Jak a čím čerpat vodu z potoka?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?) 
22.7.2015 6:49

Můžete prosím poradit konkrétní typ čerpadla pro čerpání vody z potoka za účelem zalévání? Rádi bychom čerpali vodu ze skruže hluboké 50 cm (objem vody cca 350 l), do výšky cca 5 m. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 22.7.2015 7:34

Hledejte čerpadlo které bude mít při udané výšce při požadovaném průtoku rezervu tlaku asi 1,5 bar. Ostatní záleží na vašich financích a oblibě značky-neznačky. Můžete koupit Gardenu za 5 tis. nebo lidovku za tisícovku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.114 (?), 23.7.2015 16:17

1. Pokud potrebujes tlak 2-3 bary na strikani, ocenis spis nez cerpadlo tak celou domaci vodarnu, v akci i za 990 Kc. Ja mam nejakou z OBI v akci za 1900,- (bezna cena 2500) a deklarovanych 3600 L/h nebo 3 bary tlaku dava - jsem spokojen... Je to prenosne a unese to u zenska, ma to madlo... Vyhoda je, ze se to samo vypne, kdyz nezavlazujes... Ma to jakous zasobu, kdyz jen trochu striknes a nestatuje to hned motor. Za ty prachy superkauf. Meril jsem prikon a je pouze 550W, no s tlakem i prutokem jsem velmi spokojen. Dobry prutok za hodinu je dan i mym rozvodem v zahrade, od vodarny mam sice 1" asi 2 metry (vodarna ma 1" zavity) ale po zahrade mam dlouhy rozvody v 5/4" a stejne tak na sani mam 5/4" (vnitrni prurez 32mm), takze ztraty vedenim minimalni. 2. Pokud nepotrebujes tlak, ale jen plneni treba sudu nebo bazenu (z potoka s neomezenym zdrojem idealni), tak na to mam kalovy cerpadlo a take jsem meril a dava slibenych 14500 L/h a je v nerezu a nehnije jako puvodni litinovy saci kos a stalo me pouhych 800,- v BAUMAXU. Take maximalni spokojenost, ma i plovakovy spinac, takze jen zapnu a bazen 25m3 se naplni sam a nemusim nic hlidat. Do bazenu mi vede primo z kalovky (ma zavit 5/4) DN50 kabelova chranicka (cena par korun a vnitrni prurez 40mm presne sedici na 5/4" zavit) napojena do puvodni PVC trubky DN65 vedene 30 let v zemi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 23.7.2015 19:24

Našla jsem vodárnu s deklarovaným příkonem 600 W, to by na zalévání zahrady mohlo stačit. Pořídit vodárnu je výborný nápad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika