Zemina do nového skleníku



host - 72.3 (?)
31.5.2011 22:09

Právě, žádný atest nemá, původ pochybný, dávala se do toho ještě kůra.Kvůli možným TK jsem ho nakonec všechen zase ze skleníku vybral.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 72.3 (?), 31.5.2011 16:39, zobrazeno: 14762x

Pěkný den,

dokončuje skleník na zeleninu a před jeho osazením bych rád udělal záhony. Bohužel už jsem po všech úpravách kolem domu bez ornice i kompostu. V zahradnictví mi doporučili Substrát B od Rašeliny Soběslav (mám to pár kilometrů a můžu si dojet přímo k výrobci a koupit v rypném stavu). Je to dobrá volba?

Už jsem měl ve skleníku sediment z rybníka, ale pak jsem se dozvěděl, že byl "obohacen" kalem z ČOV a šel zase ven a nerad bych takovou rozcvičku zažil ještě jednou.

Děkuji za Vaše vyjádření.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 147.107 (?), 31.5.2011 17:51

Dolů půl metru hnoje, na to 20 cm ornice. Můžete přidat trochu rašeliny. Substrát je na nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.34 (?), 31.5.2011 18:38

Běžně se uvádí, že komerční substráty mají příliš vysoké koncentrace solí, takže by se měly nechat rok volně ležet venku nebo smíchat (naředit) s chudší zeminou. Pokud jde o substrát obsahující kaly z ČOV, potom záleží na tom, zda měl atest (především kvůli obsahu těžkých kovů). Pokud je substrát s atestem, pak není důvod se ho zbavovat. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.3 (?), 31.5.2011 22:09

Právě, žádný atest nemá, původ pochybný, dávala se do toho ještě kůra.Kvůli možným TK jsem ho nakonec všechen zase ze skleníku vybral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 1.6.2011 10:17

Zdravím, já to dělám už nějaký takhle : do hloubky 20 cm navezu starou slámu, koňský hnůj, seno atd,  zasypu zeminou smíchanou s domácím kompostem (2 roky odleželý - tráva, drcené dřevo). Proleju vřelou vodou a nechám sednout a doplním do potřebné výše zeminou Roste  tam vždy vše a bez problémů. Případné přihnojení přidávám jen k jednotlivým sazenicím a to jen velmi zřídka. Jednou za 3 roky tuto proceduru opakuji. Rašelinu a substráty - nebrat . Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 167.132 (?), 18.3.2021 18:25

Jak tomu mám rozumět? Vyhloubíte díru 20 cm, celou ji zavezete koškým hnojem, potom dáte zeminu: jak hrubou vrstvu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.34 (?), 1.6.2011 13:03

Aha, tak to je teda pech. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika