Zvadly bramborik - moc chladno?



host - 248.106 (?)
9.2.2018 15:15

Jasně, já myslela fakt misku, ne vnější okrasný květináč, ty přímo nesnáším, protože do nich není vidět. Ale zálivka horem bývá častou příčinou uhynutí bramboříků.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Coullie - (3) - 93.20 (?), 9.2.2018 7:02, zobrazeno: 12109x
Dobre rano, loni na podzim jsem si do studene, relativne svetle chodby dala dva bramboriky. Prinesla jsme je krasne nakvetle, ale do 4 dnu zacaly vadnout a po trech tydnech jsme je musela oba vyhodit. Myslela jsem, ze problem byl chlad v kombinaci s prelitim, tak jsem si minuly tyden koupila jeste jeden. Ten jsme zatim nezalevala, ale vypada to, ze bude nasledovat sve predchudce. Nejhorsi na tom je, ze nevim, cim to je a budu vdecna za tipy. Napadla me teplota, kterou jsem na podzim merila jednou, a bylo to 15 stupnu. Minuly tyden jsme ji radsi premerila a bylo tam uz jen 9 C. To mi prislo malo a bramborik jsem umistila k oknu do loznice, kde je vic svetla (orientace na zapad), a teplota kolisa mezi 11 a 23 (topime tam jen chvilku vecer a rano). Pockam, jestli se nevzpamatuje. Je mi to ale cele divne, protoze v kvetinarstvi je mely vystavene pred obchodem i v mnohem vetsi zime, takze jen teplotou to asi nebude. Nejake napady?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 155.113 (?), 9.2.2018 7:52

Mám brambořík na chladném okně v koupelně, a vůbec se mu nedaří, spíš jen živoří. Tchýně jej mám už několik let na chalupě mezi okny, takže skoro na mrazu, a vede se mu skvěle. Taky netuším, co potřebuje. Rozhodně ne přelívání, to ho zničí, vyzkoušeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 9.2.2018 8:39

Možná venku před tím obchodem nastydly nebo namrzly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 9.2.2018 10:30

Dobrý den, jestli nejsou z obchodu namrzlé. Já je pěstuji roky mezi okny a jsou krásné. V létě dávám letnit do zahrady (jediné co je třeba, tak to je ochránit je před slimákama) a pak na podzim zase zpět mezi okno.Zalévám nepravidelně, ale jen do misky ne do květináče. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Coullie - (3) - 104.50 (?), 9.2.2018 12:19

To pochybuji, z obchodu byly krásné a u mě prakticky okamžitě zvadly květy a potom u těch prvních i listy. Mohu vyzkoušet víc různých stanovišť, ale nejhorší je, že nevím, co vlastně mám měnit (jestli potřebují větší/menší teplotu nebo něco úplně jiného). Navíc na každý pokus to vypadá na koupi nového, a to se mi trochu příčí... protože nejlepší bramboříky tu mají ti, co je pěstují mezi okny, asi zkusím ještě parapet nejchladnější místnosti (cca 7 C).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 9.2.2018 13:16

Ještě to zkuste, třeba to tentokrát vyjde. Všeobecně potřebují chladno a nepřelévat, jinak jsou opravdu nenáročné. Ale je možné, že se jim prostě u Vás jen nevede sad. Jsme v domě tři domácnosti, a každé nám jdou jiné kytky, a každá o ně jinak pečuje. Je pravda, že dcera, která se o kytičky stará nejméně, je má prostě nejkrásnější, ale má nejsvětlejší byt. A u mě se daří rostlinám nejhůř, a já předpokládám, že je to proto, že bydlím dole a mám nejméně světla (podotýkám, že všude jsou veliká okna a žádné šero). Marcela


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.106 (?), 9.2.2018 13:42

Hlavně zalévat dolů do misky, ne nahoru.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 9.2.2018 14:36

Spousta neúspěšných pěstitelů používá misky, které svým horním okrajem lícují s vrškem pěstební nádoby, nezřídka je i převyšují. To na oko vypadá pěkně, leč funkčnost je v hájicrying...např. množství zálivky se málokdy trefí! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.106 (?), 9.2.2018 15:15

Jasně, já myslela fakt misku, ne vnější okrasný květináč, ty přímo nesnáším, protože do nich není vidět. Ale zálivka horem bývá častou příčinou uhynutí bramboříků.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 9.2.2018 15:29

Paní Lído, Vás jako kapacitu si netroufám ani toť mistrovat, ale méně zkušení si občas k vlastní škodě pletou výrazy a pojmycheeky! Snad není na škodu použít spíš slovo PODMISKA-to snad někoho ťuknewink. Nedávno se ve vlákně týkajícího se nápravného střihu ovoc.stromků tazatel vyjadřoval asi omylem o terminálu jako o špičáku-možná opačně-povšimnul si toho i p.Hlavatý... Omylům zmar, přírodě zdarlaugh! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika