Z čeho živý plot?



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?)
26.7.2018 15:13

Udržíte na takové šířce i buk, který sice opadává, ale velkou část zimy má listí, i když uschlé.Takže stěnu tvoří převážnou část roku.Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Dobby - (20) - 241.21 (?), 25.7.2018 22:28, zobrazeno: 8236x
Úplně původně jsem chtěla brest, ale ten se musí stříhat moc často. Potom thuye, ale o je jak na hřbitově. Pak buxus, ale ten žere zavijec. Tak mi prosím poraďte něco štíhlé, nenáročné, do 2metrů. Děkuji, DK
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.179 (?), 25.7.2018 22:44

Ptačí zob, habr, buk?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 26.7.2018 10:14

Dobrý den, stříhat musíte skoro všechno pokud to chcete udržovat v určitých mezích. Thuje vůbec nevypadají tak špatně, jak někteří v současné době zdůrazňují. Pokud máte málo místa, tak jsou podle mě perfektní. Nebo můžete mít to, co Vám radí paní Lída. Já osobně vysázela thuje (již poměrně vzrostlé) v několika úsecích na zahradě a před tím mohu mít trvalkové záhony, takže krásná stále zelená stěna, před kterou je spousta různých květin a vypadá to moc dobře. Buxus roste hodně pomalu a pak ho sežere zavíječ, což se stalo přesně mě. Brest mi nedoporučilo několik lidí, je to taková "Adéla". Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dobby - (20) - 241.21 (?), 26.7.2018 10:42

Stříhání je jasné, ale šestkrát za sezonu jako brest potřebuje je na mě moc, zvládnu to tak dvakrát.

Málo místa... na délku 60 metrů, z jedné strany plot (a za ním "moc milý soused") a z druhé cesta - takže to nesmí růst moc do šířky.

Zvládnu ty tři uvedené - pt.zob, habr, buk - udržet na šířce metr, metrdvacet?

Děkuji za pomoc, DK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.179 (?), 26.7.2018 12:22

Buk nevím, plot jsem z něj v reálu neviděla, stříhaný z habru i ptačího zobu by se měl pohodlně vejít (konkrétně u nás v osadě ho mají z ptačího zobu š.60cm, výšky (zatím)cca 150cm a vypadá čím dál tím líp.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 26.7.2018 14:14

všechno udržíte třeba na šířku 0,5m, když začnete včas stříhat. Uvedené druhy, hlavně habr a zob jsou pro listnatý plot nejpěknější, navíc drží listy i v zimě. Některé zoby (L. ovalifolis) jsou i stálezelené, ty ale v extrémních zimách pod -20st namrzají či vymrzají. Brest řežu 2-3x ročně, ale to už má až metrové šlahouny. Zato z něj vypěstujete 2m vysoký plot za 2-3 roky, habr a buk potřebuje řadu let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 26.7.2018 15:13

Udržíte na takové šířce i buk, který sice opadává, ale velkou část zimy má listí, i když uschlé.Takže stěnu tvoří převážnou část roku.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 26.7.2018 15:51

Udržet v takové šířce a výšce plot z listnáčů je práce pro zoufalce. V posledních letech postupně odstraňuji pošetilosti z mládí. Rozhodně to nemohu nikomu doporučit. Na úzký plot, vysoký jen okolo 2 metrů, lze použít jen Thuji occ. Smaragd (tam nevadí, že ji zapomete rok stříhat). Pokud by to bylo trochu širší a vyšší, pak Tis. Listnáče jen pro mladé šílence a nebo rentiéry za vodou, kteří si na to mohou objednávat firmu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mizaj - (3) - 123.168 (?), 10.4.2019 8:37

Máme pletivový plot a od něj ve vzdálenosti 3 m vysázené ovocné stromky, čtvrtkmeny a polokmeny. Mohu mezi stromky a plot ještě vysadit nějaký úzký živý plot? Stačil by do výšky 2 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 10.4.2019 8:48

Můžete, co by ne, ale bude možná stínit vašim stromkům a možná porostou větve do sebe. To vám ale nikdo neřekne, vše záleží na vašich klimatických a půdních podmínkách, na řezu, na bujnosti odrůd stromků a typu živého plotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika