Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Dobrý den, v literatuře se píše "Při zálivce ovocných stromů dáváme na každý 1m2 půdy 30-40 l vody". Bohužel již blíže nespecifikují, jak určit, kolik metrů čtverečních mám pod stromem zalévat a za jaké období. Obecně se uvádí, že strom má kořeny zhruba o stejném průměru, jako korunu. Problém je, že když začnu zavlažovat třeba sprinklerem, tak při požadovaném množství se mi pod stromem udělá "bažina". Jaká je tedy správná technika, abych strom dostatečně zavlažil a přitom mohl normálně užívat trávník pod ním? Zde na fóru obecně zavlažování stromů nedoporučují, nicméně mě už druhý rok opadaly plody (pokud náhodou nějaké zůstaly, jsou strašně malé) a vzhledem ke klesající spodní vodě z toho viním nedostatek vláhy. Příští rok bych proto chtěl zavlažovat stromy, nicméně při zkušební závlaze se mi udělala ona "bažina". Navíc by tento způsob zavlažování bezpochyby časem vedl ke vzniku mechů v trávníku, což by se mi nelíbilo.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika