetační opevnění vodních toků"  :o)) .Ale asi bych nejdříve zarazila na kraj břehu nějaké kůly a ty propletla proutím, aby ten břeh trochu podržely než ho keře dostatečně prokoření.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.50 (?), 13.12.2008 0:43
Musite pocitat s tim, ze u potoka roste vse 2x rychleji a tim padem vsechny kere a dreviny casteji pristrihavat. Bohuzel nam pani Zuzana vice neupresnila delku, kterou by chtela uchranit a velikost potoka. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 13.12.2008 11:55

Paní Lído, proč kůly? O velikonocích posbírat koledníkům čerstvě upletené pomlázky. Je to pěkné a účelné zároveň.   V Krkonoších jsem to viděl na několika místech. Po čase se propletou ještě vrbovým proutím, zapíchaným do půdy a je hať jak malovaná.  A ještě tam poroste strom "pomlázkovník".

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika