Turkestánský brest



host - 29.82 (?)
23.4.2016 16:50

Turkestánský brest

Když jste jej loni sadili, seřízli jste jej po vysazení nebo vůbec ne? Pokud ano, na jakou výšku? Kdy jste poprvé hnojili? Děkuji za případnou odpověď. :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 7.105 (?), 12.6.2011 19:36

Máme ho druhým rokem a vřele doporučuji. Nyní ho máme ve výšce cca 1m, ale to jen tím, že hodně stříhám aby byl hodně hustý. Já jsem nadmíru spojkojená a jsem moc ráda, že jsem si ho pořídila, sázela jsem dokonce po cca 25- 30cm a není skz něj vůbec vidět i tak, roste a košatí krásně navíc je oproti zobu o dost levnější. Je pravda, že až bude vzrostlý, tak se bude i víc střihat, ale máme elektrické nůžky a chce to radikálněší řez, ale pokud chcete udělat kulisu okolo domu běhěm 2 sezón a aby vám to nezrujnovalo kapsu je tohle přesně to co potřebujete, navíc vypadá hodně hezky a lidi to ještě moc neznají.šla bych do něj znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.82 (?), 23.4.2016 16:50

Turkestánský brest

Když jste jej loni sadili, seřízli jste jej po vysazení nebo vůbec ne? Pokud ano, na jakou výšku? Kdy jste poprvé hnojili? Děkuji za případnou odpověď. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 36.47 (?), 31.10.2018 11:32

tak nevím, co dělám špatně, ale mám ho již 2 roky a jsou z něho velmi málo olistěné cca 40cm vysoké keříky, taky jsem stříhala, ale nijak mi neroste...???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.181 (?), 7.4.2019 12:41
Dobrý den, poradil vám už někdo co s ním. Ten náš máme 3 roky a bída, má tak půl metru a pár lístků. Máme ho od Starkla. Letos ho zkusím pokosit nad zemí a jak se nevzchopí, tak půjde ven.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.7 (?), 10.3.2013 14:26

Nám narostl od vysazení na jaře do podzimu na 2 metry a je krásně hustý, vůbec se toho nebojte!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.242 (?), 20.7.2011 20:14

ano, máme asi 3-měsíční zkušenosti - deník živého plotu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.50 (?), 12.9.2011 21:59

Plot z Brestu jsem zasadila letos na jaře zhruba v dubnu a nyní v září je plot po ostříhání a zarovnáná do tvaru vyoký 1,2 m a je hustý, že plní krycí ukol. Je to super rostlina, jen jsem ho často a hodně zalévala. Ale stojí to za to, hned jsem po této zkušenosti vyplenila další metry starého plotu a du do dalšího brestu. Vypadá skoro jako habrový plot, ale narostl za 5 měsíců tolik, co habry za 3-4 roky. Doporučuji. Já jsem nadšená.

Betty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.199 (?), 8.9.2014 21:30

Objednal jsem 40ks sazenic. Po obrdžení jsem chtěl nákup nejdříve reklamovat, ale nakonec jsem ty neduživé rostlinky nasadil. To byla polovina dubna. Do září má většina rostlin okolo 130cm a kupodivu prospívají velice dobře.  Bohužel u Starkla si nelámou hlavu s druhovou jednotností. V seskupení jsou tři druhy olistění. Mám pochybnosti zda se jedná u všech o Turkestánský brest. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 148.102 (?), 12.9.2011 22:07
Betty, já s ním sice nemám osobní zkušenost, ale byl bych zvědav na Vaše názory na turkestánský brest za 3-4 (a více) let). Pokud z něj budete stále tak nadšená, bude se mi to líbit. (Nevím, jaký starý plot jste plenila, ale zkuste si nechat několik metrů habrového plotu pro porovnání.) Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.67 (?), 15.10.2011 23:00

Tak to jste mi udělali radost s tím Brestem, protože teď si ho objednali 2 moje sousedky na zahradě a nebyly si jisté, jestli udělali dobře, protože je od Starkla, ale v balíku všechno pěkně zabalené, kořeny zdravé, tak se jim určitě bude dařit, díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika