Potíže s výsevním substrátem



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.100 (?)
1.3.2009 14:21
ja mam zkusenosti dobre, jen pokazde dam substrat do stareho papinaku, aby se vsechny negativni organismy znicily... a vse je ok..
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 171.242 (?), 1.3.2009 14:07, zobrazeno: 7998x

Dobrý den. Jaké máte, prosím, zkušenosti s výsevními substráty? Nic- kromě kedlubnů- mi nevzklíčilo. Semeno je v pořádku, péče stejná jako minulé roky, kdy mi vzešlo všechno. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.100 (?), 1.3.2009 14:21
ja mam zkusenosti dobre, jen pokazde dam substrat do stareho papinaku, aby se vsechny negativni organismy znicily... a vse je ok..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.44 (?), 1.3.2009 16:48

Stává se to a řekl bych, že je to osivem. Těm razítkům, co tisknou na druhou stranu sáčku už nevěřím. Jinak mám dobrou zkušenost se substrátem Agro CS, je jemný a je v něm trošinku písku. Naopak jiný substrát použiju jako rašelinu, protože to rašelina je. I s klacky a pařezy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.31 (?), 11.4.2010 19:08

Zkoušel jsem sadbu celeru dát do svého substrátu a do kupovaného Agro. Ve vlastním jde dobře a v kupovaném ne. Podmínky jsou jinak stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 5.3.2011 18:43

Připojuji své zkušenosti s výsevními substráty. Loni jsem tady někde na fóru pohanila substrát fy Agro, že mi v něm shnila semena. Letos jsem koupila k výsevům substrát s názvem Florcom, byl určen k výsevům, konzistence hrozná, rašelina, kousky kůry a dřeva, patrně štěpka. Vhodné užití jako rašelina, k výsevům drobných semen naprosto nevhodné. Naklíčená semínka paprik mi v něm napůl shnila též. Část substrátu jsem sterilovala v papiňáku, tam papriky vzcházely dobře. Oproti tomuto substrátu je ten od Agra pohádka. 

Nyní jsem zakoupila další substrát a to pro množení a výsev jemně mletý s jílem od fy Forestina. Tento má konzistenci uspokojivou, s výsevy ještě nemám větší zkušenost.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 5.3.2011 18:53
firma agro jemny s ostrym pískem super 98 % uspěšnost ;)) to je moje zkušenost...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.2 (?), 24.3.2011 18:38

Dobrý den, zakoupil jsem výsevní substrát Florcom. Zasadil jsem bazalku, tymián a majoránku. Vše roste, ale něco se pokazilo. Kromě bylinek začali růst všude houbičky. Pravděpodně jsem měl ten substrát nějak ošetřit, teď už bude asi pozdě. Nebo moc zalévám? Zalévám každé ráno. Neřešil někdo ty houby? Chci pěstovat bylinky, o houby nemám zájem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.254 (?), 25.3.2011 9:22

Zkusil bych to dát do mikrovlnky, třeba to ty houby zničí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika