Kalifornské žížaly



host - 250.5 (?)
12.11.2007 8:33
Žížaly jsou proti našim menší, délka 5-7cm a víc červené než naše.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 58.253 (?), 15.4.2007 18:30
prosím vás,je možné tyto žížaly nasadit přímo do kravského hnoje?Máme ho moc a nikoho,kdo by měl o něj zájem,přemýšleli jsme proto o těchto žížalách,aby jej rozložili.Za ospovědi děkuji Martina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.4.2007 21:04
Co by řekly žížaly na kravský hnůj nevím, ale dobře uleželý  je vzácná surovina. Zkompostovat se dá snadno i bez žížal. I kdyby hnůj žížalám zachutnal, nezlikvidují jej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.136 (?), 18.4.2007 9:37
já tedy nevím o čem je tu řeč, když píchnu do svého kompostu tak se hned vyrojí milon žížal, jsou tam prostě samy. Proč kupovat nějaké cizáky? Ještě dopadneme jak australani s kralikama.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.90 (?), 2.7.2007 13:41
Já trochu mimo téma,i když si žížaly plánuju taky "vysadit".
Moc se mi líbilo,jak píše jeden z pánů v diskusi:
Aspoň by se ty naše naučily dělat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.170 (?), 21.8.2007 17:14
Dobry den, chci zacít pěstovat zizaly a chci se zeptat jestli Kanadska zizale je vhodna pro rybolov? Proc se ptam? Chci otevrit obchod s chovatelskyma potrebama.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.218 (?), 22.1.2009 20:59

Zdravím Vás, Jsem studentem zemědělské univerzity v Praze a zrovna nedávno jsme s uznávaným odborníkem Ing. Váňou konzultovali vermikompostování.Co se týče využití kalifornské žížaly pro rybáře, jsou s tím prý špatné zkušenosti.Rybám pravděpodobně nějakým způsobem smrdí a jednoduše je žerou velmi neochotně či vůbec.Jinak co se týče křížení kalifornské žížaly s našimi domácím druhy, je téměř vyloučeno, jelikož se při rozmnožování orientují, pro svuj druh specifickými, pachy.Podle nich poznají přesně svůj druh a s jiným se nemnoží.

Přeji hodně úspěchů s kompostováním i chovem.

S pozdravem Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.5 (?), 12.11.2007 8:33
Žížaly jsou proti našim menší, délka 5-7cm a víc červené než naše.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.59 (?), 14.2.2011 10:15

Dobrý den. Jsem zahrádkář důchodce, který se rozhodl pro kompostování pomocí kalifornských žížal. Na webu jsem pročetl hodně příspěvků a mám několik doplňujících dotazů. Moc vás prosím. - jaké množství žížal a jaký substrát použít na založení kompostu ve 450 litrovém plastovém kompostéru? - je důležité zachovávat vrstvení nové "potravy"? - může se přidávat granulovaný hnůj? - jak přečkají žížaly zimu? Předem mnohokrát děkuji za jakoukoliv radu. Oldřich Vacek Liberec, olvajavav@gmail.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 14.2.2011 12:22

Zdravím.

Prvně nikdy volně nepište svůj email na nějaké www, pokud nechcete mít schránku plnou spamové pošty.

Substrát na založení lze použít jakýkoli, není potřeba z toho dělat vědu. Kompost ze zahrady, zeminu, starou trávu, listí, kuchyňský odpad... cokoli rostlinného a zemina. Extrémem je obyčejný mokrý řezaný karton, ale i v tom přežijí. Žížal kolik chcete. Obecně se bere, že 0,5 kg žížal na 0,25 kg odpadu na den. Běžně se prodávají násady po třech a pěti kilech (litrech), to bohatě stačí, žížaly se pak stejně množí samy. Dobře si projděte nabídky prodejců, někteří nabízí opravdu dobrou cenu. Vrstvení potravy - když budete dávat vrstvu větší než 5 cm, budou to hůř prolézat, ale nakonec to zvládnou. Ale je lepší jim to čerstvé (třeba posečenou trávu, pokud jí máte moc) smíchat s něčím sušším, tak jak normálně dáváte do kompostu. Přidávat granulovaný hnůj mi přijde zbytečné plýtvání, ten se dá dat přímo na záhon, proč ho dávat prvně žížalám. Zimu přečkají zalezené hlouběji v kopě, dá se tam na podzim nasypat větší vrstva listí nebo sena nebo podobného materiálu.

Není nic složitého, v této diskuzi to popisuju spousta lidí. Hodně zdaru, žížalám zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 14.2.2011 15:53

Prosím vás, jen z vás tahají peníze. Obyčejné žížaly fungují úplně stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika