Jilm sibiřský - likvidace



host - 236.1 (?)
28.9.2023 15:53

To jste napsal naprosto přesně. Pak ale nevím, co chcete vlastně poradit. I kdyby někdo znal nějakou účinnou chemii, ten plot se Vám po její aplikaci nevypaří. Není-li možná likvidace vlastními silami, musíte požádat nebo zaplatit síly další.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 28.9.2023 3:47
Pak ještě existuje Garlon New, otázkou je, jestli bude postřikem na list stoprocentně fungovat. Proniká i kůrou. Já jsem likvidoval habrový plot a plot z ptačího zobu. Celkem asi 20 m. Chtěl jsem sám, ale nakonec jsem si objednal firmu. Záměr jsem měl takový: Uříznout u země a zatřit herbicidem. No, snad bych to u země nakonec upižlal, ale benzinovou pilu bych na konci asi mohl vyhodit. Ale hlavně toho roští na likvidaci!!! Ani pálit nemám kde. Ono se to strašně načechrá. Takže uřezali, odvezli. Já jsem plochy zatřel Roudupem nebo Garlonem, to už nevím. 100% účinek, nic neobrazilo. Je to několik let a pařezy se už začínají drolit. Nic jsem nevykopával, to bych na tom vypustil duši. Jo, a ten plot byl starý asi 25 let.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.11 (?), 28.9.2023 9:48

Zajímá mne, kdy jste to natírali tím Roundupem. Myslím tím období, na jaře v létě nebo na podzim?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.208 (?), 28.9.2023 14:48
Děkuji za reakce. Pro některé tedy ještě upřesnění, jedná se o 100m dlouhý plot z jilmů, nikoliv vysoký. Aktuální výška je cca 3m, stříhání 4x ročně na výšku max 2m. Plot tvoří obvod celeho pozemku bez možnosti vjezdu autem, natož nějakou technikou. Ruční likvidace a vykopání je tedy opravdu vlastními silami nemožné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.1 (?), 28.9.2023 15:53

To jste napsal naprosto přesně. Pak ale nevím, co chcete vlastně poradit. I kdyby někdo znal nějakou účinnou chemii, ten plot se Vám po její aplikaci nevypaří. Není-li možná likvidace vlastními silami, musíte požádat nebo zaplatit síly další.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.187 (?), 28.9.2023 18:50

Ano, jistě, vlastními silami nemožné pokud je keř v růstu a plné síle, byť i když skončí vegetační období. Ale s použitím chemie, která by opravdu fungovala a keř zabila, tak v uschlém stavu keře nebo pařezů už to zlikvidovat samozřejmě lze. Takže prosba o radu zní jak ten keř či pařez "usmrtit".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 28.9.2023 20:06
Nezlobte se, možná někdy hůř chápu a nebo si sedím na vedení, ale jaký je rozdíl mezi uřezáním keře jak vy píšete usmrceného chemií a nebo živého? A chemie budete na zatření pařezu potřebovat méně než na celý keř a to se nebavím o úletu do okolí... Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 28.9.2023 21:05
Takže Roundup nefunguje. Zbývá už jen ten Garlon New. Teď na podzim na pařezy, to by bylo ideální, míza se se stahuje do kořenů a s ní i Garlon New. Nebo na jaře po vyrašení postřik celého keře. Garlon New = Nežádoucí dřeviny Stop.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.144 (?), 29.9.2023 7:49
Garlon neznám, Roundup používám jen velmi opatrně a ojediněle, ale souhlasím s tím, že nátěr pařezů a nebo i postřik listové plochy je lepší provádět na podzim. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika