Odšťavňovač na rybíz - protlak



host - 227.97 (?)
5.8.2017 5:44

Na výrobu marmelády z rybízu už nepoužívám žádný odšťavňovač ani mlýnek, i když mám ruční i elektrický. Rybíz povařím, rychle přepasíruji přes sítko, znovu dám povařit, přidám cukr a agar. Za chvíli je hotovo s minimem nádobí. Ale už nedělám žádné velké množství. Měla jsem 4,5 lt čisté hmoty na marmeládu. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 26.6.2015 9:18

Ad Pavel: Dost dobře si nedovedu představit stroj, který umí vyrobit současně mošt i džem. Popište to, prosím, podrobněji, 

Ad Peter: Nástavce na masomlýnek vypasírují z běžného bobulového ovoce dřeň - rybíz, maliny, aj.  Výtěžnost není nejlepší, ale pro malá množství zavařeniny to stačí.  Zrníčka nevadí, ale pecky třešní, višní ano. Na šťávu nejsou nejlepší, obsahují příliš pevných částic .  Nedají se použít na jablka, hrušky, jahody. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 26.6.2015 9:44

Představte si klasický nástavec na ETA1010 s tím, že máte místo jediného sítka "na rybíz" další dvě hrubosti...  To by bylo asi dobrý. Ale z internetovýho popisu nepoznám, jestli se dá regulovat i výstupní odpor pro odpad. U Ety to dělám volbou mezi silikonovým a gumovým 123 s dírou menší nebo větší. Se silikonem odrbaným od rybízu tak jsem na Etě schopen dělat šťávu z višní (odrůda Favorit má dost malé pecky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 26.6.2015 14:01

Višně jsem se pokusil lisovat velmi dávno a byla to hrozná práce a všude bordel. Na tutifruti nástavci jsem to nezkoušel. Šťávu na pití z višní lze dobře dostat parním odšťavňovačem, víno lze zas dělat úspěšně z celých plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
stanky - (23) - 135.252 (?), 26.6.2015 16:02

Včera jsem zrovna odšťavňoval rybíz. Máme odšťavňovač Guzzanti GZ 020 a celkem jsem spokojený. Jadýrka to odstraní spolehlivě, dužinu si můžete zvolit dle hrubosti síta. Separovaná semínka s částí dužiny jsou skoro suchá, v ruce z toho již nic nevymáčknu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.115 (?), 10.7.2015 8:21

Dobrý den, poradí někdo dobrý odšťavňovač - potřebuji pouze na odšťavňování rybízu, malin, ostružin před dalším zpracováním na džemy. Vždy tak 2 - 4 kg najednou.Potřebuji tedy co největší výtěžnost - jen bez zrníček, jinak hustou šťávu.  Má někdo zkušenost např. s Zelmer 1600B?Nebo Jupiter system s nástavcem Combi Pres - ten jsem viděla jen na netu, v běžných elektro obchodech ne.? děkuji, Vaňková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 11.7.2015 16:02

Na Zelmer máte recenze na heureka. Jestli vám to deci stojí za 5 tis, je vaše volba. Maximální doba chodu 20 minut, jestli to za tu dobu udělá šťávu ze 4 kg, to tam nikdo nepíše. Maliny dělám na Moulinexu, nástavci na pyré, protože u tutti fruti na ZU01 mi zanášejí sítko dužinou. Rybíz je z Tutti fruti expres a suchý. 

Nepíšete, jestli máte zkušenosti s některým šnekovým odšťavňovačem, ETA dělala na staré a dělá i na novější roboty, možná někdo v okolí by vám ho půjčil, nebo za zlomek ceny uvedených výrobků prodal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 119.228 (?), 10.5.2016 8:25

Já jsem loni na úrodu pořídil Slow Juicer nízkootáčkový šnekový odšťavňovač - SJ250W a nelituju ani trošku. Dokonce jsem ze zeleniny, i ovoce (hlavně rybízu) dostal víc, než soused z krámem za 16 tisíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.97 (?), 5.8.2017 5:44

Na výrobu marmelády z rybízu už nepoužívám žádný odšťavňovač ani mlýnek, i když mám ruční i elektrický. Rybíz povařím, rychle přepasíruji přes sítko, znovu dám povařit, přidám cukr a agar. Za chvíli je hotovo s minimem nádobí. Ale už nedělám žádné velké množství. Měla jsem 4,5 lt čisté hmoty na marmeládu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika