Thuje z Obi a Baumaxu



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 70.254 (?) 
30.8.2007 17:18, zobrazeno: 131896x
Dobrý den!
mám děsnej problém před dvěma lety jsem si koupila asi 30 thují z Baumaxu, byly krásné modrozelené a v loni začly z ničeho nic usychat nejdřív zhnědly a pak uschly a to i po pravidelném zalívání, hnojení. Dnes mi uschly poslední 4 stromky a z 30 stromků nemám ani jeden. Jsem už fakt zoufalá, poraďte mi co vysadit za živý plot kterej neni náročný. Podle všeho thuje z marketů asi jsou náchylné nebo si to nedovedu vysvětlit. A pokud možno kdo má tip kde rostliny nebo stromky na živý plot koupit. Děkuji moc za rady.
Přeji krásný den
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 88.2 (?), 30.8.2007 21:49
Kupujte v zahradnictví a v květnících. V marketech se většinou prodává povl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.20 (?), 31.8.2007 6:04
Vzhledem k tomu, že stromky odešly po tak dlouhé době, nebude to Baumaxem. Pokud se vám podaří koupit v Baumaxu "čerstvé" zboží a ne prostokořenné sazenice, které ležely měsíc na paletách, pak by to mělo fungovat. Samozřejmě, že kontejnerovaný stromek to má vždy snažší. U Vás bych hledal příčinu buď  v nějakém škůdci, nebo v zálivce. Někdy si myslíme, co vody jsme stromkům nedali a když se podíváte trochu pod zem, je tam sucho. A jehličnany potřebují vodu i v zimě, letos bylo (aspoň u nás) nenormální sucho. Mám zahrádku na jižním svahu, kamenité podloží - a tak jsem zaléváním přímo posedlý (aspoň u čerstvě vysazených rostlin).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.254 (?), 13.9.2007 14:54
Děkuji všem za radu ale chtěla bych reagovat a tu zálivku naopak mi jsme tůje zalívali až příliš nehledě na to že když jsme stromek vyndali země nebyla vůbec suchá ale naopak až moc mokrá.Máme vodu z vrtu tak že jsme zalívali jak to šlo protože vody bylo dostatek tak že jsme zalívali pořád.myslim si že tím to nebude
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 85.117 (?), 18.9.2007 8:56

Vím jistě, že koupě thůjí ze supermarketů je risk. Koupila jsem je tam dvakrát, protože byly laciné, s výškou cca do 1m, v balu. Pokaždé, při správném ošetření, asi po roce  zrezivěly a odešly. Potřetí thůje, zakoupené u zahradníka - rovněž v balu - prospívají dobře už třetí rok. Mám již jeden plot z thůjí (od zahradníka), vysoký přes 2m, dosud pěkný. Vždy na jaře posypu zem pod nimi hořkou solí, což mi zahradník poradil. Zřejmě jim toto hnojivo prospěje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.226 (?), 1.9.2010 8:41

voda z vrtu je příliš tvrdá a máte možná těžkou vápenitou půdu. Pokud je to tak, nešetřete při mulčování kyselou rašelinou (tzv. "bílou" s pH 4,5)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.202 (?), 23.5.2011 19:53

Dobry den, shodou okolnosti jsem zakoupil loni v zari cca 50 ks thuji z baumaxu.Hned jsem je vysadil s pridanim hnojiva a podpurnych latek k zakorenani a vypadalo to ze se chytli.Letos na jare mi zacali reznout a hnednout az nakonec tretina je v cudu.Ten zbytek ma nove vyhonky odspodu a proto bych se chtel zeptat jestli se tomu neda nejak pomoci.pridal jsem dalsi hnojivo i horkou sul, ale nevidim skoro zadny pokrok.Zajimalo by me, co kdybych ostrihal vsechny ty suvhe vetvicky, jestli by to nepomohlo.Prosim moc o radu, jeste bych jich mohl asi 30 zachranit.Tak jestli nekdo vite prosim poradte.Dekuji Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.87 (?), 31.8.2007 9:17
Modrozelelené túje možná nebyly túje ale cypřišky, a ty podřebují více zalévat, letos bylo celý rok dost sucho. Myslím, že kdybyste měla tůje, že by to přežily, ty jsou mnohem odolnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.48 (?), 31.8.2007 21:25
neni mozne, ze by vam je nekdo zahubil, treba roundapem? Napr. soused.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.177 (?), 2.9.2007 11:02
Prosím, to je to, co potřebuji vědět: jak rozeznat bezpečně túji od cypřišku?? V Hornbachu mají v kontejneru krásně žlutozelené takové rozčepýřené "túje", jak mi řekla prodavačka, ale na květníku je napsáno vtipně Konifery mix. Nemám ponětí, co to je. Dík Lili
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika