Buxus



host - 248.140 (?)
30.6.2019 13:39

Pokud byla zem v květináči suchá tak, že sama opadala z kořenů, namočili jste je před výsadbou aspoň přes noc do vody (jako růže nebo stromky)? Byly po výsadbě pořádně zalévány? Nemyslím tím denní cvrndání trošky vody, ale spíš důkladně prolít /trochu proschnout/ prolít...

Jinak sestřih by neměl vadit, zmenšila se nadzemní část.

A pozor na škůdce - viz zavíječ zimostrázový, to také sem tam opadnou lístky.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 248.140 (?), 30.6.2019 13:39

Pokud byla zem v květináči suchá tak, že sama opadala z kořenů, namočili jste je před výsadbou aspoň přes noc do vody (jako růže nebo stromky)? Byly po výsadbě pořádně zalévány? Nemyslím tím denní cvrndání trošky vody, ale spíš důkladně prolít /trochu proschnout/ prolít...

Jinak sestřih by neměl vadit, zmenšila se nadzemní část.

A pozor na škůdce - viz zavíječ zimostrázový, to také sem tam opadnou lístky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.211 (?), 24.4.2009 23:02

Dobry den

Chtěl bych se zeptat zda je mozne na jare presazovat i 1m vzrostly buxus a zda je dobre ho po presazeni sestrihnout a o kolik. diky za odoved Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 242.31 (?), 19.6.2010 20:28

Dobrý den, i já se chci zeptat na přesazení buxusu. Jde o asi 120 cm vysoký košatý keř. Na zahradě ho už mít nemůžu a jinému se hodí. Jde o pěkný keř, proto bych byla ráda, kdyby přesazení do jiné zahrady přežil. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.254 (?), 10.8.2008 22:51

Dobrý den, máme dobré zkušenosti s množením výhonky, ale teď máme semena z buxusu jsou černá a lesklá. Má někdo zkušenosti s takovým to množením? Kdy je nejlépe vysít a jak hluboko? Je dobré dát každé semínko zvlášť nebo je dát na záhon? Děkuji Markéta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.127 (?), 16.9.2008 16:24

Můžete mi prosím poradit, jak mám pěstovat Buxus v květináči? Mám ho nechat přes zimu venku, nebo ho raději schovat?

Měla jsem ho v zemi a nedávno jsem ho přesadila do květináče. Udělala jsem dobře? Jestli s tím má někdo zkušenosti, prosím napište

Děkuji Krysta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.216 (?), 15.10.2008 19:36

Před dvěma roky jsem vysázela buxus a před zimou ostříhala na jaře na sluníčku polovina vymrzla. Vysázela jsem noví. Teď na podzim na něj vubec nešahám a mám jej na zimu ochránit chvojkou. děkuji Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.19 (?), 15.10.2008 21:07

Myslim, ze pred zimou sa buxus nestriha. Asi tam sa stala chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.10.2008 23:35

Ano, buxus se stříhá brzy na jaře.  Můžete udělat i hlubší řez, aby pěkně zahoustl.  Na zimu ho nemusíte ničím přikrývat - je plně mrazuvzdorný.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.34 (?), 16.10.2008 12:07

Buxus v květináči bude v zimě VELMI trpět; v našich podmínkách to rozhodně nedoporučuji. Květináč - jakkoli velký - v zimě kompletně promrzne a mráz poškodí kořeny: kořeny jsou nepoměrně choulostivější, než nadzemní část.

Když už ho v květináči musíte mít, velmi důkladně ho zazimujte (zaizolujte - třeba bublinkovou fölií, polystyrénem apod.)  a i v zimě v bezmrazých dnech občas zalijte.

Navíc buxusy v květináčích velmi často napadá ve zvýšené míře sviluška (což je asi dáno sušším prostředím např. na terase apod.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 17.10.2008 18:58

Pane Josefe, mám buxux v květináči  (viz. foto) již třetím rokem.  Po zimě i - 15 °C a vydržel bez problémů.  Nikdy jsem u něho neměla potíž ani se sviluškami.  Zateplením ale paní Eva určitě nic nepokazí.  Zdravím - Daniela.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika