Problém s tůjemi



host - 55.140 (?)
8.4.2008 9:51

Chybička se vloudila. Zahrada i dům je nový a zahrada je dílem architekta. I s těma thújema kolem. Pro někoho samozřejmě nevkus, pro druhého vkus. Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 221.138 (?), 29.3.2008 5:31

Dobrý den. Dovolím si oponovat. Překloněný vrcholek má pouze Chamaecyparis lawsoniana a žádný další. Jenom bych se rád zeptal paní Stáni, jestli ty rostliny nekupovala v některém ze supermarketů. Pokud ano, tak je odpověď jednoduchá. Je to daň za takovéto nakupování. Velmi malý kořenový bal a nevyhovující péče při skladování v těchto obchodech. Podobných živých plotů takto poškozených jsem viděl pěknou řádku a vždy byly ze supermarketů. Viděl jsem výpadek i skoro 50% rostlin. I rostliny lze reklamovat. Jak probíhá reklamace u těchto společností netuším. Pokud je ale nakoupila u naší odborné zahradnické firmy, není složité rostliny reklamovat. Pokud se k reklamaci neodhodlá, je nutné vyčkat, jak se rostliny probudí a podle toho udělat zpětný řez. Mnoho úspěchů přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.97 (?), 31.3.2008 8:50

Ano, bohužel, tůje jsem kupovala v baumaxu, dnes vím, že to byla chyba, ale se zahrádkou jsem začala v roce 2007, nemám žádné zkušenosti.stavíme domeček, a tak jsem chtěla aby tuje, zatím než dostavíme vytvořili plot.začnu zase zalévat a uvidím, doufám že o tuje nepříijdu... S.děkuji všem za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.16 (?), 2.4.2008 15:30

Dobrý den, máme thuje tmavě zelene s nazvem na m bohuzel si jej presne uz nepamatuji. Jsou jiz asi 90cm az metr vzrostle. Chtela jsem nepruhlednou barieru a tak jsou sazeny celkem hodne blizko od sebe asi 35 - 40cm brano od kmene. Nekdo mi rikal ze to v budoucnu muze byt problem. Jsou zasazeny od rijna 2006. Pravdepodobne bude bohuzel potreba jednu stranu presadit kvuli vyrovnani pozemku. Pouze je vytahnout ze zeminy a pak znovu do stejnych mist zasadit. Bude to problem? A posledni dotaz - mame thuje ted na jare necim prihnojit a jak casto se doporucuje zalevat jiz zakorenene thuje. Jsou krasne, zdrave, kupovane v zahradnictvi jako 90cm.Velmi dekuji za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.99 (?), 4.4.2008 18:35

Dobrý den

mám dotaz ohledně vysazení tůjí brabant, od známého jsem se dozvěděl, že nemohu vysadit tůje dohromady s ovocnou zahradou (sousedící), že prý tyto dva stromy se nesnášejí a že ovocné stromky přestávají plodit chci se tedy zeptat zda je toto tvrzení pravdivé. A co mám popřípadě udělat pro správnou výsadbu.Děkuji p. Aleš.Cheb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.3 (?), 6.4.2008 22:06

Domnívám se, že thůje jsou už nemoderní a že patří spíše do míst posledního odpočinku než na rodinné zahrádky. Mám vypozorováno, že opravdu v jejich blízkém okolí pod nimi nic neroste.protože ze širokého okolí odčerpávají vláhu a živiny. Věřím proto, že mohou negativně ovlivnit i schopnost ovocných stromů dávat ovoce. Z thůjí opadávají hnědé větvičky a šištičky, které se špatně vyhrabávají z trávníku, píchají bosé nohy dětí i dospělých a přilepují se na mokré prádlo.. Thůje se musí často stříhat, když prorostou plot z pletiva, jejich zarosté větve už nikdo z plotu nedostane. Doporučuji thůje do rodinných a ovocných zahrad nevysazovat!

S pozdravem Inka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 7.4.2008 7:06

Skutočne je dosť "přethujováno".  Okrem toho, thuje sú skôr botanickou triedou "flory hřbitovní" - podľa delenia K. Čapka. 

zahrada.dama.cz/clanek.php

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 7.4.2008 7:44

Vážená paní Inko. Zabývám se projektováním zahrad už spoustu roků. Přiznám se, že mě naprosto uniká, podle čeho se určujete, co je v přírodě moderní a co ne. Tato kritéria vůbec neznám. Zeleň je prostě život a proto je nám s ní tak dobře. Thuje vytváří poměrně malý kořenový systém, čímž jsou mezi odborníky známé. Proto se velmi snadno přesazují, protože nedochází k poškození jejich kořenového balu. Má to i jednu negativní vlastnost, na zamokřeném pozemku při silném větru hrozí vyvrácení. Sám jsem se kdysi pokoušel o narovnání takto vyvrácených thují, bohužel bez úspěchu. V převážné většině jsou thuje používány na živé ploty, jako lemující zeleň. Jejich barva je krásné neutrální pozadí, které zahradníci používají. Jsou úzké, což je velmi důležité u domů v řadových výstavbách, kdy šířky těchto domů jsou poměrně malé. Jak mohou ovlivnit plodnost ovocné výsadby mě naprosto uniká. U ovocnařiny používáte naprosto odlišné spony. Thuje se nemusí často stříhat, stačí 2x do roka, jak je to běžné u všech živých plotů. Odpad z nich je minimální, pokud použijeme správný kultivar a správný spon. Životnost živého plotu z thují je zhruba stejná, jako životnost pletiva. Pokud jej budu rušit, není to žádný problém. Tam, kde je to účelné, doporučuji thuje vysazovat! Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.140 (?), 8.4.2008 9:17

Máme thúje na zahradě už 15 let, ale takové problémy jako paní Inka s nimi rozhodně nemáme. A že se hodí na hřbitov...? Všechny stromy se musí stříhat, nejen thúje, aby se udržely v přiměřené velikosti. Stříháme jednou ročně elektrickými nůžkami. Manžel stříhá a já zametám či vyhrabuji. Za jedno odpoledne je vše hotovo a to jsou thúje kolem celého domu. Z thújí padají šišky a z ovocných stromů zase listí a shnilé ovoce. A ty šišky padají jen pod strom, nikde jinde v zahradě v trávě je nemám. Taky pan Aleš by se neměl bát, neboť jde zřejmě o nějako pověru. Celou ovocnou zahradu máme obsazenou thújemi a jabloně, hrušně, třešně rodí bez problémů každý rok. Pod thújemi ke garáži mám vysazeny skalničky - phloxy a ty taky kvetou, i když mají poněkud sucho. A myslím si, že thúje tu budou s námi pořád. Takže jistě věc názoru, ale jak píše pan Stanislaw, thúja určitě do zahrad patří. Ledaže by se všichni ti zahradní architekti pletli? Daniela  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.82 (?), 8.4.2008 9:34

Olemovat zahradu thujemi je vrchol nevkusu, pochybuji, že by to bylo dílo zahradního architekta, to je zřejmě pouze přání majitelů zahrad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.140 (?), 8.4.2008 9:51

Chybička se vloudila. Zahrada i dům je nový a zahrada je dílem architekta. I s těma thújema kolem. Pro někoho samozřejmě nevkus, pro druhého vkus. Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika