Kalifornské žížaly



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host 
19.9.2004 20:44, zobrazeno: 199486x

Chtěl bych požádat o zaslání informací pro chov kalifornských žížal.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 228.179 (?), 2.3.2007 7:16
Dobrý den,
objednal jsem si kilo těch amerických žížal a ocenil bych nějaké praktické informace o extenzivním pěstování - že není možné překročit nějakých 40oC substrátu, to jsem pochopil. Našel jsem na netu poměrně podrobné stránky,  kde ale ty žížaly chovají pomalu jako křečky - tzn. kompostér v domě, denní přísun potravy, žížaly nepřekrmovat.....
Copak se nadá založit nějaký nízký kompost - samozřejmě venku, na který se cca 1x týdně přihodí odpad? Má někdo zkušenosti s přezimováním venku?
za podněty předem děkuje TomášT.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.163 (?), 2.3.2007 19:21
Dobry den.Kanadske zizaly mam vice nez 10roku.Neni treba mit zadne obavy s jejich chovem. Komposter mam vyroben z desek,ze starych palet.Pod komposter se musi polozit nejaka folie,aby zizaly nemohly utect,a abyse do kompostu nedostal krtek.Zizaly potrebuji dostatek potravy.Do kompostu davam veskery rostlinny odpad ze zahradky i z kuchyne.Je dobre zizalam prilepsit i hnojem.Kompost se musi rosit vodou.Nesmi vyschnout,ale nesmi byt prelity.Proto chce nechat male mezery mezi deskami komposteru. Myslim,ze 1kg zizal na mensi kompost je hodne,protoze zizaly se za prihodnych podminek rychle mnozi.Ja jsem zacal se 100 zizalami. Mnoho chovatelskych uspechu preje Lada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.3 (?), 24.8.2007 7:57

Dobrý deň,

kalifornské dážďovky /žížaly/ spracujú všetko zelené, ale ako ste podotkli, teplota zaleného hnojiva nesmie presiahnúť určitú teplotu.

Dostala som radu, že napr. pokosenú trávu treba dať najprv do otvoreného kompostéra predkompostovať, tzn. vychladnúť a potom sa s ním môžu dážďovky kŕmiť. Túto radu som dostala v Agrospol Želovce, kde sa zabývajú chovom týchto dážďoviek. Na zimu ich vraj stačí zakryť v kompostéri slamou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.163 (?), 2.3.2007 19:30
Jeste chci podotknout,ze na zimu kompost nijak nezajistuji ,a ze jsem zatim nemel problem.Da se ale pro jistotu par zizal dat do nejake nadoby s dostatkem potravy nekam do chladne mistnosti. delal jsem to pouze jednou. Spozdravem Lada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 2.3.2007 23:08
Nechci být šťoural, ale v kompostu ponechaném venku se kalifornské žížaly během pár let pokříží s českými "hnojňáky". Zakrátko bude kompost stejný jako kterýkoli jiný.  Folie pod kompostem nestačí. Úplně bezpečné nejsou ani uzavřené kompostéry. Krtka se nebojte,  celou kolonii nesežere.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.163 (?), 3.3.2007 9:01
Dobry den.Nikomu netvrdim ze mam pravdu,ale takto zizaly chovam vice nez 10 roku.Pri odebirani kompostu vybiram cele hrste zizal apremistuji je do noveho kompostu.Zatim jsem nepozoroval nejake zmeny. Spozdravem Lada.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.26 (?), 3.3.2007 15:29

moc děkuji za informace, ještě jeden možná hloupý dotaz - když jsou ty žížaly tak žravé, nehrozí (při jejich ev. úniku po zahradě), že by páchaly škodu na kulturních porostech?
Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.132 (?), 24.3.2007 14:52
Kalifornské žížaly mám už asi patnáct let,že by se křížili s normálními volně žijícími jsem nikdy neslyšel.Proti krtkum je určitě dobré je chránit.Množit by se měli údajně 7krát rychleji než normální dešťovka,ale za vhodných podmínek.V půdě se jim rychle opotřebovává trávící ústrojí,proto se ve volné přírodě asi nikdy nepřemnoží,a proto se do kompostu nedává hlína apod.Nijak zvlášť se jim nevěnuji,proto jsou na hnojišti místa,kde jich je spousta a místa kde nejsou žádné.Neměli by mít kyselé prostředí ,proto se hnůj  proplachuje,nebo se do něj přidává sláma,tráva z trávníku atd.Docela jim vyhovují spadaná jablka.Někde jsem měl návod na pěstování,podívám se po něm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.186 (?), 17.4.2007 11:32
Prosím o radu, zakládáme zahrádku a na poměrně špatnou jílovitou zeminu jsme nechali navézt cca 10 cm kvalitního zahradnického substrátu. Zahradník nám poradil, abychom si na zahradu nasadili žížaly a ty nám postupně nekvalitní podloží vylepší. Nevíte někdo které žížaly se na to hodí a zda to funguje, jak je v zahrádce krmit a kolik jich je potřeba na cca 300m2 ?
Také mě napadá, že pokud se přemnoží neškodí pak v záhonech?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika