Roundup



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?)
7.4.2011 20:52

Nepoškodí, ale pozor na kořenové výmladky, pokud jsou, mohl byste poškodit celou rostlinu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 168.230 (?), 7.4.2011 20:49, zobrazeno: 41588x

zdravím chcel by som sa spýtať či má nikto skúsenosti z roundupom. chcel by som postriekat burinu pod ovocnými stromami a neviem či sa tým nepoškodí kvet odparovaním roundapu z pôdy : DAKUJEM

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 7.4.2011 20:52

Nepoškodí, ale pozor na kořenové výmladky, pokud jsou, mohl byste poškodit celou rostlinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.118 (?), 9.4.2011 10:43

Používám Roundup už pár let.Jsem s ním naprosto spokojený, až na tu cenu.Dle mého názoru je příliš drahý a dle zájmu kupujících se cena nadále zvyšuje.Koncentraci je potřeba si vyzkoušet na čemkoliv co má listovou plochu a už nebudete potřebovat.V žda jen pozor, aby se nezasáhla listová plocha rostlin, kterým nechceme ublížit. Fujguje pouza dotykem přes list.Nechtěná mírná zálivka nereaguje, čili kořenem ho nepřijímá.Postřik reaguje uvadnutím ,(totálním uschnutím) rostliny do tří dnů.Slabší koncentrace asi tak do týdne.Reaguje prostě tak, že uzavře kořenům možnost čerpání živin a vláhy kořeny a tím jí zničí.Vůbec však nereaguje na semena, která i na ošetřené ploše za krátko vyraší u můžete začít opět s postřikem.Tak to jde pořád dokola.Má však výhodu, že do, asi tří dnů, můžete na ošetřené ploše udělat třeba záhonek a pod. Jsem však, až na tu cenu, s Roundupem spokojen.           To jen pro informaci pro pána ze Slovenska.

           Zdravím!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.9 (?), 9.4.2011 19:42

Jen maličké upřesnění. Do tří dnů to neuschne nanejvýš začne uvadat. Chce to vyčkat aspoň tři týdny. Některé rostliny např. bez je nutno stříkat vícekrát. Ale zabere to skoro na všechno. Nejlépe na kopřivy a bodláky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.164 (?), 27.4.2011 13:25

Dobrý den, záhonek, ktreý jsem měla připraven na zeleninu mi totálně začal zarůstat plevem. V pondělí jsem ho postříkala roundapem. Můžete mi prosím říct, kdy bych na ten záhonek mohla sadit zeleninu? Musím čekat tři týdny, nebo mohu sadit dříve? Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 27.4.2011 13:34
učinek se projevi čím vetší chladno tím pozdeji.. avšak stačí sledovat a když se objeví prvni přízznaky je rostlina kaput ;) řek bych, že o víkendu mužete klidně začít..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 27.4.2011 13:42

Asi do týdne to začne viditelně žloutnout (kromě přesličky). Pak by bylo dobré manuálně odstranit nadzemní části plevelů a můžete sázet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.93 (?), 20.10.2011 13:50

Nesmíte kupovat v maloobchodě! U velkoodběratelů se nechá sehnat litr do 200Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.40 (?), 16.5.2011 12:40

Dobrý den,

mám dotaz. Před více než měsícem jsem stříkala plevel Roundapem a nyní si soused z vedlejší zahrady stěžuje, že jsem mu zničila hrášek, který sousedil s postříkaným plevelem na mé zahradě. Po celou dobu od mého postřiku měl záhon s hrachem naprosto v pořádku a včera ho musel dát na kompost, neboť byl rezavý a já jsem mu ho prý tím Roundapem spálila. Prosím o radu, zda-li je toto možné a jest-li mu může zůstat něco v půdě (jak on nyní tvrdí). V rámci dobrých sousedských vztahů bych to ráda vyřešila. Děkuji moc za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 16.5.2011 12:44
Jílovitá složka v půdě Roundup deaktivuje, takže škodlivý již není.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika