Buxus



host - 70.254 (?)
10.8.2008 22:51

Dobrý den, máme dobré zkušenosti s množením výhonky, ale teď máme semena z buxusu jsou černá a lesklá. Má někdo zkušenosti s takovým to množením? Kdy je nejlépe vysít a jak hluboko? Je dobré dát každé semínko zvlášť nebo je dát na záhon? Děkuji Markéta

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 248.140 (?), 30.6.2019 13:39

Pokud byla zem v květináči suchá tak, že sama opadala z kořenů, namočili jste je před výsadbou aspoň přes noc do vody (jako růže nebo stromky)? Byly po výsadbě pořádně zalévány? Nemyslím tím denní cvrndání trošky vody, ale spíš důkladně prolít /trochu proschnout/ prolít...

Jinak sestřih by neměl vadit, zmenšila se nadzemní část.

A pozor na škůdce - viz zavíječ zimostrázový, to také sem tam opadnou lístky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.211 (?), 24.4.2009 23:02

Dobry den

Chtěl bych se zeptat zda je mozne na jare presazovat i 1m vzrostly buxus a zda je dobre ho po presazeni sestrihnout a o kolik. diky za odoved Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 242.31 (?), 19.6.2010 20:28

Dobrý den, i já se chci zeptat na přesazení buxusu. Jde o asi 120 cm vysoký košatý keř. Na zahradě ho už mít nemůžu a jinému se hodí. Jde o pěkný keř, proto bych byla ráda, kdyby přesazení do jiné zahrady přežil. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.254 (?), 10.8.2008 22:51

Dobrý den, máme dobré zkušenosti s množením výhonky, ale teď máme semena z buxusu jsou černá a lesklá. Má někdo zkušenosti s takovým to množením? Kdy je nejlépe vysít a jak hluboko? Je dobré dát každé semínko zvlášť nebo je dát na záhon? Děkuji Markéta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.127 (?), 16.9.2008 16:24

Můžete mi prosím poradit, jak mám pěstovat Buxus v květináči? Mám ho nechat přes zimu venku, nebo ho raději schovat?

Měla jsem ho v zemi a nedávno jsem ho přesadila do květináče. Udělala jsem dobře? Jestli s tím má někdo zkušenosti, prosím napište

Děkuji Krysta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.216 (?), 15.10.2008 19:36

Před dvěma roky jsem vysázela buxus a před zimou ostříhala na jaře na sluníčku polovina vymrzla. Vysázela jsem noví. Teď na podzim na něj vubec nešahám a mám jej na zimu ochránit chvojkou. děkuji Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.19 (?), 15.10.2008 21:07

Myslim, ze pred zimou sa buxus nestriha. Asi tam sa stala chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.10.2008 23:35

Ano, buxus se stříhá brzy na jaře.  Můžete udělat i hlubší řez, aby pěkně zahoustl.  Na zimu ho nemusíte ničím přikrývat - je plně mrazuvzdorný.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.34 (?), 16.10.2008 12:07

Buxus v květináči bude v zimě VELMI trpět; v našich podmínkách to rozhodně nedoporučuji. Květináč - jakkoli velký - v zimě kompletně promrzne a mráz poškodí kořeny: kořeny jsou nepoměrně choulostivější, než nadzemní část.

Když už ho v květináči musíte mít, velmi důkladně ho zazimujte (zaizolujte - třeba bublinkovou fölií, polystyrénem apod.)  a i v zimě v bezmrazých dnech občas zalijte.

Navíc buxusy v květináčích velmi často napadá ve zvýšené míře sviluška (což je asi dáno sušším prostředím např. na terase apod.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 17.10.2008 18:58

Pane Josefe, mám buxux v květináči  (viz. foto) již třetím rokem.  Po zimě i - 15 °C a vydržel bez problémů.  Nikdy jsem u něho neměla potíž ani se sviluškami.  Zateplením ale paní Eva určitě nic nepokazí.  Zdravím - Daniela.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika