Bříza



host - 225.115 (?)
12.1.2018 8:57

"K alergologicky nejvýznamnějším patří břízovité a lískovité. Bříza je u nás nejvýznamnějším jarním pylovým alergenem. Jeden strom je schopen vytvořit obrovské množství pylu, který stoupá vzhůru a je uchvácen vzdušnými proudy a unášen na velké vzdálenosti."

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 153.9 (?), 22.2.2018 0:46

V dané oblasti asi budou preferovány jedlové bučiny...

V dané oblasti jsem asi před pěti lety pomáhal sousedům s výsadbou javoru, který dostali příkazem. A to až tak, že museli vykácet nálet javoru mléč a koupit a vysadit javor klen (nebo naopak, už si to přesně nepamatuju). Asi podle toho, co má "spřátelená" školka zrovna na prodej.

Vysazovali jsme sazenice asi půlmerové výšky pod motyku ve dvojicích, většina se ujala. Největší problém byla stejně srnčí zvěř, která toho následně hodně poničila a některé stromky obrážejí znovu odspodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.26 (?), 23.1.2018 12:25

Proč změnu pozemku na les? S lesem jsou spojená různá omezení a mluví Vám do toho hodně lidí. Kultura trvalé travní porosty - zde se schová vše od louky až po skoro les. Zalesněné remízky, větrolamy, náletové plochy se vzrostlými stromy - to vše mohou být trvalé travní porosty. Pokud bude pozemek Váš, nemohou Vám nakázat nebo zakázat co a kdy máte kácet atd. Omezení jsou daná vyhláškou. Za pokácené uděláte dobré gesto a v rámci ochrany přírody dosadíte nové stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Duhová kulička - (2) - 54.70 (?), 23.1.2018 2:43

Zdravím Zdenku,

řešila jsem v podstatě totéž, tak jen doplním:

raději si zkontrolujte v územnm plánu Vaší obce, do jaké funční plochy je parcela zařazena, zda je výsadba lesíka v přípustném využití. Většina obcí má již územní plán na webu, případně je k nahlédnutí na místním úřadu, přinejhorším na příslušném stavebním.

Druhý bod, zkontrolovat na katastru nemovitostí (stačí z nahlizenidokn.cuzk.cz - vyhledat parcelu - rozkliknout kód BPEJ), zda se nejedná o zemědělskou půdu v 1. nebo 2. třídě ochrany, ty se zalesnit oficiálně nesmí (lze to ukecat na remízky pro zvýšení ekologické stability a zvýšení druhové diverzity a výsadbu tomu přizpůsobit pár keři mezi břízky, pokud to tedy umožňuje územní plán obce).

Možná to řešit nepotřebujete, ale nikdy nevíte, jestli není někde v dosahu nějaký "přející" soused nebo jen pečlivý úředník vykazující činnost, zbytečně by Vás pak honili s odstraněním výsadby a pokutou, o spoustě práce navíc nemluvě. Není od věci navštívit místí odbor životního prostředí a poradit se, pro podobné věci mívají pochopení a umí dobře poradit (alespoň u nás).

Držím palce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zdenur - (14) - 24.238 (?), 5.2.2018 13:31
Už jsem řešil při koupi. Je to léta neudržovaná zemědělská parcela v poslední, páté, třídě ochrany. Jako TRAVNATÝ porost rozhodně nevypadá. Jsou tam mraky náletů a neprostupných houštin. Sám chlapík na katastru, když jsem platil daň z nabytí, se pozastavoval nad travnatým porostem, když na mapě viděl "les". Ale nějak jsem to ukvákal, zkřivil pysk a orazil. Postupně to čistím, chtěl jsem z toho udělat zelenou plochu na výpas, ale než bych byl na konci, na začátku by to bylo stejné jako předtím. K nejslunečnější straně jsem vysadil pár jabloní, zbytek chci řešit právě břízami. Možná to ještě přehodnotím a nějak tu parcelu rozdělím. Mám to na etapy a ještě nevím co bude v té příští :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 5.2.2018 13:46

Tak ta tráva se přímo nabízí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 5.2.2018 14:08

... a nebylo by lepší udělat si pasport náletů s následným rozhodnutím o "výchovné těžbě" či probírkách?

Pokud je nálet mladší 10ti let, můžete s ním dělat cokoliv a nic se neděje.

Jakmile je starší, měl by se odstranit a uvést parcelu do stavu TTP a nebo legalizovat LES.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.115 (?), 12.1.2018 8:57

"K alergologicky nejvýznamnějším patří břízovité a lískovité. Bříza je u nás nejvýznamnějším jarním pylovým alergenem. Jeden strom je schopen vytvořit obrovské množství pylu, který stoupá vzhůru a je uchvácen vzdušnými proudy a unášen na velké vzdálenosti."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.98 (?), 23.1.2018 13:58

Zdar já mít na tohle místo tak sázim břízu kde se dá. Výborný topení. Laslo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika