Oprava plastového sudu



host - 88.206 (?)
6.7.2020 10:32

Dobrý den,

zelený sud mi po letech prasknul. Na dně, protože se rozpadla dřevěná podlážka pod ním. Tím došlo k prohnutí a prasknul. Sud jak jsem pochopil vyžaduje pevnou rovnou plochu a sám o sobě není vůbec fináně zpracovaný. Zdánlivé položení na trávu, nebo hlínu, s tím, že si sám sedne je omyl. Dojde ke zvlnění plastu a časem rupne. 

Nejhorší je, že jsem o tom min půl roku nevěděl a voda tekla do sklepa :)

Zkoušel jsem zpravit zatavením pájkou. Měl jsem kus plastu z víka, ale šo to mizerně.

Nakonec jsem zvolil tento postup:

Elektrikářskou pájkou jsem vařil prasklinu jen tak, aby byla spojená v rovině a nebyla rozšklebená. 

Pak jsem vzal Mamut, respektive zlatý T-REX tubu a lepidlem zalepil v silné vrstvě. Zevnitř i zhora sudu. Podle mne je to nejsnazší a jistá metoda. Samozřejmě je třeba očistit od špíny před lepením. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 41.202 (?), 14.8.2018 19:23

Zdravím, koupil jsem 3ks zelených obdélníkových sudů 200l. Údajně výroba Itálie. Musí to být nějaký recykl z třetího suterénu oblasti Šanghaje, protože na zimu jsem je dal do sklepa (6 stupňů C), aby vydržely. jenže na každém se ale objevila po roce používání 50cm ode dna prasklina. V každém rohu.Opravil jsem to tak, že po nahřátí horkovzdušnou pistolí (až materiál "tekl") jsem tam nanesl velké množství hmoty z lepící pistole (lepící tičinky). Spojilo se to dohromady a neteče. Je nutné to udělat zevnitř a potom i vně. Lepící hmotou nešetřit a při nanášení špachtlí rozmázávat a zatlačit do praskliny. Nemusí to být ideální metoda ale zatím to drží a neteče. Každý sud postupně praskl kolem dokola, takže nyní jen čekám, kde se objeví praskliny jinde. Jeden můj známý použil jako sud tu velkou černou popelnici (provrtal díry pro kohouty) a je léta spokojený. Při pohledu na materiál a sílu stěn je to jasné. Opravám asijských výrobků zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.206 (?), 6.7.2020 10:32

Dobrý den,

zelený sud mi po letech prasknul. Na dně, protože se rozpadla dřevěná podlážka pod ním. Tím došlo k prohnutí a prasknul. Sud jak jsem pochopil vyžaduje pevnou rovnou plochu a sám o sobě není vůbec fináně zpracovaný. Zdánlivé položení na trávu, nebo hlínu, s tím, že si sám sedne je omyl. Dojde ke zvlnění plastu a časem rupne. 

Nejhorší je, že jsem o tom min půl roku nevěděl a voda tekla do sklepa :)

Zkoušel jsem zpravit zatavením pájkou. Měl jsem kus plastu z víka, ale šo to mizerně.

Nakonec jsem zvolil tento postup:

Elektrikářskou pájkou jsem vařil prasklinu jen tak, aby byla spojená v rovině a nebyla rozšklebená. 

Pak jsem vzal Mamut, respektive zlatý T-REX tubu a lepidlem zalepil v silné vrstvě. Zevnitř i zhora sudu. Podle mne je to nejsnazší a jistá metoda. Samozřejmě je třeba očistit od špíny před lepením. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika