Thuja plicata Excelsa - zerav



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 208.155 (?) 
11.9.2013 19:06

toto je jen výtažek s textu... Použití: Vhodná součást jehličnatých skupin, volně rostoucí stromy jsou výrazně dominantní a uplatní se solitérně nebo v menších skupinách, převážně ve větších zahradách nebo veřejné zeleni. Odrůda vhodná pro výsadbu stříhaných stěn a živých plotů. Patří mezi dekorativní a nejrychleji rostoucí tůje. Vhodná pro živé ploty nad 2,5 m výšky, šíře živého plotu minimálně 80 cm. Při výsadbě živého plotu vysazujeme na vzdálenost 60-80cm v řadě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 208.155 (?), 14.9.2013 11:52
Mohl by jste my k tomu něco napsat.Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 14.9.2013 15:42

Uvedený text nepovažuji za správný (píše se obecně u všech thůjí). Svůj názor jsem popsal výše. Pokud na Plicaty nemáte dost místa, bylo by opravdu lepší sáhnout po jiné odrůdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.155 (?), 20.9.2013 18:58

Tak jsem vás poslechl a thujky jsem sázel zhruba 1,10-1,20m od sebe, douufám,že se jim bude dařit. Doufám, že není na škodu  ,že pořád prší? A ještě jsem k nim přihodil mulčovací kůru. Snad je to zatím vše co ted potřebují?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.155 (?), 16.1.2014 19:50

Sice je ještě brzo posuzovat ale myslím, že se všechny rostlinky chytly při sázení měli cca 0,9 m, tak jsem zvědaví jaký bude roční přírustek. Kdyby měl někdo zkušenost s touto rostlinou, jak rychlo roste a co potřebuje, tak neváhejte a pište.Jsem vděčný za každou připomínku.Díkwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 16.1.2014 20:35

Já je sázel na dvakrát (6+6), a pokaždé po roce jedna odešla. Pracně jsem tedy dosazoval (zhnědly až po zimě). Sázel jsem výšku cca 1,8 metru. Po cca 14 letech jsem na cca 6 metrech výšky (zpočátku trochu seděli). Dnes vím, že jsem začal pozdě s bočním střihem, takže teď mám ve spodní části šířku na každou stranu od kmene cca 1,5 metru (začal jsem stříhat v 10 letech). Ve vnitřku jsou thuje proschlé. Optimální bych viděl zahájení střihu po 4 až 5 letech do velmi širokého jehlanu (aby od spodu nevyholovali). 

Trocha vody na víc jim rozhodně neuškodí. Potřebují větší množství vody, než běžné thuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.155 (?), 26.1.2014 19:35

Zdravím

nechtěl by jste sem vložit nějaké foto?

děkuji M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.34 (?), 5.2.2015 23:50

Zerav řásnatý, obrovský ztepilý nebo-li Tuje řásnatá, obrovská ztepilá, - (Thuja plicata, gigantea.excelsa) Patří do skupiny druhu stromů k obrům. Jejich výška se pohybuje kolem 60-80m., jsou velice odolný na drsné horské klimatické podmínky, některé jiné druhy a odrůdy jsou trochu i více choulostivéjší ale konkrétně tyto odrůdy s převislýma větvema a širokou korunou k této odolné sortě patří. pocházejí ze západní části Kanady a jejichž oblast zasahuje až k Aliašce a rostou na silně návětrných stranách hor až k lesní hranici někde i nad hranici lesa. Dožívají se poměrně vysokého věku kolem 1000-1500 let. Kořenový sistém je hluboký a to hlavně na hlubokých kyprých písčitohlinitých nebo i písčitých půdách, snesou i suší podmínky. Takže bych doporučoval sázet daleko od sebe 7-12m. a na pořádně větrné poloze od mladých stromku stáří 2-3 let ať si dříve zviknou na klima kde by mohli růst. Množí se semenem i větvičkami. Mladé stromky rostou podle podmínek i někdy docela rychle kolem 0,5-1m. za rok někdy i více, tento druh sázet jen jako volně rostoucí strom větrolam, ikdyž je už někteří sází značně blýzko a ořezavají je, doporučuju jen jako volně rostoucí stromy ve větrných prostorných polohách.

Thuja plicata Excelsa - zerav
Thuja plicata Excelsa - zerav
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.155 (?), 8.3.2015 18:35

No jak vidím, tak co příspěvek tak každý má jinou zkušenost. Ale co jsem na netu našel, tak se používají i jako vzrostlé živé ploty. viz obrázek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.230 (?), 25.3.2017 17:49

Prosím kde sehnat EXCELSU

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika