Thuje z Obi a Baumaxu



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 70.254 (?) 
30.8.2007 17:18, zobrazeno: 132080x
Dobrý den!
mám děsnej problém před dvěma lety jsem si koupila asi 30 thují z Baumaxu, byly krásné modrozelené a v loni začly z ničeho nic usychat nejdřív zhnědly a pak uschly a to i po pravidelném zalívání, hnojení. Dnes mi uschly poslední 4 stromky a z 30 stromků nemám ani jeden. Jsem už fakt zoufalá, poraďte mi co vysadit za živý plot kterej neni náročný. Podle všeho thuje z marketů asi jsou náchylné nebo si to nedovedu vysvětlit. A pokud možno kdo má tip kde rostliny nebo stromky na živý plot koupit. Děkuji moc za rady.
Přeji krásný den
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 88.2 (?), 30.8.2007 21:49
Kupujte v zahradnictví a v květnících. V marketech se většinou prodává povl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.20 (?), 31.8.2007 6:04
Vzhledem k tomu, že stromky odešly po tak dlouhé době, nebude to Baumaxem. Pokud se vám podaří koupit v Baumaxu "čerstvé" zboží a ne prostokořenné sazenice, které ležely měsíc na paletách, pak by to mělo fungovat. Samozřejmě, že kontejnerovaný stromek to má vždy snažší. U Vás bych hledal příčinu buď  v nějakém škůdci, nebo v zálivce. Někdy si myslíme, co vody jsme stromkům nedali a když se podíváte trochu pod zem, je tam sucho. A jehličnany potřebují vodu i v zimě, letos bylo (aspoň u nás) nenormální sucho. Mám zahrádku na jižním svahu, kamenité podloží - a tak jsem zaléváním přímo posedlý (aspoň u čerstvě vysazených rostlin).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.254 (?), 13.9.2007 14:54
Děkuji všem za radu ale chtěla bych reagovat a tu zálivku naopak mi jsme tůje zalívali až příliš nehledě na to že když jsme stromek vyndali země nebyla vůbec suchá ale naopak až moc mokrá.Máme vodu z vrtu tak že jsme zalívali jak to šlo protože vody bylo dostatek tak že jsme zalívali pořád.myslim si že tím to nebude
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 85.117 (?), 18.9.2007 8:56

Vím jistě, že koupě thůjí ze supermarketů je risk. Koupila jsem je tam dvakrát, protože byly laciné, s výškou cca do 1m, v balu. Pokaždé, při správném ošetření, asi po roce  zrezivěly a odešly. Potřetí thůje, zakoupené u zahradníka - rovněž v balu - prospívají dobře už třetí rok. Mám již jeden plot z thůjí (od zahradníka), vysoký přes 2m, dosud pěkný. Vždy na jaře posypu zem pod nimi hořkou solí, což mi zahradník poradil. Zřejmě jim toto hnojivo prospěje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.226 (?), 1.9.2010 8:41

voda z vrtu je příliš tvrdá a máte možná těžkou vápenitou půdu. Pokud je to tak, nešetřete při mulčování kyselou rašelinou (tzv. "bílou" s pH 4,5)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.202 (?), 23.5.2011 19:53

Dobry den, shodou okolnosti jsem zakoupil loni v zari cca 50 ks thuji z baumaxu.Hned jsem je vysadil s pridanim hnojiva a podpurnych latek k zakorenani a vypadalo to ze se chytli.Letos na jare mi zacali reznout a hnednout az nakonec tretina je v cudu.Ten zbytek ma nove vyhonky odspodu a proto bych se chtel zeptat jestli se tomu neda nejak pomoci.pridal jsem dalsi hnojivo i horkou sul, ale nevidim skoro zadny pokrok.Zajimalo by me, co kdybych ostrihal vsechny ty suvhe vetvicky, jestli by to nepomohlo.Prosim moc o radu, jeste bych jich mohl asi 30 zachranit.Tak jestli nekdo vite prosim poradte.Dekuji Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.87 (?), 31.8.2007 9:17
Modrozelelené túje možná nebyly túje ale cypřišky, a ty podřebují více zalévat, letos bylo celý rok dost sucho. Myslím, že kdybyste měla tůje, že by to přežily, ty jsou mnohem odolnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.48 (?), 31.8.2007 21:25
neni mozne, ze by vam je nekdo zahubil, treba roundapem? Napr. soused.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.177 (?), 2.9.2007 11:02
Prosím, to je to, co potřebuji vědět: jak rozeznat bezpečně túji od cypřišku?? V Hornbachu mají v kontejneru krásně žlutozelené takové rozčepýřené "túje", jak mi řekla prodavačka, ale na květníku je napsáno vtipně Konifery mix. Nemám ponětí, co to je. Dík Lili
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika