Zvadly bramborik - moc chladno?



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?)
9.2.2018 10:30

Dobrý den, jestli nejsou z obchodu namrzlé. Já je pěstuji roky mezi okny a jsou krásné. V létě dávám letnit do zahrady (jediné co je třeba, tak to je ochránit je před slimákama) a pak na podzim zase zpět mezi okno.Zalévám nepravidelně, ale jen do misky ne do květináče. Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Coullie - (3) - 93.20 (?), 9.2.2018 7:02, zobrazeno: 12143x
Dobre rano, loni na podzim jsem si do studene, relativne svetle chodby dala dva bramboriky. Prinesla jsme je krasne nakvetle, ale do 4 dnu zacaly vadnout a po trech tydnech jsme je musela oba vyhodit. Myslela jsem, ze problem byl chlad v kombinaci s prelitim, tak jsem si minuly tyden koupila jeste jeden. Ten jsme zatim nezalevala, ale vypada to, ze bude nasledovat sve predchudce. Nejhorsi na tom je, ze nevim, cim to je a budu vdecna za tipy. Napadla me teplota, kterou jsem na podzim merila jednou, a bylo to 15 stupnu. Minuly tyden jsme ji radsi premerila a bylo tam uz jen 9 C. To mi prislo malo a bramborik jsem umistila k oknu do loznice, kde je vic svetla (orientace na zapad), a teplota kolisa mezi 11 a 23 (topime tam jen chvilku vecer a rano). Pockam, jestli se nevzpamatuje. Je mi to ale cele divne, protoze v kvetinarstvi je mely vystavene pred obchodem i v mnohem vetsi zime, takze jen teplotou to asi nebude. Nejake napady?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 155.113 (?), 9.2.2018 7:52

Mám brambořík na chladném okně v koupelně, a vůbec se mu nedaří, spíš jen živoří. Tchýně jej mám už několik let na chalupě mezi okny, takže skoro na mrazu, a vede se mu skvěle. Taky netuším, co potřebuje. Rozhodně ne přelívání, to ho zničí, vyzkoušeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 9.2.2018 8:39

Možná venku před tím obchodem nastydly nebo namrzly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 9.2.2018 10:30

Dobrý den, jestli nejsou z obchodu namrzlé. Já je pěstuji roky mezi okny a jsou krásné. V létě dávám letnit do zahrady (jediné co je třeba, tak to je ochránit je před slimákama) a pak na podzim zase zpět mezi okno.Zalévám nepravidelně, ale jen do misky ne do květináče. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Coullie - (3) - 104.50 (?), 9.2.2018 12:19

To pochybuji, z obchodu byly krásné a u mě prakticky okamžitě zvadly květy a potom u těch prvních i listy. Mohu vyzkoušet víc různých stanovišť, ale nejhorší je, že nevím, co vlastně mám měnit (jestli potřebují větší/menší teplotu nebo něco úplně jiného). Navíc na každý pokus to vypadá na koupi nového, a to se mi trochu příčí... protože nejlepší bramboříky tu mají ti, co je pěstují mezi okny, asi zkusím ještě parapet nejchladnější místnosti (cca 7 C).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 9.2.2018 13:16

Ještě to zkuste, třeba to tentokrát vyjde. Všeobecně potřebují chladno a nepřelévat, jinak jsou opravdu nenáročné. Ale je možné, že se jim prostě u Vás jen nevede sad. Jsme v domě tři domácnosti, a každé nám jdou jiné kytky, a každá o ně jinak pečuje. Je pravda, že dcera, která se o kytičky stará nejméně, je má prostě nejkrásnější, ale má nejsvětlejší byt. A u mě se daří rostlinám nejhůř, a já předpokládám, že je to proto, že bydlím dole a mám nejméně světla (podotýkám, že všude jsou veliká okna a žádné šero). Marcela


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.106 (?), 9.2.2018 13:42

Hlavně zalévat dolů do misky, ne nahoru.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 9.2.2018 14:36

Spousta neúspěšných pěstitelů používá misky, které svým horním okrajem lícují s vrškem pěstební nádoby, nezřídka je i převyšují. To na oko vypadá pěkně, leč funkčnost je v hájicrying...např. množství zálivky se málokdy trefí! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.106 (?), 9.2.2018 15:15

Jasně, já myslela fakt misku, ne vnější okrasný květináč, ty přímo nesnáším, protože do nich není vidět. Ale zálivka horem bývá častou příčinou uhynutí bramboříků.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 9.2.2018 15:29

Paní Lído, Vás jako kapacitu si netroufám ani toť mistrovat, ale méně zkušení si občas k vlastní škodě pletou výrazy a pojmycheeky! Snad není na škodu použít spíš slovo PODMISKA-to snad někoho ťuknewink. Nedávno se ve vlákně týkajícího se nápravného střihu ovoc.stromků tazatel vyjadřoval asi omylem o terminálu jako o špičáku-možná opačně-povšimnul si toho i p.Hlavatý... Omylům zmar, přírodě zdarlaugh! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika