Jakou dát zeminu do skleníku?



host - 183.216 (?)
6.3.2019 12:39

Kompost nám přivezou s kompostárny jinak skleník máme velký 2x3 ale raději se budu držet toho jak jste mi psal rozhodit na zeminu cererit, navrch kompost a pak to zrýt, a pak promíchat. Moc děkuji. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 183.216 (?), 5.3.2019 15:08, zobrazeno: 20604x

Dobrý den všem, před týdnem nám opravili skla ve  skleníku ted' budu muset zavézt zeminu.

Jak mám postupovat měl bych dát na dno nejdříve drenáž, pak kompost a pak zeminu?  Můžete mi prosím poradit jak nejlépe postupovat a jakou zeminu vybrat? 

Chtěl bych si vypěstovat ve skleníku okurky, papriky, a cukety. Děkuji předem za vaše užitečné rady a náměty. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.103 (?), 5.3.2019 15:25

podle mě je drenáž zbytečná, nikdy jsem žádnou nedělal a nikdy jsem neměl skleník přelitý. Dejte dospod zeminu, rozhoďte cererit, navrch kompost a pak to zryjte, ať se to promíchá. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.216 (?), 6.3.2019 10:41

Dobrý den, ještě bych se chtěl zeptat jaký substrát by byl nejlepší do skleníku abych ho mohl promíchat s kompostem. V lidlu mají univerzální zahradní substrát 40 L ale nevím, zda si ho raději koupit v zahradnictví nebo v supermarketu, nemám s tím moc zkušenosti a hlavně jaký je v tom  rozdíl který substrát je vyživnější pro zeleninu a bylinky. Naše zemina není zrovna tak kvalitní jak bych očekával. Děkuji předem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 6.3.2019 11:15

z vašeho předchozího dotazu se zdálo, že kompost máte vlastní. Třeba má někdo jiný názor, ale já bych namísto kompostu kupovaný zahradní substrát nedával. To proto, že při 10cm vrstvě byste ho potřeboval tak kubík. Také proto, že neznáte složení substrátu. Už tady byly obsáhlé diskuze na toto téma, když rostliny v něm pěstované, zejména rajčata, začaly být deformované, jakoby zasažené herbicidem. Stejné to může být i s hnojem, kdy i v něm mohou zůstat rezidua herbicidů použitých v zemědělské velkovýrobě. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 6.3.2019 11:19

nemusí to být váš případ, ale chci jen upozornit, že tady jsou nějaká rizika. A je opravdu nepříjemné, když zjistíte uprostřed vegetační doby, že rostliny nejsou OK a náprava bude možná jen výměnou zeminy. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 6.3.2019 12:05

Ja keď som staval skleník, tak som ho vyplnil kompostom z miestnej kompostárne. Nebolo to bohviečo, bolo tam aj dosť bordelu, keďže to bola mestská kompostáreň a spracovávali tam organický odpad z údržby mestskej zelene. Ale stačilo to. Priebežne tam primiešavam vlastný kompost. Dávať tam záhradnícky substrát sa mi zdá zbytočné a budete ho potrebovať veľmi veľa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.216 (?), 6.3.2019 12:39

Kompost nám přivezou s kompostárny jinak skleník máme velký 2x3 ale raději se budu držet toho jak jste mi psal rozhodit na zeminu cererit, navrch kompost a pak to zrýt, a pak promíchat. Moc děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 6.3.2019 12:51

Neděláte dobře s kompostem z kompostárny. Na zeleninu ho rozhodně nedoporučuji použít - takto jsem si přivezl vozejk kompostu, a samozřejmě, že obsahoval zbytky herbicidů. Rajčata se v něm zkroutila a vůbec neprospívala.

Snad jen ke stromům, nebo jím pohnojit půdu třeba rok dopředu, za nějakou dobu by se měly v půdě rozložit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.216 (?), 6.3.2019 14:00

Dobrý den, pane, přestávám se v tom orientovat nevím, tedy jak postupovat aby opravdu zelenina a bylinky se mi vedli když píšete, že kompost z kompostárny obsahuje zbytky herbicidu a co se týče substrátu, tak nevím, jaký bych měl použít aby vše fungovalo tak jak má.

Máme skleník 2x3 m v něm máme starou zašlou tvrdou zeminu a jelikož my nemáme jinou šanci dodat jinou zeminu a kompost,  protože vlastní bohužel nemáme. Tak bychom chtěli poradit kde nakoupit kvalitní zeminu a kompost abychom byli spokojeni. Chtěli bychom Vás požádat o radu jak byste postupoval na mém místě Vy, a jaká by měla být vrstva zeminy a jaký druh by byl nejlepší. Děkuji předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 6.3.2019 14:31

Já postupuji tak, že do půdy zarývám pouze kompost vlastní, a odleželý hnůj z družstevní skládky (i když i tam je šance herbicidů z podestýlky, nicméně já je nezaznamenal).

Pokud nemáte vlastní, ani vám nevěnuje někdo ze sousedů, který herbicid nepoužívá, pak asi nezbude, než vzít z kompostárny. Třeba jsem jen já měl smůlu na zamořený, třeba naberete zrovna dobrý kus... A navíc nejháklivější jsou rajčata, ostatní zeleninu by to nemělo až tolik ovlivnit.

Pokud nejde jinak, udělejte to, jak píšete. Kupovat v hypermarketu je nesmysl, to přijde neskutečně draho a ani tam nemáte jistotu. Já vás chtěl jen upozornit, že kompost z kompostárny vás může (ale nemusí) nemile překvapit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika