Zvířátko v kompostu - vyloupaná kreveta?



host - 163.84 (?)
19.2.2011 13:01

A existuje pro laika nějaká nápověda, jak larvy rozeznat? Máme jich v kompostě taky hromadu. Zároveň žijeme v lokalitě, kde jsou chrousti jednou za čtyři roky velký problém...:(myslím, že to bude zrovna letos, co se budou rojit...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 63.99 (?), 7.9.2009 20:10, zobrazeno: 15951x

Dobrý den,

nevíte někdo, co je to za živočicha na obrázku? (odkaz dole) Vypadá trochu jako vyloupaná kreveta. Našel jsem to, když jsem vyvážel kompostér. Je to dobře, že to tam je? Pokud ne, jak se toho mám zbavit?

http://yfrog.com/15cojetoj

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.115 (?), 7.9.2009 20:17

Je to zřejmě larva zlatohlávka. Nacházím je v kompostu každou zimu, když ho přehazuju. V množství tak 10ks na m3. Zlatohlávci jsou pěkní brouci, takže jejich larvy zachovávám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.99 (?), 7.9.2009 20:28

Dobrý den - děkuji za reakci. Ono je to ale poměrně velké - může to mít tak 3cm... - nemůže to být nějaký slimak, či podobný škůdce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.75 (?), 7.9.2009 20:42

Omlouvam se, ale clovek dostane az zachvat smichu kdyz vidi, jak nekdo rika obycejne larve zlatohlavka kreveta nebo slimak . Ja sam jich mam v kompostu stovky, urcite je nehubte - zivi se tlejicim substratem a vyrazne zrychluji proces vzniku nove pudy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.99 (?), 7.9.2009 20:49

No dobrá, tak já tomu nerozumím. Když ale už dva říkáte, že je to zlatohlávek, tak to tak asi bude. Jinak s tou krevetou jsem to myslel samozřejmě obrazně... oběma diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 30.7.2011 9:58

Nic ve zlem, kommpost je biologicke hnojivo, ktere se bez živych organismu neobejde, ke kompostu patři.-Larvy zlatohlavku jsou sice uličnici kteři "škodi" na poupatech okrasnych rostlin, ale pokud se opravdu nepřemnoži a neni to kalamitni stav tak se to da uregulovat.Jinak je dobre kompost při zakladani pruběžně "cukrovat" vapnem.Pokud se nepoužije přimo dusvapno tak to kompostu prospěje a mikrofaunu to moc nepoškodi.DUSVAPNO do kompostu nepatři, kompost musi byt živym nikoli mrtvou hromadou!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 30.7.2011 10:07

Se španělskymi slimaky se v současne době mužete setkat ve dvou stadiich.Klasicke potvory nebo vajička.Klasiku zna každy, a vajička nachazi ten kdo přesazuje většinou rostliny z dele nekultivovaneho mista.Vajička slimaka španělskeho z me zkušenosti jsou hrozny bilych vajiček cca pět a ž deset cm pod zemi.Z odborne literatury vim, že se v podobě vajiček přežiji až do jarnich měsicu kdy se lihnou a škodi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.247 (?), 8.9.2009 11:16

Díky za váš dotaz. Neznalých je nás víc. Taky jsem na ty larvy v půdě narazila a myslela si, že je to nějaký škůdce.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 94.12 (?), 8.9.2009 11:51

Ponravy chrousta v půdě laik od zlatohlávčích larev nepozná. Málokde jsou ale chrousti tak hojní, aby způsobili citelné škody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.84 (?), 19.2.2011 13:01

A existuje pro laika nějaká nápověda, jak larvy rozeznat? Máme jich v kompostě taky hromadu. Zároveň žijeme v lokalitě, kde jsou chrousti jednou za čtyři roky velký problém...:(myslím, že to bude zrovna letos, co se budou rojit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika