IBC kontejner - redukce na výpušťáku



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 55.217 (?)
13.4.2015 11:34

Chtěl bych jen upozornit na malou drobnost. IBC kontejnery jsou vymyšleny na uchování a transport kapalin. Sudy tedy dlouho vydrží, ale to stejné nelze říci o jejich plastových vypouštěcích kohoutech. Zalévání znamená velmi časté pouštění vody a na to ventil není stavěný, taky jde dost ztuha. Proto je dobré předsadit ještě jeden kovový kohout a ten kulový plasťák otvírat jen jednou za sezónu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 25.5 (?), 4.3.2015 19:04

stačí ve víčku IBC výpustě udělat díru, vsadit šroubení na ventil 1" nebo 3/4" dle libosti a utěsnit převlečnou matkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.35 (?), 6.4.2015 14:45

Mohl byste, prosím, uvést název nebo katalogové číslo armatury. Děkuji.  I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.64 (?), 7.4.2015 16:51

Zdravím, byl jsem tam osobně, tady to máte.

Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zuzana Plzeň - (33) - 216.205 (?), 13.4.2015 0:12

...a tohle by Vám nestačilo??? Mě to vyhovuje dokonale smiley Stálo pár korun, těsný dokonale (i při mém dotažení) wink

 IBC kontejner
IBC kontejner
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zuzana Plzeň - (33) - 216.205 (?), 13.4.2015 0:17

...a pro toho, kdo by potřeboval ponorné čerpadlo do IBC kontejneru, doporučuju tohle. Teď ho budu používat už třetí sezónu a zalívám s ním celou zahradu... je sice na 12 V, ale tlak je přesně na zalévání smiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zuzana Plzeň - (33) - 216.205 (?), 13.4.2015 0:34

...a takhle zalévám z druhé nádrže... tentokrát úplně bez práce-pouze tlakem sloupce vody v nádrži. Pouze otevřu a po chvíli zavřu kouhout. Vodovodní trubka je provrtaná malým vrtákem přesně u každého keříku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 55.217 (?), 13.4.2015 11:34

Chtěl bych jen upozornit na malou drobnost. IBC kontejnery jsou vymyšleny na uchování a transport kapalin. Sudy tedy dlouho vydrží, ale to stejné nelze říci o jejich plastových vypouštěcích kohoutech. Zalévání znamená velmi časté pouštění vody a na to ventil není stavěný, taky jde dost ztuha. Proto je dobré předsadit ještě jeden kovový kohout a ten kulový plasťák otvírat jen jednou za sezónu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zuzana Plzeň - (33) - 216.205 (?), 13.4.2015 13:26

Děkuji za upozornění... i mne to napadlo, ale zatím to skutečně drží (jedna nádrž 4 roky a druhá 2)...a hlavně bylo to, to jediné, co jsem vymyslela laugh a zvládla udělat sama.  Až to začne propouštět, budu to muset "vylepšit". Přesto moc děkuji za názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?), 8.5.2016 10:44

Jak správně uvádí pan kolega Vysloužil, ventil není konstruovám na používání jako vodovodní baterie v koupelně. Proto tu vznikla ta diskuze o nějakém efektivním vyústění. Já jsem si navíc vyrobil, právě pro ono rychlé, jednorázové vypuštění, kdy se na zahradě prováděla zálivka řepy a zemáků v době kritickýho sucha, toto hrdlo, světlost 40 mm. Ten kubík se pomocí hadice a PVC trubky vysypal na místo během několik minut. Dělaly se třeba tři kubíky za odpoledne.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.192 (?), 13.4.2015 11:19

Detailnější fotku štítku na čerpadle, by jste mohla přiložit? Děkuji!

Jak dlouhou hadici máte připojenou k čerpadlu a máte na ní rozstřikovač?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika