Turkestánský brest



host - 244.199 (?)
8.9.2014 21:30

Objednal jsem 40ks sazenic. Po obrdžení jsem chtěl nákup nejdříve reklamovat, ale nakonec jsem ty neduživé rostlinky nasadil. To byla polovina dubna. Do září má většina rostlin okolo 130cm a kupodivu prospívají velice dobře.  Bohužel u Starkla si nelámou hlavu s druhovou jednotností. V seskupení jsou tři druhy olistění. Mám pochybnosti zda se jedná u všech o Turkestánský brest. Jarda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 7.105 (?), 12.6.2011 19:36

Máme ho druhým rokem a vřele doporučuji. Nyní ho máme ve výšce cca 1m, ale to jen tím, že hodně stříhám aby byl hodně hustý. Já jsem nadmíru spojkojená a jsem moc ráda, že jsem si ho pořídila, sázela jsem dokonce po cca 25- 30cm a není skz něj vůbec vidět i tak, roste a košatí krásně navíc je oproti zobu o dost levnější. Je pravda, že až bude vzrostlý, tak se bude i víc střihat, ale máme elektrické nůžky a chce to radikálněší řez, ale pokud chcete udělat kulisu okolo domu běhěm 2 sezón a aby vám to nezrujnovalo kapsu je tohle přesně to co potřebujete, navíc vypadá hodně hezky a lidi to ještě moc neznají.šla bych do něj znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.82 (?), 23.4.2016 16:50

Turkestánský brest

Když jste jej loni sadili, seřízli jste jej po vysazení nebo vůbec ne? Pokud ano, na jakou výšku? Kdy jste poprvé hnojili? Děkuji za případnou odpověď. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 36.47 (?), 31.10.2018 11:32

tak nevím, co dělám špatně, ale mám ho již 2 roky a jsou z něho velmi málo olistěné cca 40cm vysoké keříky, taky jsem stříhala, ale nijak mi neroste...???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.181 (?), 7.4.2019 12:41
Dobrý den, poradil vám už někdo co s ním. Ten náš máme 3 roky a bída, má tak půl metru a pár lístků. Máme ho od Starkla. Letos ho zkusím pokosit nad zemí a jak se nevzchopí, tak půjde ven.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.7 (?), 10.3.2013 14:26

Nám narostl od vysazení na jaře do podzimu na 2 metry a je krásně hustý, vůbec se toho nebojte!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.242 (?), 20.7.2011 20:14

ano, máme asi 3-měsíční zkušenosti - deník živého plotu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.50 (?), 12.9.2011 21:59

Plot z Brestu jsem zasadila letos na jaře zhruba v dubnu a nyní v září je plot po ostříhání a zarovnáná do tvaru vyoký 1,2 m a je hustý, že plní krycí ukol. Je to super rostlina, jen jsem ho často a hodně zalévala. Ale stojí to za to, hned jsem po této zkušenosti vyplenila další metry starého plotu a du do dalšího brestu. Vypadá skoro jako habrový plot, ale narostl za 5 měsíců tolik, co habry za 3-4 roky. Doporučuji. Já jsem nadšená.

Betty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.199 (?), 8.9.2014 21:30

Objednal jsem 40ks sazenic. Po obrdžení jsem chtěl nákup nejdříve reklamovat, ale nakonec jsem ty neduživé rostlinky nasadil. To byla polovina dubna. Do září má většina rostlin okolo 130cm a kupodivu prospívají velice dobře.  Bohužel u Starkla si nelámou hlavu s druhovou jednotností. V seskupení jsou tři druhy olistění. Mám pochybnosti zda se jedná u všech o Turkestánský brest. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 148.102 (?), 12.9.2011 22:07
Betty, já s ním sice nemám osobní zkušenost, ale byl bych zvědav na Vaše názory na turkestánský brest za 3-4 (a více) let). Pokud z něj budete stále tak nadšená, bude se mi to líbit. (Nevím, jaký starý plot jste plenila, ale zkuste si nechat několik metrů habrového plotu pro porovnání.) Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.67 (?), 15.10.2011 23:00

Tak to jste mi udělali radost s tím Brestem, protože teď si ho objednali 2 moje sousedky na zahradě a nebyly si jisté, jestli udělali dobře, protože je od Starkla, ale v balíku všechno pěkně zabalené, kořeny zdravé, tak se jim určitě bude dařit, díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika