Stříhání habrů



host - 124.19 (?)
11.8.2009 21:08
Lze jen souhlasit, habr je nezmar a jak se jednou chytne tak ho jen tak něco nepoloží.Kůru pod habry můžete nastlat, případně štěpky, posekanou trávu trochu kompostu, já pod něj sypu i dřevěné uhlí z grilu, který mám vedle a roste jako z vody.Před 4 lety jsem vysázel sazenice vykopané ze zarostlé louky u lesa a už je druhý rok držím asi ve 2 metrech jinak už by měly nejméně o metr víc.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 29.66 (?), 19.6.2009 11:21

Dobrý den.

Letos na jaře jsme vysadili živý plot z prostokořenných habrů výška asi 50 cm. Zastřihli jsme je o 1/3. Ráda bych se zeptala, kdy je máme znova stříhat. Ještě letos, nebo až příští rok?

Díky Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.178 (?), 21.6.2009 22:37

Martino, nerad bych vám kazil radost, ale myslím si, že nemusíte mít starosti se stříháním, ony moc letos nepoženou na přírůstek. Budete ráda, když se všechny chytnou a olistí. A jako u všeho, stříhat na jaře a pak podle potřeby, aby byl tvarově stále pohledný. Habr to snese. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 23.6.2009 12:28

Ale to já bych je ještě letos nejméně jednou ostříhal: zakrátí se, zahustí, vytvaruje se základ plotu... Doporučuji pustit se do stříhání co nejdříve.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.27 (?), 26.6.2009 19:35

Hmm, já nestříhám, mě živý plot z Habrů stříhají daňci, neřádi jedni :-) Jsem si myslel, že mi to někdo ostříhal a ono mi tam chodí celé stádo daňků, asi jim to fakt moc chutná... Takže jsem sehnal u lesníka nějaký postřik na stromky proti okusu a zítra aplikuji. Hodně zdaru všem, Michal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.22 (?), 26.6.2009 22:26

Ještě mám dotaz ohledně hnojení živ. plotu. Jak jsem už psala v předchozím textu, je vysazený letos z habru, ptačího zobu a dřišťálu. Je potřeba ho hnojit? Poznamenám, že jsem k sazenicím nedala ani žádný kompost, jak radil jeden zahradník. A jak jsem se ptala na to stříhání, nejde ani tak o to, že by tak rychle rostl, ale jak někdo podotkl, měla jsem taky na mysli, aby byl pěkně hustý už od spodu.Jinak děkuji za rady. Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 27.6.2009 14:56

Letos nehnojit (maximálně na podzim kompostem), příští rok zjara pohnojit Cereritem.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.85 (?), 10.8.2009 17:56

Dobrý den,

ohledně hnojení habrů mám taky jeden dotaz. Máme letos vysazený plot z prostokořenných sazenic habrů a zahradník nám dal pod mulč. kůru textílii, proto je možné hnojení pouze přes listy. Není to tedy na škodu? Nemáme si dát práci a textílii raději odstranit? Říkal nám, že je habr hodně nenáročný, ale v naší jílovité hlíně mu dá růst asi pěkně zabrat a navíc místo pořádné výkopové jámy, udělal vždy pouze jamku, do ní dal kvalitní zem a bylo vymalováno. Není lepší tedy textílii odebrat, přidat kvalitní zem a překrýt kůrou? Habry nám celkem obrazily a na některých místech mají pěkné nárůsty. Podle rad zahradníka by měly habry mít tmavě zelené listy, to ale není u všech. díky za radu Linda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 11.8.2009 18:22

Ničeho nebojte, habr je opravdu nenáročná rostlina a jílovitá půda mu spíše vyhovuje. První rok nejsou přírustky nikterak veliké, ale on se v příštím roce krásně rozjede... Na jaře bych normálně prohodil ke kořenům Cererit, mulčovací fólii bych neřešil, je přece propustná.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.19 (?), 11.8.2009 21:08
Lze jen souhlasit, habr je nezmar a jak se jednou chytne tak ho jen tak něco nepoloží.Kůru pod habry můžete nastlat, případně štěpky, posekanou trávu trochu kompostu, já pod něj sypu i dřevěné uhlí z grilu, který mám vedle a roste jako z vody.Před 4 lety jsem vysázel sazenice vykopané ze zarostlé louky u lesa a už je druhý rok držím asi ve 2 metrech jinak už by měly nejméně o metr víc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.33 (?), 3.6.2012 17:47

Dobrý den, chstám se stříhnout 3 roky staré haby (cca.1 metr vysoké) a přesto, že jsem přečetl spoustu návodů, tak nevím v jaké výšce je vhodné je zastříhnout a dál jsem četl něco o krátkém a dlouhém řezu a tam bylo, že pokud chci dosáhnout vyšší výšky, tak dlouhý a pokud chci aby drželi výšku, tak krátký.Chci mít finální plot 4 metry, tak požaduji co největší přírůstek.Pochpil jsem tedy správně, že mám dělat dlouhý (šikmý) řez?Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika