Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

pro:  xxx.xxx.76.241

Máte samosebou pravdu je to 1 atm. To pro Zdenka znamená aby si nádrž zvedl o 0,5 metru do výšky (je-li to technicky možné).

Poznámka k ceně: Gardena není levné a já za výše uvedenou instalaci dal hrozivou částku 7000kč, ale myslím že návratnost je docela reálná, počítejte se mnou. Když 60 rajčat + 50 paprik a 20 okurek dají každá rostlina při pravidelné zálivce o 1kg zeleniny více (to je víc jak reálné) to je 130 kg v sezóně navíc. Dejme tomu 10 kč/za kg to je 1300kč za rok. Plus moje práce: po dobu 12 týdnu každý večer 20 minut zalévání které ušetřím je 28 hodin. Na výplatní pásce za leden je sazba 477 (čístá cca 319)  kč/hodinu, tedy když zůstanu po dobu 17 týdnu (nepracuji o víkendu, ale zalévat musim) v práci o 20 minut déle místo zalévání tak ušetřím 8948 kč. 

Dál už mi počítat nechce, ale odhaduji že návratnost je za 3/4 sezóny používání. To se vyplatí ne? Martin

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika