Mosazná hadicová rychlospojka



ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?)
29.4.2016 22:03

Nojo a proto se v průmyslu po celém světě používají pneumatické rychlospojky, které jsou nejen vodotěsné, ale dokonce plynotěsné. Nemusí to být úplně echt dokonalé, pokud je v rychlospojce bordel, je staré těsnění nebo je mosaz mechanicky poškozená. Ale pokud jsou těsnění a mosaz v cajku a dělnický jelito to nevymáchá v nějakým bordelu, tak to těsní fest. Stačí si představit, kolik je asi tak rychlospojek na rozvodu ve větší fabrice a kdyby každá syčela, tak si můžou pořídit další šroubovej kompresor jenom na krmení ztrát z rychlospojek.

Kdysi jsem koupil v Penny dvě sady. Za 120 Kč za sadu tam byla 1 normální + 1 stop koncovka na hadici, šroubení na vodovod a taková ta rozstřikovací šroubovací tryska. Vše v mosazi a funguje perfektně, tak bych řekl, že to nebyla špatná koupě. Příští sezónu to měli zase a za stejnou cenu. Ale když jsem to vzal do ruky, říkám si "to je nějaký lehký" a taky že jo. Byl to nažluto eloxovaný hliník (mechanickou odolností se samozřejmě nemůže rovnat mosazi). Takže bacha na čínskou "mosaz" laugh

Jo a ještě poznámka k těsnění: standard je obyčejný levný NBR. Jenže ten hodně nerad UV záření a ozon. A hádejte, čeho je na zahradě v létě dostatek? Ano, UV záření a občas i trošku ozonu :-) Takže o-kroužek na šroubení, které mám trvale venku na trubce a svítí na něj slunce, jsem měnil i několikrát za sezónu. Udělají se na něm takové typické prasklinky. Koupil jsem kroužek z Vitonu (který je několikrát dražší) a zatím drží velmi pěkně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Zbyněk Michálek - (9) - 11.208 (?), 13.9.2015 22:14

Je to možné, taky mě to tehdy napadlo, ale zdálo se mi, že tady to tímhle nebylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.166 (?), 14.9.2015 14:32

Všem vymýšlečů konspirativních teorií. Pokud na obalu rychlospojky na hadice neni napsáno, že spojka H5XYZ-62, je kompatitibilní jen se spojkami stejného označení, jsou kompatibilní všechny spojky, ať jsou vyrobeny z čehokoliv, kdekoliv a kýmkoliv. Pokud váš, kterýkoliv nový kus, neni kompatibilní s tím co již máte doma, tak reklamovat a nenechat se žádným prodavačem u kteréhokoliv prodejce odbýt!!!, ikdyž podle mnohých - vždyť je to jen pár korun, tak se nic neděje, protože prý o nic nejde. Ale jde!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.5 (?), 8.3.2016 0:53

proto raději používám GEKO rychlospojky. Defacto jde o hasičskej systém a zachovává průměr trubek těsní dobře a je kompatibilní s menším průměrem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
paccho - (11) - 40.193 (?), 29.4.2016 21:19

Rychlospojky se jmenují rychlospojky, protože jdou rychle spojovat a rozpojovat a tomu také odpovídá kvalita toho spoje, všechno co se dělá "rychle" za moc nestojí. Pokud chcete, aby Vám spoj neprokapával ani kapku, tak si pořiďte šroubové spojení s kruhovou gumovou podložkou, stačí ho utáhnout rukou a je to jistota. Nechápu, jak některý výrobce může plýtvat takovým drahým materiálem jako je mosaz na takovej "drekpatent" jako jsou rychlospojky. Ten spoj prostě nefunguje z principu, také žádný výrobce rychlospojek neudává, že jsou vodotěsné, to je jenom bláhový předpoklad zákazníků. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 29.4.2016 22:03

Nojo a proto se v průmyslu po celém světě používají pneumatické rychlospojky, které jsou nejen vodotěsné, ale dokonce plynotěsné. Nemusí to být úplně echt dokonalé, pokud je v rychlospojce bordel, je staré těsnění nebo je mosaz mechanicky poškozená. Ale pokud jsou těsnění a mosaz v cajku a dělnický jelito to nevymáchá v nějakým bordelu, tak to těsní fest. Stačí si představit, kolik je asi tak rychlospojek na rozvodu ve větší fabrice a kdyby každá syčela, tak si můžou pořídit další šroubovej kompresor jenom na krmení ztrát z rychlospojek.

Kdysi jsem koupil v Penny dvě sady. Za 120 Kč za sadu tam byla 1 normální + 1 stop koncovka na hadici, šroubení na vodovod a taková ta rozstřikovací šroubovací tryska. Vše v mosazi a funguje perfektně, tak bych řekl, že to nebyla špatná koupě. Příští sezónu to měli zase a za stejnou cenu. Ale když jsem to vzal do ruky, říkám si "to je nějaký lehký" a taky že jo. Byl to nažluto eloxovaný hliník (mechanickou odolností se samozřejmě nemůže rovnat mosazi). Takže bacha na čínskou "mosaz" laugh

Jo a ještě poznámka k těsnění: standard je obyčejný levný NBR. Jenže ten hodně nerad UV záření a ozon. A hádejte, čeho je na zahradě v létě dostatek? Ano, UV záření a občas i trošku ozonu :-) Takže o-kroužek na šroubení, které mám trvale venku na trubce a svítí na něj slunce, jsem měnil i několikrát za sezónu. Udělají se na něm takové typické prasklinky. Koupil jsem kroužek z Vitonu (který je několikrát dražší) a zatím drží velmi pěkně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika