Rychlerostoucí živý plot



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?)
27.8.2008 23:17

ano přísavník pětiprstý - pouze vysazeno u n ormálního pletiva a dvě nová pole u svařované sítě, občas (z netrpělivosti) jsem některé šlahouny propletl oky pletiva, ale nebylo to nutné. Vznikla mohutná, zcela neprůhledná stěna zeleně - nádhera. Břečťan není v létě takřka vidět, ale objeví se po opadání psího vína. Díky permanentnímu zastínění přes léto netvoří keř, ale krásně se plazí po pletivu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 166.34 (?), 26.8.2008 15:40, zobrazeno: 33960x

Zdravím a prosím o radu. Chceme vysadit rychlerostoucí živý plot. Zahrada je na hodně slunném místě. Jaký plot by jste zvolili?           Díky za odpověď Katka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 84.20 (?), 26.8.2008 16:29

Netroufám si příliš radit, nemám s tím zatím žádnou zkušenost, ale např. 10 deutzií, které mám na plot připravené, mi letos od jara přirostlo o cca 60 cm. Totéž potentilla.

To je, myslím, dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 27.8.2008 9:04

Pokud bych měl volit rostlinu  rostoucí bez podpory, jistě bych zvolil Pyracantu - odolnou odrůdu(proti mykotickým chorobám), vzrostlé sazenice Vám vytvoří řídký 2 metry vysoký plot při troše péče do tří let. Pak se střihem zahušťují do absolutní neprůhlednosti. Navíc mají charakter živého "ostnatého drátu".

Pokud máte plot volil bych mix psího vína a břečťanu - pokud Vám někdo dodá hřížené sazenice psího vína, pak psí víno dokáže porůst jedno 3-4 metry široké pole plotu za sezónu. Břečťan roste pomaleji, ale postupně získáte krásný plot v létě zelený psím vínem a v zimě břečťanem.

Jak s pyracantou, tak s mixem psího vína a břečťanu mám jen ty nejlepší zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 124.22 (?), 27.8.2008 23:10

Psí víno = přísavník pětiprstý?

Také nad jeho kombinací s břečťanem uvažuji - břečťan už mám na jaro napěstovaný, přísavník ještě ne. Sázel jste je přímo k obyčejnému nijak neupravenému drátěnému pletivu?

Dál mám předpěstovanou loniceru, ta se ale údajně musí od malička vyvazovat do stran, jinak je na pletivu řídká...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 27.8.2008 23:17

ano přísavník pětiprstý - pouze vysazeno u n ormálního pletiva a dvě nová pole u svařované sítě, občas (z netrpělivosti) jsem některé šlahouny propletl oky pletiva, ale nebylo to nutné. Vznikla mohutná, zcela neprůhledná stěna zeleně - nádhera. Břečťan není v létě takřka vidět, ale objeví se po opadání psího vína. Díky permanentnímu zastínění přes léto netvoří keř, ale krásně se plazí po pletivu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 27.8.2008 23:32

Na konstrukci rychle roste také opletka (Phalopia aubertii),známá také pod jménem rdesno.Ale pozor, jakmile se ji nechá volný růst, za rok by to na zahradě vypadalo jako v šípkovém království, takže zastřihovat!!!Mám vyzkoušeno, že za rok naroste až 7 m dlouhý šlahoun.Je to nádherná popínavka bíle kvetoucí, ale roste jako kouzelná fazole a musí se často zastřihovat!!! a roste všude, absolutně nenáročná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.77 (?), 2.10.2008 14:46

Uvažuji o zastínění pergoly bezostnou ostružinou - je z ní aspoň nějaký užitek, ale na podzim opadává.Potřebuje zřejmě tzv.betonářské pletivo a to se musí taky nějak zakotvit.Kombinace s břečťanem? Je to pnoucí listová rostlina, která obroste i celý dům?Kolik je třeba zálivky, pás zeminy je pod střechou takže bude zřejmě nutno při víkendových návštěvách zalévat.Jaké jsou možnosti další kombinace s ohledem na počet sazenic, údržbu,rychlost růstu a cenovou relaci, aby z potřeby pásu cca 6 m a stále výšce 2,5 m nevznikla džungle.Slunce tam svítí přes léto cca od 11 do 18 hod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.199 (?), 18.9.2008 21:24

Jak vypadá živi plot Piracanta?čemu to je podobné? a může se to pěstovat i na balkoně v kontajneru, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.10 (?), 12.1.2009 12:28

Dobrý den. Potřebovala bych poradit ohledně stříhání živého plotu. V loni jsem založila živý plot z hlohyně šarlatové (sazenice ve vzdálenosti 0,65 m). Sazenice se celkem dobře ujaly a přísrůstky některých prutů jsou 30 - 50 cm.  Chci vypěstovat neprůhledný a neprostupný živý plot. Mám nechat sazenice volně růst a začít stříhat, až dorostou požadované výšky, nebo mám v tomto roce přírůstky přiměřeně zkrátit, aby porost zhoust?

Poraďte prosím. Děkuji Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 12.1.2009 13:19

Dobrý den paní Vlasto. Počkejte samozřejmě na jaro, to uvidíte, co s Hlohyní udělala zima. Někdy přeci jen nemrzá. A potom opravdu zkraťte přírůstky na polovinu, klidně i víc. Nemusíte se ničeho bát. Pokud Vám rostliny narůstaly hned po vysazení tak jak píšete, byly dobré kondici. To zastřihávání pravidelně dělejte až do výšky, kterou požadujete. Jistě budete mít z rostlin radost. To Vám přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika