Buxus



host - 103.43 (?)
30.6.2019 11:50

koupili jsme buxusy, kde hlína z kořenů při vysazování opadala, asi po 14 dnech jsem je sestříhl do plůtku, a aby se lépe uchytil.Už je to 2 mĕsíce a spíš nĕco opadává než by se objevovali mladé lístečky.Udĕlal jsem střihem chybu a nebo uchycení tak dlouho trvá?Dĕkuji za odpovĕď Standa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 77.236 (?), 17.7.2008 10:12

Tak děkuji za radu.Vymyslím místo na zahradě a šoupnu je tam :-)

Ještě jsem se chtěla zeptat čím je hnojit? Něčím na dřeviny?Děkuji Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 17.7.2008 12:18

Ony ale ty krušpánky mají takové zvláštní kořeny, moc na nich nedrží hlína. Několikrát se mi při přesazování stalo, že při vyjmutí z květináče se hlína úplně rozpadla a zůstal mi v ruce stromek z úplně obnaženými kořeny beze stopy hlíny. Naštěstí jsem je přesazoval na podzim, ale kdyby to bylo v létě asi by to stromek nepřežil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 17.7.2008 22:53

Před přesazením rostlinky zalijte. Kořenový bal bude držet lépe pohromadě a nerozpadne se, jak píše  "zahradnický guru".  Je to taková finta na přesazování všeho.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.236 (?), 18.7.2008 8:04

Děkuji Danielo.Koukám, že se vyznáte.To docela závidím.Jsem zahrádkář začátečník, máme nový byt se zahradou 270m2.Chtěla bych jí mít krásnou, ale nevím zda se to povede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 18.7.2008 8:39

Jojo, paní Daniela se vyzná, ale s tím zaléváním to není taky stoprocentně spolehlivé. Prostě ty zimostrázy mají takové zvláštní kořeny, prostě mají málo těch nejjemnějších kořínků, které drží kořenový bal pokromadě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 18.7.2008 9:14

Nebo je dobré sázet na vodu.Do jamky nalít hodně vody a zasadit, blatíčko se přilepí na kořeny.Jojo, paní Daniela se opravdu vyzná a umí poradit a dobře!!! Kdyby takových tady bylo víc, pro nás, co radu hledají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 18.7.2008 9:43

Nech neprekvapi, prvy rok bude hravne korenit a nebude sa mat moc do zivota. Ale potom sa rozbehne. Prvy rok chce pomerne vela vody, ale naozaj vela. Neskor je na vodu nenarocny. Tiez sme tym presli. Zena nechala par kusov v kvetinacoch. Biedne sa im vodilo, boli mensie a take do zlta. Nakoniec aj tie sme dali do zeme.

Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.242 (?), 4.1.2009 10:52

Pěstuju buxus tak 30 let a za tu dobu se mi to nestalo.  Mám spíš jílovitou zeminu, na jaře ho ostříhám, jednotlivé větvičky zasadim na záhon a druhý rok v květnu přesazuju ty řízky, které zakořenily. V květníku vydržejí dost dlouho, ale proti stromkům vysazeným volně rostou pomalu. Zajdou jen když přeschnou a přímém slunci. Když je přesazuju, kořeny udrží veškerou zeminu, dám je tak jak jsou a druhý rok rostou jako plevel. Plot může být 30 cm vysoký i 50 let (to má můj soused) já ho mám 1,5 x 70 cm ostříhám ho vždycky v květnu a je hustej už odspoda. Jediný nebezpečí je pes, když ho chodí značkovat tak v těch místech shodí listy a neroste, vznikne tak díra, kterou pes proleze na druhou stranu. Jinak Vám přeju úspěch, je to krásnej plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.43 (?), 30.6.2019 11:50

koupili jsme buxusy, kde hlína z kořenů při vysazování opadala, asi po 14 dnech jsem je sestříhl do plůtku, a aby se lépe uchytil.Už je to 2 mĕsíce a spíš nĕco opadává než by se objevovali mladé lístečky.Udĕlal jsem střihem chybu a nebo uchycení tak dlouho trvá?Dĕkuji za odpovĕď Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.84 (?), 7.6.2010 11:14

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda buxus mohu zasázet na skálu, když navezeme zeminu. POdloží je slála a ještě k tomu nám na to dali podklad jako na zámkovku a mi jako plot bychom chtěli živý buxus. Děkuji za odpověď 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika