Oprava plastového sudu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 41.202 (?) 
14.8.2018 19:23

Zdravím, koupil jsem 3ks zelených obdélníkových sudů 200l. Údajně výroba Itálie. Musí to být nějaký recykl z třetího suterénu oblasti Šanghaje, protože na zimu jsem je dal do sklepa (6 stupňů C), aby vydržely. jenže na každém se ale objevila po roce používání 50cm ode dna prasklina. V každém rohu.Opravil jsem to tak, že po nahřátí horkovzdušnou pistolí (až materiál "tekl") jsem tam nanesl velké množství hmoty z lepící pistole (lepící tičinky). Spojilo se to dohromady a neteče. Je nutné to udělat zevnitř a potom i vně. Lepící hmotou nešetřit a při nanášení špachtlí rozmázávat a zatlačit do praskliny. Nemusí to být ideální metoda ale zatím to drží a neteče. Každý sud postupně praskl kolem dokola, takže nyní jen čekám, kde se objeví praskliny jinde. Jeden můj známý použil jako sud tu velkou černou popelnici (provrtal díry pro kohouty) a je léta spokojený. Při pohledu na materiál a sílu stěn je to jasné. Opravám asijských výrobků zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 88.206 (?), 6.7.2020 10:32

Dobrý den,

zelený sud mi po letech prasknul. Na dně, protože se rozpadla dřevěná podlážka pod ním. Tím došlo k prohnutí a prasknul. Sud jak jsem pochopil vyžaduje pevnou rovnou plochu a sám o sobě není vůbec fináně zpracovaný. Zdánlivé položení na trávu, nebo hlínu, s tím, že si sám sedne je omyl. Dojde ke zvlnění plastu a časem rupne. 

Nejhorší je, že jsem o tom min půl roku nevěděl a voda tekla do sklepa :)

Zkoušel jsem zpravit zatavením pájkou. Měl jsem kus plastu z víka, ale šo to mizerně.

Nakonec jsem zvolil tento postup:

Elektrikářskou pájkou jsem vařil prasklinu jen tak, aby byla spojená v rovině a nebyla rozšklebená. 

Pak jsem vzal Mamut, respektive zlatý T-REX tubu a lepidlem zalepil v silné vrstvě. Zevnitř i zhora sudu. Podle mne je to nejsnazší a jistá metoda. Samozřejmě je třeba očistit od špíny před lepením. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika