Živý plot z okrasných trav



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?)
25.2.2010 11:52

U nás prostě trávy uschnou, ať se to líbí, nebo ne. A půl roku tam nemáte nic. Jsou to prostě trávy, nikoli dřeviny. Stanislaw

a na jaře se ty nehezké hnědé stvoly musí odstranit, žádná pěkná práce to není, traviny navíc obsahují dost křemíku, takže to huntuje nůžky...

Pokud na těch travinách trváte, pak stálezelené jsou bambusy, podívejte se do archívu, jedno zcela podobné vlákno už tady bylo.  Po letošní zimě ale mám nezakryté bambusy dost poškozené (usychají a hnědnou), takže žádná bezpracná tutovka bambusy také nejsou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

CrazyLuck - (21) - 115.33 (?), 24.2.2010 12:08, zobrazeno: 12634x

Ahoj, která okrasná tráva je nejvhodnější do živého plotu? Měl by být neprůhledný, vzpřímený, asi 2 metry výška, mrazuvzdorný a mnohaletý? Třeba i stále zelený. Díky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 24.2.2010 13:10

Požadavkům bude nejspíše odpovídat trsnatý mrazuvzdorný bambus "čínský rákosovec" - Sinarundinaria neboli Fargesia. Případně další mrazuvudorné bambusy, ale ty budou púotřebovat bariéru proti nekontrolovanému rozrůstání.

Z vysokých travin není prakticky žádná další stálezelená, ale všechny je (téměř) nutné každoročně zjara ostříhat u země od zaschlé nadzemní části.

Slovo "téměř" v předchozí větě jsem dal do závorky, protože "čínské rákosy" - ozdobnice - MISCANTHUS - je sice možné nechat neostříhané a nová stébla během roku mezi starými prorostou, ale nebude to dobře vypadat.

Předpokládám, že se přidají další diskutující se svými zkušenostmi.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
CrazyLuck - (21) - 115.33 (?), 25.2.2010 0:54
Děkuji za radu. Takže nejlépe pro živý plot z okrasných trav je - MISCANTHUS? Díval sem se, je hodně hustý, vysoký. Zajímalo by mě, když ji zjara ostříhám, za jak dlouho dosáhne výšky 2 metry.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.52 (?), 25.2.2010 8:30

Miscanthus se k tomu vůbec nehodí, po ostříhání zjara potřebuje celou sezónu, aby zas dorostl těch řekněme 1,8 - 2 m. Krom toho silně odnožuje a porost bez omezení do šířky bývá řídký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
CrazyLuck - (21) - 115.33 (?), 25.2.2010 9:26

Tak která z trativ, zda-li vůbec nějaká, je vhodná na živý plot?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 25.2.2010 10:33

Žádná pane Novák. U nás prostě trávy uschnou, ať se to líbí, nebo ne. A půl roku tam nemáte nic. Jsou to prostě trávy, nikoli dřeviny. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 25.2.2010 11:52

U nás prostě trávy uschnou, ať se to líbí, nebo ne. A půl roku tam nemáte nic. Jsou to prostě trávy, nikoli dřeviny. Stanislaw

a na jaře se ty nehezké hnědé stvoly musí odstranit, žádná pěkná práce to není, traviny navíc obsahují dost křemíku, takže to huntuje nůžky...

Pokud na těch travinách trváte, pak stálezelené jsou bambusy, podívejte se do archívu, jedno zcela podobné vlákno už tady bylo.  Po letošní zimě ale mám nezakryté bambusy dost poškozené (usychají a hnědnou), takže žádná bezpracná tutovka bambusy také nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.57 (?), 9.4.2010 22:53

Zaujala mne vaše diskuse - mám dotaz, jestli stálezenené bambusy je možné vysadit na nechráněné a celkem větrné místo a do jaké výšky dorůstají. Děkuji

KM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 12.4.2010 13:18

Nejspíše jim budou silně omrzat listy a zjara budou VELMI nevzhledné.

Dorůstají - dle druhu - cca 0,5 - 5 m i více. Je jich mnoho rodů, druhů, odrůd...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika