Živý plot u rybníka



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
30.1.2015 9:46

vždyť o píši, že prvotně jsem měl dojem, že potřebuje jen zpevnit břeh, aby se jí nepohybovala hranice pozemku. Po bitvě je každý generál, další upřesnění chápu. Jen je obtížné najít něco, co má rádo kořeny ve vodě a není rychle rostoucí (jilm vaz, topol černý apod.).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 248.16 (?), 29.1.2015 21:19

To vypadá na nějaký Miscanthus - zjara stříhat a v zimě sucho :-((

Rákos nebo orobinec by vám zase lezl do vody... Ledaže byste třeba metr rybníka na to obětovali... Ale zas to udržet v mezích, aby vám ho nezarostl  :-((           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 29.1.2015 22:09

... škoda že přírodní kosatce jsou tak nízké, když by byly u rozhraní voda břeh a břeh byl vysoký 1 m pak do maximální výšky (2,2-2,5 m) zbývá 1,2 m z čehož je pak ještě vršíček příliš řídký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.101 (?), 3.2.2015 13:55

Ja mám jeden breh celý osadený kosatcami (kvitnú na žlto). Sadil som ich na rozhraní vody od seba cca 50 cm. Po troch rokoch sa porast spojil, prerástol 10 cm na breh a asi 15 cm do vody. V čase vegetácie je cca 1,5 m vysoký, v podstate nepreniknuteľný. Údržba prakticky žiadna. Ja v zime zbieram suché časti, keď je voda zamrznutá

Pavol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 7.2.2015 22:51

V tom případě když uvažujete o kosatcích, mám podobný návrh, nasázejte tam denivku, rychle se rozrustá, je vysoká metr kvete ruznými barvami, a v podstatě nevyžaduje udržbu. Jediná nevíhoda je, že nezabrání vniknutí na pozemek. Jinak ale jsem spíše v tomto případě zastáncem vrboviny, včetně s výpletem proti vniknutí. Pokud proutí nepoužijete na košíkařské výrobky, tak vrba je výborná na výrobu domácích dřevěných briket případně štěpky do Atmosu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
JendaV - (20) - 16.212 (?), 30.1.2015 11:41

Mně napadl třeba bambus - vypadá to, že některé druhy rostou i v zamokřených půdách, našel jsem např. Phyllostachys heteroclada, ale ten by se asi rozrůstal k sousedům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.16 (?), 29.1.2015 21:27

Topol osika           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 29.1.2015 22:05

Jestli myslíte že wikipedie má ve všem pravdu... je to jen vodítko. Ano duby se také mohou dožívat více než 500ti let, přesto běžný les se kácí 120-150 let od výsadby. Jsou vrby, které jsou rychleji rostoucí a ve stáří 15 let vyšší než osiky. Jestliže se někdo bojí, že 80 letý strom může mít 20 metrů, neměl by sázet ani jabloně.

Poté co paní psala upřesnění jaký druh plotu chce, není problém ve výšce, ale v tom že osika je spíše řídká = průhledná pro správný pocit na nudapláži. Ano, asi bych nyní nejspíš doporučil vrbu roubovanou v určité výši smuteční jívou nebo břízuoroubovat převislou formou. Z dražších by pak připadala v úvahu kroucená líska nebo převislá forma modřínu (tam si ale nejsem jistý vhodností pro vysokou spodní vodu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.7 (?), 30.1.2015 9:16

Vyberajte hlavne zivy plot, nie zivy plot u rybnika. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 30.1.2015 9:46

vždyť o píši, že prvotně jsem měl dojem, že potřebuje jen zpevnit břeh, aby se jí nepohybovala hranice pozemku. Po bitvě je každý generál, další upřesnění chápu. Jen je obtížné najít něco, co má rádo kořeny ve vodě a není rychle rostoucí (jilm vaz, topol černý apod.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 9.2.2015 16:13

Ano Stando - opět s vámi souhlasím. Je též otázkou, a to nezanenedbatelnou a podstatnou finanční náklady na sadbový materiál a nenáročnost udržby. Jedná se o živý plot a je lhostejno kde, máte pravdu, že kořenový systém bude trvale v podmáčené pudě, málokdy v přímé vodě, není to ani rákos ani leknín. Založení tohoto plotu se stejně musí realizovat v minimální vzdálenosti jeden metr a ž dále. Ale nejsem generálem spíše setníkem to přenechám druhým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika