Dvoubarevný živý plot z Cypřišků



host - 55.140 (?)
9.4.2008 13:57

Pan Daniel prosil o radu, pokud se nepletu, tak nevím proč ho úrážíte rádoby směšnými poznámkami. Na svůj pozemek si může vysadit co se mu líbí.  To by jste mohl každému předepisovat jaké si má koupit auto, na co se dívat v televizi nebo s kým se stýkat. To si ještě každý rozhoduje sám.  Kolik si myslíte, že v takové obyčejné vesnici bydlí obyvatel - to si myslíte, že všichni budou přikyvovat jako ovce, když na ně vybafnete s listnáči. Jen proto, že se líbí Vám? Aby byla vesnice podle Vašich představ dost vesnická?  Když tak poraďte, ale to jde i slušně.  Připomíná mi to s Vašimi listnáči domovního prodejce, který je vnucuje a vnucuje až zmatená oběť koupí i to co vůbec nechtěla. A pak ji to štve. S pozdravem Věra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4   
Daniel81 - (4) - 179.109 (?), 30.3.2008 16:20, zobrazeno: 38653x

Dobrý den,

Na vesnici u svého rodinného domu vlastním zahradu, která svou jednou stranou v délce 40 metrů sousedí se silnicí.  Chtěl bych zde vysázet živý plot vysoký asi 2 m, nejlépe z Thůjí nebo Cypřišů. Pozemek je situován z jižní strany s celodenním sluncem. Velmi mě zaujala dvoubarevná kombinace Cypřišů - viz odkaz. Chtěl bych se zeptat na váš názor nebo zkušenosti s takovýmto živým plotem.

www.sieberz.cz/img/products/huge/35343_1.jpg

www.sieberz.cz/Dvojbarevn-iv-plot-Okrasne-d-eviny--638c1d47183.html

Mnohokrát děkuji za jakoukoli radu.

Daniel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.203 (?), 30.3.2008 17:31

Přestaňte prosím na vesnice cpát ty kýčovité živé ploty z cypřišovitých dřevin. A ještě k tomu dvoubarevné. na tuto polohu bych volil volně rostoucí plot z keřů a sestavil bych takový plot z různých druhů aby živý plot byl ozdobný květem od předjaří až do pozdního léta, aby na podzim ho ozdobily plody a nějaké zajímavé podzimní zbarvení listů, ale pouze dřeviny evropského - lépe středoevropského původu.  Bydlíte na vesnici, nedělejte z ní vilové čtvrti měst, nebo satelity. Volbu a skladbu dřevin bych nechal na odborníkovi. keře navíc mají tu výhodu, že nebudete každý rok tajtrdlíkovat s nůžkami a vše dávat do roviny jako když střelí. Shrabání listí proti tomu je sranda. volně rostoucí živý plot se čas od času (10-20 let) zmlazuje, aby lépe kvetl. Takže náklady jak pracovní, tak energetické jsou nesrovnatelně příznivější.

PS: až si vysázíte cypříše ve dvou barvách - věřím, že se váš plot dostane na přednášky o vhodných dřevinách pro venkovský prostor. Pokud je vaše vesnice zapojena do Programu obnovy venkova, je to dost reálná možnost, že se s takouvou fotkou setkám na některých přednáškách jak se to nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.203 (?), 30.3.2008 17:43

Malá drobnost - středoevropského původu keře jsem myslel pro podzimní zbarvení listí. Evriopské dřeviny se barví jinými odstíny než asijské nebo americké. ovšem záleží i na poloze zahrady. V modernejší zástavbě se snesou i barevnější kombinace, v centrální staré a okrajích bych byl více pro to co se na venkově sázelo za rakouska-uherska. lépe zlom 19/20 století

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 30.3.2008 17:50

Tu hrůzu jsem taky viděla připadá mi to jak cirkusový stan, ale na druhou stranu v katalogu Sieberz je sestava keřů kvetoucích od jara do podzimu, Starkl mabízí taky něco podobného A v dobrém zahradnictví vám také   určitě poradí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniel81 - (4) - 179.109 (?), 30.3.2008 20:27

Díky za radu. S odborníkem se určitě poradím. Ovšem na druhou stranu jen v naší ulici je asi dvanáct domů, které obklopuje živý plot z Thují nebo Cypřišů. Ve většině případů se jedná o nově postavené domy, jejichž zahrady navrhoval právě odborník.

Ať tak či tak, já jsem nemyslel právě takovou barevnou kombinaci, která je na fotografii, odkaz jsem tady dal jen pro ilustraci. Spíše bych volil kombinaci středně zelená + tmavě zelená nebo zelenožlutá + zelená.

Příští víkend se chystám k zahradnímu architektovi, který je zároveň majitelem velkoprodejny, tak uvidím, co mi poradí.

Daniel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 30.3.2008 20:56

Dane já měla za to že chcete právě tu kombinaci co je v katalogu.Já osobně si nedovedu představit jak by to vypadalo na těch 40M a dívat se na to 15i více let? pokud zvolíte tlumenější barvy tak snad proti tůjím a cypřišům nic nemám, ale na druhou stranu není lepší mít něco jiného než mají všichni okolo?Napište jak jste se nakonec rozhodl, Mě čeká něco podobného jen v menším tůje ani cypřiše to nebudou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.203 (?), 30.3.2008 21:24

Kdybych byl zahradní architekt a majitel zahradní velkoprodejny, tak s největší pravděpodobností navrhnu živý plot z cypřišovitých rostlin. Proč to vysvětlovali pracovníci VŠÚOZ v Průhonicích již před desítkami let. Cypříše se lidem líbí, jsou zelené a pro školkaře je to dobrý kšeft, protože se dobře množí.

Osobně pokud chci radu, tak nechodím za tím, kdo má plný dvorek různých rostlin, protože bude sestavovat ze svého zboží aby co nejlépe prodal. kdyby, tak vezmu půl prasete a jeden vinný sklípek a jdu na nějakou zahradnickou školu, kde se vyučuje zahradní architektura a dohodnu se učiteli o seminární práci i za cenu, že škole něco za to zaplatím.  Studenti potom mohou navrhnout řadu zajímavých akcí.

40 m dlouhý živý plot - jižní strana - to je úžasný prostor pro kombinace listnatých křovin a dřevin s opatrným doplněním stálezelených listnáčů a jehličňanů, že sousedi za pár let sami začnou ty thůje vyhazovat. takový plot může být celý rok zajímavý, kvetoucí, voňavý, ale také s minimálními nároky na údržbu. Chce to jenom nepodléhat zavedeným nedobrým standardům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.140 (?), 9.4.2008 13:57

Pan Daniel prosil o radu, pokud se nepletu, tak nevím proč ho úrážíte rádoby směšnými poznámkami. Na svůj pozemek si může vysadit co se mu líbí.  To by jste mohl každému předepisovat jaké si má koupit auto, na co se dívat v televizi nebo s kým se stýkat. To si ještě každý rozhoduje sám.  Kolik si myslíte, že v takové obyčejné vesnici bydlí obyvatel - to si myslíte, že všichni budou přikyvovat jako ovce, když na ně vybafnete s listnáči. Jen proto, že se líbí Vám? Aby byla vesnice podle Vašich představ dost vesnická?  Když tak poraďte, ale to jde i slušně.  Připomíná mi to s Vašimi listnáči domovního prodejce, který je vnucuje a vnucuje až zmatená oběť koupí i to co vůbec nechtěla. A pak ji to štve. S pozdravem Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.225 (?), 23.8.2008 14:23

Mate pravdu kazdy nech si zasadi okolo plotu co sa mu paci a ten pan nech sadi listnace napr.buky, duby, javory,gastany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 30.3.2008 20:33

Neposlouchejte tady ty rádoby odborníky, co vám psují váš záměr. Když chcete dvoubarevný plot z cypřišků a líbí se vám, tak si ho udělejte. Budete tam bydlet vy a ne ti radílkové co ví nejlíp co je pěkné a dobré a co se kam hodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika