Živý plot, aby slepice neprolezla?



Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?)
7.3.2009 19:58

No, asi šípky a maliní. Páč kolo ostnatého drátu u nás asi neobrazí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 21.90 (?), 7.3.2009 18:45, zobrazeno: 15781x

Dobrý den, sousedovic plot, děravý jak řešeto a jeho slepice tudíš neustále hrabající na mojí zahradě, a s ním žádná domluva, mě už vážně trápí. Nemohl by mě někdo prosím doporučit nějaký živý plot, kterým slepice neproleze?Děkuji vám moc za případnou radu. Jarda

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 7.3.2009 19:58

No, asi šípky a maliní. Páč kolo ostnatého drátu u nás asi neobrazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.21 (?), 7.3.2009 20:56

Zde je těžko radit.Zelené pletivo ale musí ho pořídit soused.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.137 (?), 7.3.2009 21:11

Chápu Vás!  Ale než živý plot z šípkových růží vyroste tak, aby byl neprostupný, budou už chudinky slepice po smrti a vy  na mrtvici. Souseda asi těžko někdo donutí udělat nový plot. Berte to realisticky, udělejte si nový vlastní plot a budete mít pokoj od slepic i od souseda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 7.3.2009 21:33

Takový živý plot, aby jím slepice neprolezly, těžko bude kdy existovat.

K nám taky kdysi chodívaly slepice od sousedů, jednou manželka vysekávala něco kosákem, když jsem zpozoroval, jak sousedova slepice hrabe kolem čerstvě zasazených kytek, zavolal jsem na manželku: "Usekni jí hlavu tím kosákem", a začal jsem slepici nahánět s klackem v ruce, to pozorovala sousedka přes plot a nějak se asi pobála, že slepice fakt příjde o hlavu, přiběhla si slepici odchytit, pak mě všude pomluvila jako vraha slepic, ale už si dávala pozor, aby její slepice k nám nechodily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.2 (?), 7.3.2009 22:35

Pořiďte si psa a sousedi si plot rychle dají do pořádku.Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.44 (?), 8.3.2009 7:36

Nekupuj domu, kupuj soudeda. Dům koupíš, souseda neprodáš... praví ruské přísloví. Rada je těžká, ne li nemožná. Sousedovu slepici zabít nesmíte, byťby byla u Vás. Plot mu opravit taky nesmíte, je jeho. Když ho neopraví sám, nedá se nic dělat. Donutit souseda, aby neobtěžoval okolí nad míru nebude lehké, představte si způsob dokazování a vyčíslení škod. Oravdu jediné řešení je postavit svůj plot na svém pozemku. Nicméně je to stavba, která podléhá ohlášení a není vyloučeno, že soused bude proti. Nezávidím Vám.uoii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.138 (?), 11.3.2009 15:05

Myslela bych třeba hlohyni (pyracantha). Ta naše utvořila už od země zcela neprostupnou, trnitou bariéru. Zvažte ale, jestli se vám bude chtít takový plot dvakrát ročně stříhat vzhledem k těm trnům. Pokud ji necháte růst divoce, bude časem opravdu veliká a i "mocná" (masivní do hloubky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.90 (?), 12.3.2009 12:26

Moc vám všem děkuju. Hlohyně vypadá slibně, Pořídili sme psa NO ale on se jich bojí, no nicméně i ony slepice se báli jeho. Však je to štěňe, tak časem se uvidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 46.80 (?), 14.3.2009 20:39

Myslím si, že pokud bude plot vysazen hustě a ještě lépe v trojsponu a to třeba i z habru, slepice jím neproleze.Tuším, že habr se může sázet i tak, že se osy jednotlivých sazenic kříží. Tím vznikne jakési pletivo už od spodu porostu. Hlohyně (Pyracantha) je dobré řešení, jen pozor na spálu růžokvětých, je to rezervoár choroby.Stejně jako hloh (Crateagus). Možná by nebyl špatný ani kdoulovec, ale ta hlohyně je stálezelená a dobře se dá tvarovat.

Pozor! slepice lehčích a zakrslých plemen se protáhnou kdejakou skulinou. Těžší nerady prolézají. Osobní zkušenost.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika