Thuje usychání a hnědnutí



host - 241.90 (?) 
20.4.2021 13:46, zobrazeno: 1372x

Dobrý den, rád bych se zeptal zda mi někdo dokáže poradit co s thujemi, které postupně začínají usychat jednotlivé větve a celkově začínají od konců jehliček hnědnout?

Minulý rok mi je ve velkém napadli mšice, tak jsem stříkal koncem léta a před zimou (Decis Protech + DITHANE DG NEOTEC + Hořká sůl s boraxem). Každopádně pozoruji pouze malé zlepšení, spíš skomírající trend. Ve skutečnosti to vypadá ještě hůře než na fotkách :(

Thuje usychání a hnědnutí
Thuje usychání a hnědnutí
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 223.69 (?), 20.4.2021 16:23
To je pěstujete v truhlíku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.84 (?), 20.4.2021 18:51

Pokud jsou (podle fota) v truhlíku, tak mají malý objem zeminy. Tam vám dlouho nevydrží. Do truhlíku se používají zakrslé konifery, kterým to stačí.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 188.59 (?), 20.4.2021 19:03

Ano. Švagr pěstoval thuje ve velikých květináčích-truhlících na terase domu. Měly asi 8 let, když byly 1,5 metru vysoké a začaly hnědnout a schnout. Tak ty chudáky řídké, rezavé a vypelichané přivezl místo na skládku odpadu na mou velikou zahradu, kde je spousta místa, já je zasadil, pohnojil, zalil a během jedné sezony se zazelenaly a druhou sezonu už obrostly kompletně a teď jsou krásně zelené.

Samozřejmě jiné moje thuje také rezaví, ale to řeším hořkou solí a zvýšenou zálivkou. Pomáhá to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.90 (?), 21.4.2021 14:57

Moc děkuji za vaše reakce. Ano jsou v "truhlíku" na terase. Staré cca 6 let a vysoke cca 1,5 metru. Myslíte, že je možná jejich záchrana tak aby jsem je mohl mít díle na stejném místě? Například vytýhnout, odstranit zbytky staré hlíny, dosypat novou...? Přežíjí takovýto zásah? Předpokládám kořeny jednotlivých rostlin jsou již hodně popojené, tak aby je tento zásan neoddělal úplně? Jak budou snášet například nějakou redukci kořenů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.84 (?), 24.4.2021 14:53

Možná, pokud byste tam nechal tak každou druhou, aby měly aspoň na nějaký čas víc místa na kořeny. Ale to asi nechcete, aby tam vznikly mezery...

Tak asi spíš dát tam nové, zas tak na cca 6 let.                Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 26.4.2021 6:54

Důkladně stromky ručně protřepat, stejně tak vybrat suchý opad, potom odebrat vrchní část zeminy, dosypat čerstvou, zalít vodou a přihnojit správně naředěnou dávkou hořké soli-to zopakovat v doporučeném termínu. Žádné vytažení celých rostlin a opětovné vsazení kýžený efekt nepřinese...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 241.90 (?), 10.9.2021 13:02

Dobrý den, mockrát děkuji za Vaše rady.

Na jaře jsem dle Vaší rady vybral starou zeminu z povrchu až co to šlo (cca 5-10cm) a doplnil novou (na čtyři květináče to bylo cca 270l) + přidal hořkou sůl a hnojivo na tůje dle návodu. Úspěch se dostavil a stromky se zotavily. Nyní mají nové přírustky a vypadají o 1000 % lépe! Ještě jednou mockrát děkuji.

Nyní mne jen napadá, jestli je vhodné je před zimou ostříhat? Nebo nechat tak jak jsou a stříhání odložit až příští rok na jaře?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika