Klíčenie rastlín v minerálnej vlne



host - 67.249 (?)
24.1.2020 18:17

Stavební vlnu určitě ne.Měl jsem tu čest být u výroby chemie pro hydrofobní úpravu teto vlny-olejová emulze minerálního oleje plus další chemie

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 224.55 (?), 28.12.2011 16:06, zobrazeno: 3671x

Minulý rok som experimentoval s perlitom podľa rád Mireka. Teraz mi zostalo trochu minerálnej vlny vhodnej na pestovanie rastlín a chcel by som skusit vypestovať sadenice v tomto substráte. Ak ste to už niekto skúšali, napíšte. Zdá sa, že veľmi dobre drží vodu, azda sa to podarí.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 28.12.2011 16:10

Minerální vlna má pro pěstování sazenic jednu velmi špatnou vlastnost. A to tu, že mladé kořínky, které jsou velmi křehké do ní zarostou a když je budete chtít vyplést ven, snadno se ulámou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.154 (?), 24.1.2020 9:56

je to trochu jinak. letos poprve to zkousim na paprikach. Udelal jsem male kosticky 2x2 cm priblizne, do kazde zapich tri seminka paprik jen zamackle do povrchu a pokropil a prikryl sackem a sup na topeni. za tri dny jsou naklicene. Plan je, to z vaty vubec nevyndavat, ale jakmile budou mit listky tak je rovnou zasypu do kvetinacku a vatu necham vatou, bez nejakeho vytrhavani. Jen mne trapi abych si nezajedoval sklenik, nevim tedy jestli u tohoto zpusobu zustanu. Ohledne mineralni vaty neni problem, ale pouziva se pri vyrobe i nejake pojivo, organicka pryskyrice, nevim v jakem mnozstvi a take nevim jestli neni jedovata, snad ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.201 (?), 24.1.2020 13:20

V tématu" Peničkova metoda zakořeňování vína" je to diskutované. Izolační vlna má v sobě škodlivé látky, měla by to být vlna určená pro zemědělské potřeby (klíčení)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.249 (?), 24.1.2020 18:17

Stavební vlnu určitě ne.Měl jsem tu čest být u výroby chemie pro hydrofobní úpravu teto vlny-olejová emulze minerálního oleje plus další chemie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.138 (?), 24.1.2020 21:18
Díky za info, projdu si to.ale v datovém listů od výrobce je jen organická pryskyřice, Teda kromě čediče.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.107 (?), 25.1.2020 14:02
Bála bych se spíš mechanického vlivu minerální vlny, když by se substrát dostal do styku s lidskou kůží. V dětství jsme si stavěli bábovky na místě, kde byl několik let předtím uložený pootevřený balík - a nic moc teda. Tuším, že vlna v půdě bude mít docela výdrž. Zuzana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika