Nádoby na vodu - které jsou opravdu nezávadné?



host - 124.6 (?)
3.5.2008 22:48

Taky jsme jeden koupili, tak doufám, že nějakou dobu vydrží. Jinak(a teď očekávám kritiku) máme na zahradě starou klasickou vanu. Nevypadá to sice moc pěkně (provizorně), ale vody to uchová hodně. Co se "ekologičnosti" týče, tak tady by mě zajímaly Vaše názory?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 126.104 (?), 30.4.2008 10:15

To nezní špatně. Jsou ještě v nabídce? a kde? Teď jsou v Baumaxu v Pardubicích v akci zelené, 200l sudy plast za 349kč. tak asi půjdu do nich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.4 (?), 30.4.2008 18:38

Do Pardubic je to od nás trochu z ruky - Plzeňský kraj. Konkrétně jsem ty sudy kupoval ve Staňkově. Ale zkuste se poptat poblíž Vás v nějakém provozu, kam zavážejí suroviny v těchto barelech.

Ad lapání vody - ty husí krky vychází nejlépe v poměru cena/výkon (metr cca 8,-), lapač z PETky od Dobré vody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 30.4.2008 19:07

Dnes jsem 200-litrové plastové zelené sudy viděla za 349 i v baubau v Olomouci, takže je to asi celostátní akce. V superhyper s bobrem je mají za 369.

Jeden jsem koupila, protože jeden náš starý plechový sud je prorezlý a naplní se jen do 2/3. Tyhle plastové ze superhyper jsou lehké, mají k=onický tvar (nahoru se rozšiřují), mají víko do kterého jde vyříznout otvor různého průměru, a dole se dá nomontovat ventil. Ale mají tenké stěny a obávám se, že dlouho nevydrží. Tak to považuji jen za nouzovku, než seženem něco lepšího. V obchodě jich měli bokem odloženo pár prasklých... Na zimu asi bude lepší ho vypustit a schovat, protože ten plast vypadá křehce a v mrazu by mohl praskat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 30.4.2008 19:19

Jo, jo tyhle sudy mají ve všech Baubau.Máme je už třetím rokem 200 a 300l a zatím žádný nepraskl.Na zimu je vypouštíme a uklízíme do stodoly.Jen mě trochu štve že pořádně nedrží víka, foukne trochu silnější vítr a jsou ze sudu dole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.45 (?), 29.10.2008 14:41

Mám na zahradě několik plechových 200 lt sudů na zálivku. Nemáte někdo zkušenost, nápad, radu, abych je na zimu nemusel vypouštět a mráz je neponičil? Díky.    Ivo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 29.10.2008 19:16

Tak to asi vypustit budete muset.My je vypouštíme a obracíme dnem vzhůru.Jinak vám mráz vyboulí dno.Už se nám to stalo.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 77.39 (?), 29.10.2008 21:12

Někteří tvrdí, že když se do sudu ponoří kus dřeva vyčnívajícího ven, led vyšplhá po dřevěa sud se nevyboulí.
Na to nespoléhám. Sudy na zimu vyčerpávám a zakrývám. Kusy dřeva v nich raději taky nechám Když do sudů párkrát nateklo, nevyboulily se, Nebyly ovšem zdaleka plné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 30.4.2008 19:10

Btw, přívod vody k sudu z husího krku je skvělý nápad, díky za něj 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.6 (?), 3.5.2008 22:48

Taky jsme jeden koupili, tak doufám, že nějakou dobu vydrží. Jinak(a teď očekávám kritiku) máme na zahradě starou klasickou vanu. Nevypadá to sice moc pěkně (provizorně), ale vody to uchová hodně. Co se "ekologičnosti" týče, tak tady by mě zajímaly Vaše názory?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 3.5.2008 23:35

Co je špatného na staré vaně? Hlavně aby v ní byla voda. My máme plechové barely a jak se hodily, když byly ty nečekané a dlouhé výpadky elektřiny! Možná to zní nesmyslně, ale čerpadlo ve studni-nic, plynové topení-nic, světlo-nic... Tak aspoň byla voda na splachování

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika