Problém s tůjemi



host - 55.140 (?)
8.4.2008 18:16

Nevím co je na tůjích nepřirozeného. Pan Aleš, který chtěl původně poradit bude zřejmě pěkně zděšen.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.4.2008 14:58

Ať si dá každý na svoji zahradu co chce, podle svého vkusu, jednomu se líbí to, druhému něco jiného.  Ale každý k tomu může říci svůj názor. Já osobně si myslím, že všechno se má dělat s citem a s rozumem. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 8.4.2008 15:13

No to je právě ono. Thuje se rozlézají po zahradách českého venkova a působí tam velmi nepřirozeně. Vadí mi to.

To že se dělají koniferové zahrádky v satelitních vesničkách je jiná otázka. Tam thujky opravdu nic nenarušují. Naopak podtrhují neofeudální styl.

Jinak ne každý kdo projektuje zahrady je zahradní architekt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.83 (?), 8.4.2008 15:26

Je to fakt děs a hrůza, nechápu, jak si někdo může orámovat zahradu touto dřevinou, bojím se napsat i její název.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.31 (?), 4.9.2008 12:29

Prala bych si vase problemy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.140 (?), 8.4.2008 18:16

Nevím co je na tůjích nepřirozeného. Pan Aleš, který chtěl původně poradit bude zřejmě pěkně zděšen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.130 (?), 8.4.2008 18:30

Rychle postavit co nejvetsi dum (na co nejmensim pozemku), ktery ma co nejvic vikyru, oltarnich vybezku s okny a nad tim pseudobarokni balustrady, osazet zase necim, co rychle roste a nepada z toho listi do bazen(k)u (thuje)... tot sen mnoha nepoucenych a nepremyslivych (a nevkusnych) lidi. Thuje za to nemuzou. Obdobne nevkusna byla monokulturni vysadba stribrnych smrku vsude kolem vesnickych i mestskych rodinnych domku v 70. letech - taky to tam ted podle toho vypada. Co takhle zkusit na zivy plot treba habr obecny? At je nejaka zmena...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 8.4.2008 18:46

No, habr, taky žádný zázrak není, hlavně v zimě, dlouhé ploty se suchými listy působí dost depresivně, aspoň na mne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.130 (?), 8.4.2008 19:24

Máte pravdu, že od konce října do začátku května není habr zahradní skvost. Nicméně stále plní funkci živého plotu, skrz který není vidět. Psal jsem však o tom, že není dobré vytvářet monokulturní zahrady shluklé v satelitech, jak tomu posledních 15 let je. Jsou i jiné stálezelené křoviny, které se dají použít stejným způsobem. Představte si třeba mou zahradu o výměře 4000 m obehnanou tůjemi. Hrůza. K tomu připočtěte v její přední části divoký hustý shluk asi 20 let starých tůjí-klečí se stříbrnými smrky, které nám tam nechali sovětští okupanti ze 68., když v domě před jeho přestvabou (do roku 1990) úřadovali. Asi chápete, že nemám zájem na barokně-podnikatelském tůjovém řešení. Máme krásný vkusný dům ve stylu nového funkcionalismu od solidního architekta - ne pitomce, který udělá každou blbost, na kterou si zadavatel stavby vzpomene a zaplatí, protože to viděl v satelitu u Prahy nebo v časopise. Proto na část vizuálního odstínění a oplocení volím v zájmu vyvážení právě habr. Je třeba znát situaci, asi byste se mnou souhlasil - u jednoho asi 10metrového úseku mám kupodivu i tůje. A opodál stojí dva cca 25leté soliterní kusy, tak myslím, že to bude vizuálně fungovat s nimi i se zbytkem zahrady (vzrostlý korunový topol, břízy, javory a lípa). Sovětští aparátčíci by se dnes asi divili, co jsme s tím udělali k lepšímu - nepoznali by to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.140 (?), 8.4.2008 21:01

Dobrý večer, aby byl někdo architektem, musel asi taky něco vystudovat - tak nechápu proč ho označujete za pitomce. Dělat to co si zadavatel přeje je snad jeho práce a povinnost. Nemůže si přimalovat co se mu zachce. A že máte krásný dům, to si zase myslíte Vy, druhý si to třeba nemyslí a řekl by třeba  - děs a hrůza.   Nechal bych už toho urážení a každý ať si vybere k bydlení i na zahradu co se mu líbí.  Vždycky se dobře druhému haní to, co sám nemám. Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.130 (?), 8.4.2008 21:11

Víte co, tím spíš, že ten člověk vystudoval, měl by být poučenější než laik-zadavatel. Má společenskou zodpovědnost za vizuální kultivaci krajiny či obce. Tím spíš by měl se zadavateli diskutovat a snažit se je přesvědčit pro optimální řešení. Ano, je to velmi těžké, to je mi jasné. Mně například živí grafický design - tedy vizuální podoba tiskovin. Takže to znám velmi dobře. Rozhodně ale nedělám jen to, co si někdo usmyslí, že je to krásné, abych se za to paknemusel stydět a raději takovou zakázku odmítnu. Však on to za mě s chutí udělá někdo jiný, kdo tyhle rozlišovací schopnosti nemá. Zaplacená faktura zahřeje i mně, ale pokud za tím v tomto případě stojí hezký vysledek. Naštěstí se obor grafického designu u nás od začátku devadesátých let dramaticky zkultivoval, u architektury to je bohužel velmi pozvolné. Pěkný večer i vám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika