Příspěvky uživatele - 35.87

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Název rostliny - květiny?, 25.7.2008
Děkuji panu Jančovi za název květiny Hymenocallis harrisiana. Našla jsem si, že alternativní synonymum rodu je Ismene.
Název rostliny - květiny?, 18.7.2008 Obsahuje fotku
Připojuju obrázek rostliny s nádherným bílým květem (doufám, že se mi to podaří). Vypadá jako clivie, akorát květy na tlusté stonce jsou dlouhé bílé, hodně členité. Poradíte mi, jak se tato rostlina jmenuje? Vlasta
Thuje z Obi a Baumaxu, 31.8.2007
Modrozelelené túje možná nebyly túje ale cypřišky, a ty podřebují více zalévat, letos bylo celý rok dost sucho. Myslím, že kdybyste měla tůje, že by to přežily, ty jsou mnohem odolnější.
rychlost vzrůstu smrčku, 23.8.2007
Asi vám poroste rychlej než těch 10 cm za rok, ale jestli jste ho letos zasadila tak nečekejte, že vám letos a možná ani příští rok vyroste víc jak těch 10 cm. Pak asi poroste rychlej tak 20-50cm za rok. Smrk do živého plotu má ale velkou nevýhodu,... celý příspěvek >
Plastové zatravňováky a trávník?, 22.8.2007
Já myslím, že problém je v těch 30 cm kamení. Já takhle sázím suchomilné rostliny, dám 30 cm kamení, na to 5 cm hlíny a na to sázím třeba netřesky. Kamení působí jako drenáž, hlína se udržuje v suchu a mezi netřesky mi neroste plevel, protože má... celý příspěvek >
Náhrada trávníku, 22.8.2007
Nějak si nedokážu představit zamulčovaný barvínek. To jako máte každy stonek obsypaný mulčem? Nebo máte nasypaný mulč a v tom roste barvínek? Barvínek se podle mne hodí někam do stínu, někam pod ořech nebo jiný velký strom, kde je růst trávy potlačen... celý příspěvek >
Náhrada trávníku, 22.8.2007
Jestli chcete nasadit něco místo trávy abyste nemuseli sekat trávu, tak si moc nepomůžete. Když nasadíte třeba barvínek nebo mateřídoušku nebo něco jiného drobného, tak tím časem začne prorůstat tráva a jiné větší rostliny, takže místo sekání budete... celý příspěvek >
Ginko biloba - jak pěstovat?, 21.8.2007
Nevím jak u jinanu, ale obvykle se nedá čekat, že ořezáním větví zesílí kmen. Kmen zesílí tehdy, když se strom nechá volně růst. Čím víc narostou větve, tím víc zesílí i kmen.
Urychlení růstu tůjí, 16.8.2007
Mám taky pár tůjí, nikdy jsem je nehnojil, snad na jare cereritem, jestli jsem nezkomolil název, a mají přírůstky tak 30-40 cm za rok, 10 cm to se mi zdá fakt málo. Já myslím, že žádné zázračné přípravky pro růst nejsou, jen čas. A čas většinou hodně... celý příspěvek >
Magnolie, azalka nerostou, 16.8.2007
Před pěti lety jsem nasadil magnolii a před třemi azalku. Do dneška neporostly ani o píď. Před nasazením jsem jim nijak nepřipravil půdu, udělal jsem jen malou jamku, do které jsem je strčil. Půda je u nás taková normální a pod ní je jílovitý... celý příspěvek >
Jalovec - omlazení, 15.8.2007
Mám na zahradě velký jalovec, který má všechny větve ohnuté k zemi. Co se stane, když je ořežu a nechám jen pařízky? Obraší znovu? Pokud má obrašit, kdy by bylo nejlepší ho ořezat?
vhodné stromy do řadové zástavby, 10.8.2007
Chcete poradit s výběrem stromů a keřů, co rychle vyrostou do výšky 1.5 až 2 metry, aby trochu stínily. Podle mých zkušeností nic takového neexistuje, prostě musite počítat s tím, že ať zasadíte cokoli, požadovanou výšku to bude mít tak tak za pět... celý příspěvek >
Množení břízy, 9.8.2007
Břízu na zahradu nejsnadněji získáte tak, že si v lese, kde rostou břízy najdete mladé stromky, malé stromky nemusíte ani vyrývat, stačí je opatrně vytáhnout z půdy když je vhko. Nejlepší období pro to je podzim nebo jaro, když už nebo ještě nemají... celý příspěvek >
omlazení vinné révy, 7.8.2007
Já bych ořezal tu révu co tam roste, vykopal kořeny a zasadil na novém místě. Jestli tomu dobře rozumím stejně ji zničíte, a tímto určitě nic nepokazíte a z těch kořenů vám určitě obrazí rychleji než kdybyste ji řízkoval.
Živý plot z tisu - vysazený letos na jaře, 2.8.2007
A není to třeba tak, že tis je celkem v pořádku, akorát, že vy očekáváte, že bude přírůstat, a on nepřirůstá. Ale to může být tím, že byl vysazen letos, to pak můžete být rádi, že stromky přežívají, zakořeňují a porostou až v dalších... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika