Kalifornské žížaly



host - 144.252 (?)
1.8.2008 5:00

To krtek jak jim date lepenku tak uvidite jesle. Barteczek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 250.5 (?), 12.11.2007 8:59
Kalifornské žížaly si před 10 lety pořídil známý v "letecké společnosti" za 20000Kč, za vybavení -prkna, betonové dno,.. dal dalších 10000Kč a čekal až se mu namnoží, prodá je a zbohatne. Bohužel pro něj, se "letadlo" zadrhlo a on byl rád, když prodal jednu dávku za 15000Kč. Ještě od něj asi za 3000Kč jiná firma vykoupila pár kilo čistých žížal a několik q kompostu, žížaly macerovali v lihu a prodávali jako lék proti všenu...Nevím, jak dlouho jim to fungovalo, ale podruhé se s nimi už  telefonicky nespojil.
Já jsem si od něj vzal kbelík hnoje s žížalami, mám je v betonovém hnojáku, do kterého dávám veškeré "přebytky" - posečenou trávu, hnůj od králíků, zbytky zeleniny, také shnilá jablka, ty mají žížaly nejraději. Když tu směsku vyvážím, trochu tam nechám a žížaly se zase namnoží. Proti našim žížalám se daleko víc množí a protože nejsou tak tlusté jako naše, opravdu mnohem víc pracují. Rybář nejsem, takže poradit nemohu, ale myslím si, že rybám je to jedno. Osvědčený recept na ryby není, protože někdy zaberou i na "prázdný háček" a jindy si nezaberou ani kdyby byla návnada "pozlacená". T.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.201 (?), 27.7.2008 11:18

Vážený pane,

vsypal jsem je do hromady našeho dosavadního komostu v roku zahrady v přsvedčení, že jsou všežravé a pilné (jak zde píšou i další diskutující) ale tak to není, nějak se jim nechce, pomalu mizí, alespoň se mi to tak jeví. Nijak horetně se vůbec nemnoží!!!

Díky za ochotu.

Měch Čestmír Praha 6, mechovi.cm@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.200 (?), 27.7.2008 11:33

v SR boli kanadske dazdovky neskutocny biznis, v mojom sirsom okoli to ludia kupovali, vstupne naklady sa splhali az do vysky 100.000skk, chovali ich nie za ucelom zhodnotenia kompostu, ale bol prislub, ze ich bude niekto vykupovat za rozpravkove ceny, no vidina rychleho zbohatnutia... problem bol v tom, ze cele vyzeralo ako pyramida, teda na zaciatok dost vysoke poplatky, dokonca aj par dazdoviek predali a kedze sa nenaslo dost dalsich ludi, ktori by vstupili do biznisu, tak to cele padlo, nikto uz dazdovky nekupil, po firme zlahla zem, akurat zostali dazdovky za niekolko stotisic korun... aspon tak to fungovalo u nas...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.252 (?), 1.8.2008 5:00

To krtek jak jim date lepenku tak uvidite jesle. Barteczek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 30.7.2008 22:42

Máte nějaký hodnověrný zdroj který dokazuje že to má smysl? Připadá mi to jako snaha vytáhnout z důveřivých lidí peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 31.7.2008 13:24

Mám dva známé, kteří se chovem žížal už néjaký ten rok živí, není to žádný obchod styl (letadlo),ale seriozní chov pro průmyslové zpracování.Produkce sahá do metrákových dodávek a práce je to nelehká.Proto možná nejsou mezi námi ti, kteří si mysleli, že koupí žížal zbohatnou do druhého dne, ale takových příkladů je řada.6ížaly tedy fungují výborně, ale za jistých podmínek, dodává se rovněž jimi zpracované (krmivo) na velmi kvalitní hnojivo.O ostatním psát nemíním, neboť je to předmětem úzpěšného podnikání osob, o kterých jsem se zmínil, jde pouze o to upozornit na to, že žížaly nejsou pouhým výmyslem, či snahou obohatit se na úkor ostatních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 31.7.2008 16:52

Na to jsem se neptal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jardín - (8) - 67.226 (?), 31.8.2008 22:54

Nevím jak vám, mně značnou část práce v kompostu odvádějí tyto žížalky. Pracovně jim říkám Jůlinky. Nepátrám v jejich předcích (ani zadcích), takže vůbec nevím, zda je jejich původ přímo emerický, ryze kalifornský nebo jejich předci vyrostli na javorových listech. U mě mají celoroční pobyt v klidném a příjemném prostředí zahrady, all inclusive. Součástí pobytu je každoroční podzimní vyhlídkový let na vidlích z jedné strany kompostiště na druhou, kdy si odeberu to, co již není středem jejich zájmu, ale zájmem mým. Nejraději mají shnilá jablka a do jednoho se jich dokáže vměstnat tolik, že mám někdy pokušení jedno takové plněné jablko poslat přímo do města Pelhřimova. Strava je podávána systémem vše na jednu hromadu, i když připouštím, že dělené kompostiště je lepší. Zahřívání materiálu, především posekanou trávou neřeším, předpokládám, že Jůlinky jsou natolik inteligentní, že když se začnou horkem potit, najdou si chladnější pobytové místo. S pracovním nasazením to až přehánějí, než je stačíte vyfotit, už jsou zase v útrobách hromady a znovu kompostují a kompostují….nebo jsou ty holky nahaté, stydlivé.

Jůlinky 1
Jůlinky 1
Jůlinky 2
Jůlinky 2
Pracovní výsledek
Pracovní výsledek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 66.205 (?), 7.9.2008 23:00

Vážený pane Jardin (Zahrado),

moc se mi líbí Vaše tři fotky Julínek a rád bych se propracoval k takovému stavu jako už dnes máte Vy.

A CO TAKHLE ZIMA? Jak je chráníte proti úhynu? Jak je nakrmíte dostatečně předem?

S pozdravem      Čestmír Měch, Praha,  mechovi.cm@seznam.cz

Děkuji předem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 29.162 (?), 10.10.2008 15:01

Protože nezmrzne kompost (jak jistě víte, při kompostování se uvolňuje teplo), nezmrznou ani žížaly. 

 Metoda podání atraktviní potravy (jablko, sacharidy obecně) se používá, chcete-li žízaly shromáždit např. před osíváním kompostu  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika