Klíčenie rastlín v minerálnej vlne



host - 224.55 (?) 
28.12.2011 16:06, zobrazeno: 3668x

Minulý rok som experimentoval s perlitom podľa rád Mireka. Teraz mi zostalo trochu minerálnej vlny vhodnej na pestovanie rastlín a chcel by som skusit vypestovať sadenice v tomto substráte. Ak ste to už niekto skúšali, napíšte. Zdá sa, že veľmi dobre drží vodu, azda sa to podarí.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 28.12.2011 16:10

Minerální vlna má pro pěstování sazenic jednu velmi špatnou vlastnost. A to tu, že mladé kořínky, které jsou velmi křehké do ní zarostou a když je budete chtít vyplést ven, snadno se ulámou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.154 (?), 24.1.2020 9:56

je to trochu jinak. letos poprve to zkousim na paprikach. Udelal jsem male kosticky 2x2 cm priblizne, do kazde zapich tri seminka paprik jen zamackle do povrchu a pokropil a prikryl sackem a sup na topeni. za tri dny jsou naklicene. Plan je, to z vaty vubec nevyndavat, ale jakmile budou mit listky tak je rovnou zasypu do kvetinacku a vatu necham vatou, bez nejakeho vytrhavani. Jen mne trapi abych si nezajedoval sklenik, nevim tedy jestli u tohoto zpusobu zustanu. Ohledne mineralni vaty neni problem, ale pouziva se pri vyrobe i nejake pojivo, organicka pryskyrice, nevim v jakem mnozstvi a take nevim jestli neni jedovata, snad ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.201 (?), 24.1.2020 13:20

V tématu" Peničkova metoda zakořeňování vína" je to diskutované. Izolační vlna má v sobě škodlivé látky, měla by to být vlna určená pro zemědělské potřeby (klíčení)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.249 (?), 24.1.2020 18:17

Stavební vlnu určitě ne.Měl jsem tu čest být u výroby chemie pro hydrofobní úpravu teto vlny-olejová emulze minerálního oleje plus další chemie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.138 (?), 24.1.2020 21:18
Díky za info, projdu si to.ale v datovém listů od výrobce je jen organická pryskyřice, Teda kromě čediče.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.107 (?), 25.1.2020 14:02
Bála bych se spíš mechanického vlivu minerální vlny, když by se substrát dostal do styku s lidskou kůží. V dětství jsme si stavěli bábovky na místě, kde byl několik let předtím uložený pootevřený balík - a nic moc teda. Tuším, že vlna v půdě bude mít docela výdrž. Zuzana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika